Wymienniki ciepła
GPHE 2 reliability 1920x480
GPHE 2 reliability 640x360

Nowe standardy niezawodności

W większości branż i procesów przemysłowych istnieje konieczność stosowania niezawodnych wymienników ciepła. Niesprawne lub wadliwie działające urządzenia powodują przerwy w produkcji, obniżenie wydajności i bezpieczeństwa pracy - co w efekcie prowadzi do utraty zysków. Właśnie dlatego Alfa Laval postanowiła zwiększyć niezawodność swoich płytowych uszczelkowych wymienników ciepła we wszystkich aspektach. Oferujemy trwałe konstrukcje, wykonane z wytrzymałych materiałów oraz bezpieczne do stosowania w procesach produkcyjnych. A ponieważ urządzenia nasze posiadają także zaawansowane i innowacyjne funkcje, to pewność i efektywność ich działania jest zapewniona.

Pięciopunktowy system pozycjonowania płyt

Five-point symbol

Wyjątkowy, pięciopunktowy system pozycjonowania płyt w ramie wymiennika Alfa Laval zapewnia perfekcyjne wyrównanie płyty podczas montażu i jednocześnie umożliwia szybkie i łatwe wyjmowanie płyt w trakcie serwisowania. Doskonałe pozycjonowanie płyty zapewnia niezawodne działanie mechaniczne i pomaga przedłużyć żywotność urządzenia.

Prezentuje Torgny, ekspert Alfa Laval

Zobacz zasadę działania

PowerArc™

PowerArc symbol

Zoptymalizowany rozdzielacz płyt PowerArc ™ jest stosowany w większych modelach nowej generacji wymienników ciepła Alfa Laval . Taka konstrukcja zapewnia usztywnienie płyty, zapobiegając jej wydłużeniu i zapewniając doskonałe wyrównanie. W rezultacie ryzyko wycieku lub uszkodzenia płyty jest znacznie zmniejszone, czyli należy spodziewać się dłuższej pracy każdej płyty w zestawie. Dodatkowo, zwiększona sztywność sprawia, że obsługa płyt podczas konserwacji jest bardziej bezpieczna i łatwiejsza.

Jednoetapowe tłoczenie płyt

Single-step pressing

Podczas produkcji płyt do naszych wymienników ciepła, standardowy proces Alfa Laval polega na zastosowaniu dużej prasy, co pozwala na jednoetapowe tłoczenie płyt. Inni dostawcy częściej stosują podejście wieloetapowe przy użyciu mniejszej prasy. Choć przynosi to oszczędności dla producenta, może prowadzić do uzyskiwania nierównomiernej grubości pły i stref niewytłoczonego materiału, gdzie mogą wystąpić pęknięcia związane ze zmęczeniem materiału, po uruchomieniu wymiennika ciepła  Metoda jednoetapowego tłoczenia Alfa Laval zapobiega takim uszkodzeniom naprężeń i zapewnia jednolitą grubość całej płyty.