Oczekuj nowych standardów

Nowa generacja płytowych uszczelkowych wymienników ciepła

Po latach badań i testów, Alfa Laval może zaoferować najnowocześniejsze na świecie płytowe uszczelkowe wymienniki ciepła do zastosowań przemysłowych. Wyróżniające się wyjątkowymi cechami konstrukcje Alfa Laval łączą nasze ostatnie innowacje z najlepszą technologią opracowaną dzięki dziesiątkom lat doświadczenia zdobytego jako światowy lider w zakresie wymiany ciepła. Ta nowa generacja wymienników pozwala na nowi definiować standardy w zakresie wydajności, niezawodności i serwisowania urządzeń dla aplikacji przemysłowych.

Nowa generacja to nowe standardy w zakresie wydajności, niezawodności i serwisowania wymienników ciepła dla aplikacji przemysłowych.

W nowej generacji płytowych wymienników ciepła zastosowano rozwiązania, które wprowadzają nowe standardy w zakresie wydajności cieplnej, mechanicznej niezawodności i łatwości przeprowadzania serwisu.

Najnowszy wymiennik w wysoko wydajnym typoszeregu

Linia przemysłowych wymienników ciepła Alfa Laval obejmuje szeroki typoszereg płytowych uszczelkowych wymienników ciepła, odpowiednich dla każdej gałęzi przemysłu. Oferta dostępnych rozmiarów, konfiguracji płyt, materiałów uszczelniających oraz wyposażenia dodatkowego jest tak rozbudowana, że zawsze można dobrać idealne urządzenia do określonych wymagań. A jeśli warunki się zmienią, to modułowa konstrukcja umożlwia powiększenie lub zmniejszenie pakietu płyt. Każdy element wymiennika jest starannie zaprojektowany, aby zapewnić optymalną wydajność w każdej aplikacjach w oparciu o konkretne potrzeby.

Płytowe uszczelkowe wymienniki ciepła nowej generacji są opracowane w celu uzyskania jeszcze lepszych parametrów w zastosowaniach przemysłowych.

Przeczytaj więcej o naszych najnowszych wymiennikach ciepła

Rozwiązania wprowadzające nowe standardy

Płytowe uszczelkowe wymienniki ciepła nowej generacji wyposażone są w przełomowe rozwiązania, które wyznaczają nowe standardy w zakresie efektywności cieplnej, niezawodności mechanicznej i łatwości serwisowania. To właśnie te rozwiązania wyróżniają Alfa Laval - nie znajdziesz ich nigdzie indziej.

Wybierz rozwiązanie, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach i zaletach jego zastosowania.

Nieokrągłe wlot i wylot OmegaPort™

Zoptymalizowany rozdzielacz płyt PowerArc™

Szeroki typoszereg płytowych uszczelkowych wymienników ciepła

Alfa Laval oferuje szeroką gamę wykonywanych na zamówienie płytowo- uszczelkowych wymienników ciepła dostosowanych do konkretnych zastosowań i procesów.

Wszechstronność i elastyczność typoszergu Alfa Laval dla aplikacji przemysłowych sprawia, że wymienniki te nadają się zarówno do stosunkowo prostych zadań, jak i tych najtrudniejszych o najwyższej wydajności i wymaganiach dotyczących dokumentacji.

Wymienniki AlfaQ™ z certyfkatem AHRI są stosowane w aplikacjach HVAC, takich jak podstacje do chłodzenia, systemy magazynowania lodu, centra przechowywania danych i systemy tzw. free coolingu.

Kasetowe wymienniki ciepła dla przemysłustosowana, gdy uszczelki nie są odpowiednie dla jednego z mediów lub gdy wymagane jest wyższe ciśnienie projektowe.

Alfa Laval WideGap są odpowiednie do cieczy włóknistych lub zawierających grube cząstki, takie jak te znajdujące się w cukrze, bioetanolu oraz do aplikacji związanych z przetwarzaniem masy włóknistej i papieru.

Alfa Laval AlfaVap to specjalnie zaprojektowane wyparki płytowe, ze wznoszącym się filmem, odpowiednie do mediów o wysokiej gęstości i lepkości.

Skraplacze płytowe Alfa Laval AlfaCond są specjalnie zaprojektowane do skraplania pary w warunkach "próżni".

Grafitowe wymienniki ciepła Alfa Laval Diabon ® są stosowane do wymagających i korozyjnych mediów.

W producji artykułów spożywczych i w innych zastosowanaich higienicznych, Alfa Laval oferuje szeroką gamę wymienników ciepła zapewniających wiele możliwości w zależności od konkretnych wymagań. Dowiedz się więcej na temat wymienników BaseLine, ClipLine, FrontLine i M line.