Wymienniki ciepła
GPHE 3 serviceability 1920x480
GPHE 3 serviceability 640x360

Nowy standard serwisowania

Płytowy uszczelkowy wymiennik ciepła wykonany jest z myślą o zapewnieniu jego wieloletniej, bezawaryjnej pracy. Jedną z zalet konstrukcji płytowo- uszczelkowej jest to, że pozwala ona na wielokrotne otwieranie i zamykanie wymiennika ciepła. Ma to istotne znaczenie podczas kontroli i serwisu, a także przy adaptacji urządzenia do nowych parametrów pracy.

Montaż płytowego uszczelkowego wymiennika ciepła Alfa Laval

Potrzebujesz serwisu? Kliknij tutaj: Serwis Alfa Laval

ClipGrip™

ClipGrip symbol

Uszczelki ClipGrip ™ zapewniają doskonałe mocowanie do płyty. Uszczelki nowej generacji nie tylko trzymają się lepiej niż wcześniej, ale są również łatwiejsze do zamontowania. Wyjątkowa konstrukcja zapobiega podwijaniu się uszczelek, co pozwala uniknąć problemów w osiągnięciu szczelności aparatu po skręceniu pakietu płyt. Dzięki temu serwisowanie wymiennika ciepła przebiega szybciej, żywotność płyt i uszczelek jest dłuższa, a użytkownik oszczędza pieniądze.

Zobacz zasadę działania ClipGrip

Ekspert Alfa Laval prezentuje ClipGrip

Konstrukcja rolek typu T

T-bar roller symbol

W płytowym wymienniku ciepła nowej generacji firma Alfa Laval zmieniła umiejscowienie rolek ułatwiających przesuwanie płyty dociskowej po belce nośnej. Rolki toczą się na dolnej półce profilu belki nośnej, co w efekcie obniża całkowitą wysokość wymiennika, upraszcza jego konserwację i zarazem obniża koszty. Taka konstrukcja chroni również rolki przed ich zanieczyszczeniem, a to pozwala uniknąć blokowania rolek. Wprowadzona zmiana wydłuża trwałość ramy i zapewnia łatwe otwieranie i zamykanie urządzenia w trakcie jego serwisowania.

Zobacz zasadę działania

Ekspert Alfa Laval prezentuje rolki T-bar

Ułożyskowanie

Bearing box symbol

Duże i średnie modele płytowych uszczelkowych wymienników ciepła Alfa Laval posiadają śruby mocujące, wyposażone w podkładki łożyskowe, które zmniejszają tarcie podczas otwierania i dokręcania urządzenia. Dzięki temu rozwiązaniu jedna osoba jest w stanie łatwo i
bezpiecznie serwisować wymiennik ciepła, bez potrzeby używania specjalnych narzędzi. Podkładka łożyskowa ma zatem wiele zalet w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami innych producentów wymienników ciepła.

Zobacz zasadę działania

Ekspert Alfa Laval prezentuje Bearing box