Wymienniki ciepła
solutions-for-sustanability-hero-image

Twoje rozwiązanie dla zrównoważonego rozwoju: Uszczelkowe płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval

Zwiększanie zrównoważonego rozwoju operacyjnego to coś więcej niż tylko pozytywny wpływ na środowisko. Jest to również kluczowe dla zapewnienia rentownego rozwoju Twojej firmy. Dzięki poprawie odzysku ciepła, możesz zaoszczędzić pieniądze poprzez zmniejszenie kosztów paliwa lub energii elektrycznej podczas pracy agregatu chłodniczego i pomp, a także uzyskać znaczne oszczędności na konserwacji urządzeń.Wszystko to przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji CO2. Płytowe,uszczelkowe wymienniki ciepła Alfa Laval są rozwiązaniem zapewniającym zrównoważony rozwój.

Alfa Laval i jej partnerzy na całym świecie pomagają w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju. Skontaktuj się z naszymi ekspertami już dziś, aby otrzymać bezpłatną kalkulację ROI.

Nie możemy się doczekać, aż skontaktujemy się z Tobą i pomożemy Twojej firmie zacząć oszczędzać już dziś!

sfs ROI calculator640x360

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną kalkulację ROI

Informacje te są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności..

Potrzeba zwiększonej trwałości

Jak nigdy dotąd, dzisiejsi kierownicy zakładów stają przed wyzwaniem znalezienia nowych sposobów na przyczynienie się do ogólnego zrównoważonego rozwoju firmy. W codziennych zastosowaniach HVAC i produkcyjnych, główne urządzenia zużywają duże ilości energii, zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio w wyniku spalania paliw węglowych. Ponieważ związane z tym koszty energii stale rosną, rosną również wydatki, co stwarza potrzebę oszczędzania poprzez poprawę zrównoważonego rozwoju. Takie oszczędności można znaleźć w eksploatacji i konserwacji urządzeń takich jak otwarte wieże chłodnicze, kotły wodne i parowe, agregaty chłodnicze, sprężarki powietrza, urządzenia kogeneracyjne (CHP) i wiele innych. 

gphe t15

Duże oszczędności i krótki zwrot z inwestycji

Alfa Laval otwiera drzwi do oszczędności w szerokim zakresie zastosowań, zapewniając krótki okres zwrotu inwestycji w zrównoważony rozwój. Oto kilka inspirujących przykładów:

 • 90 000 euro oszczędności rocznie na kosztach energii elektrycznej i konserwacji dzięki zastosowaniu płytowego wymiennika ciepła z uszczelkami do ochrony skraplacza agregatu chłodniczego o mocy 2 000 kW
 • 30 900 euro rocznych oszczędności na kosztach paliwa dzięki odzyskowi ciepła ze sprężarki powietrza o mocy 90 kW
 • 14 651 euro miesięcznie zaoszczędzone na kosztach paliwa, odzyskanie 800 kW ciepła ze ścieków przemysłowych

Trzy główne sposoby, jakie zrównoważony rozwój oznacza oszczędności:

 • Oszczędność kosztów energii elektrycznej
 • Oszczędność kosztów paliwa dzięki odzyskowi ciepła do produkcji ciepłej wody użytkowej
 • Oszczędności wynikające z lepszej wydajności i dłuższego czasu pracy

Chcesz zobaczyć różnicę, jaką nasza technologia może zrobić dla Twojej aplikacji? Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać bezpłatną kalkulację ROI i zacząć oszczędzać dzięki zrównoważonemu rozwojowi.

sfs three ways to save640x360
Alfa Laval sustainably generated hot water

Zastosowania ciepłej wody produkowanej w sposób zrównoważony

Gorąca woda wytworzona z odzyskanego ciepła ma wiele zastosowań w codziennych aplikacjach HVAC i produkcyjnych. Oto kilka przykładów:

 • Wstępne podgrzewanie gorącej wody zasilającej kocioł
 • Czyszczenie
 • Kąpiele i prysznice
 • Ogrzewanie biur lub pomieszczeń produkcyjnych
 • Zastosowanie w procesach produkcyjnych
 • Zasilanie miejskiej sieci ciepłowniczej