HVAC

Budownictwo odpowiada za 36% globalnego zużycia energii i 39% emisji dwutlenku węgla. Na szczęście projektowanie systemów HVAC oferuje ogromny, niewykorzystany potencjał poprawy wpływu naszych budynków na klimat. Czy chodzi o bardziej wydajne rozwiązania, które zmniejszają zużycie energii i wody, czy o wycofanie czynników chłodniczych o wysokim potencjale globalnego ocieplenia (GWP), wiele możemy zrobić już dziś.

Alfa Laval jest zaufanym dostawcą we wszystkich sektorach HVAC i chłodnictwa. Nasze bogate portfolio technologii płytowych wymienników ciepła, opracowane w oparciu o prawie 90-letnie doświadczenie, stanowi podstawę najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych systemów HVAC w szerokim zakresie zastosowań. Zatrudniamy nawet jednych z najlepszych w branży ekspertów w dziedzinie optymalizacji systemów pod kątem stosowania naturalnych i niskoemisyjnych czynników chłodniczych. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, w jaki sposób współpraca z Alfa Laval może przyspieszyć zrównoważony rozwój Twoich rozwiązań HVAC.

cleantech-HVAC-intro-img.jpg

Efektywność energetyczna w sposób opłacalny i zrównoważony

Czy chcesz poprawić efektywność energetyczną swojego systemu HVAC? Posłuchaj Enrico Dall'Armellina, menedżera produktu w Alfa Laval ds. płytowych lutowanych wymienników ciepła, aby dowiedzieć się o unikalnych innowacjach, które opracowaliśmy, aby zapewnić niezrównaną sprawność cieplną naszych rozwiązań. Dzięki tym rozwiązaniom możemy w sposób ekonomiczny obniżyć zużycie energii przy zachowaniu niewielkich rozmiarów urządzenia.

Zobacz liczby: Potencjał efektywności energetycznej HVAC

Czy wiesz, że sektor budynków i budownictwa odpowiada za 36% globalnego zużycia energii i 39% globalnej emisji CO2? Dziś jednak dysponujemy technologią, która pozwala znacznie zmniejszyć te liczby. Pompa ciepła, na przykład, jest cztery razy bardziej wydajna niż kocioł do ogrzewania budynków mieszkalnych i komercyjnych, co daje niesamowity potencjał do zmniejszenia zużycia energii i emisji dwutlenku węgla.

Wyobraźmy sobie, że zastąpilibyśmy wszystkie dzisiejsze mieszkalne i komercyjne kotły HVAC wydajnymi pompami ciepła. Roczne oszczędności energii wyniosłyby 230 TWh. To tyle samo energii elektrycznej, ile zużywa się rocznie w całej Hiszpanii!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak Alfa Laval może zmaksymalizować efektywność energetyczną w różnych aplikacjach HVAC? Pobierz naszą infografikę, aby zobaczyć więcej liczb.

Pobierz naszą infografikę o pompach ciepła dla budynków mieszkalnych i użytkowych
Pobierz naszą infografikę o przemysłowych pompach ciepła
Pobierz naszą infografikę na temat klimatyzacji
Pobierz naszą infografikę AHRI
Pobierz naszą infografikę na temat chłodzenia centrów danych

Cleantech-proof-pack-HVAC-Heat-pumps.jpg

cleantech_Reaching-new-heights-in-performance-case.jpg

Osiągnij nowe wyżyny wydajności

Varso Place w Warszawie będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej, mierzącym 310 metrów wysokości. Ten wyjątkowy projekt o mieszanym przeznaczeniu stwarza szereg wymagających potrzeb w zakresie systemów HVAC. Aby je rozwiązać, deweloperzy zainstalowali zaawansowane systemy HVAC, które zapewniają wyjątkową efektywność dzięki technologii płytowych wymienników ciepła Alfa Laval. Rozwiązania te pozwolą na zmniejszenie zapotrzebowania na energię o 23%. Oszczędzając tę energię, wysokowydajne płytowe wymienniki ciepła pozwolą również znacznie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przez Varso, jednocześnie zaspokajając potrzeby użytkowników budynku w zakresie HVAC.


Zapoznaj się z historią

Cleantech-Energy-efficiency-HVAC-final-210303.jpg

Rozwiązania w zakresie klimatyzacji i pomp ciepła

W przypadku klimatyzacji i pomp ciepła, efektywność energetyczna wraz z wymaganiami dotyczącymi czynników chłodniczych o niskim współczynniku GWP mają zasadnicze znaczenie. Alfa Laval ściśle współpracuje z klientami i uczelniami wyższymi, aby przyspieszyć rozwój i zaoferować płytowe wymienniki ciepła, które są zaprojektowane tak, aby spełniały nowe przepisy dotyczące zastosowań.


Dowiedz się więcej 

data_center_640x360.jpg

Chłodzenie centrów przechowywania danych

Efektywne energetycznie chłodzenie ma kluczowe znaczenie w budowaniu bardziej zrównoważonych centrów przetwarzania danych. Alfa Laval od dziesięcioleci jest zaufanym partnerem branży IT, współpracując z klientami przy projektowaniu niezawodnych, przyjaznych dla środowiska systemów chłodzenia centrów przetwarzania danych. Alfa Laval oferuje wiedzę i doświadczenie, aby umożliwić nowe możliwości swobodnego chłodzenia i oszczędzania energii w serwerowniach każdej wielkości, na całym świecie.


Dowiedz się więcej

District-cooling-640x360.jpg

Chłodzenie centralne

Alfa Laval jest liderem w rozwoju płytowych wymienników ciepła odpowiednich do wymagających warunków panujących w instalacjach chłodniczych. Nasze wymienniki ciepła są projektowane i stosowane na całym świecie w celu zapewnienia efektywnego kosztowo, energooszczędnego i komfortowego chłodzenia.


Dowiedz się więcej

cleantech_hvac.jpg

Ogrzewanie miejskie

Wymienniki ciepła są jednym z podstawowych elementów w systemach ciepłowniczych. Alfa Laval od dawna angażuje się w dostarczanie najlepszych wymienników ciepła dla tego przemysłu. Oprócz wydajnych produktów wysokiej jakości, oferujemy również unikalną zaletę, jaką jest wiedza o ich zastosowaniu oparta na wieloletnim doświadczeniu.


Dowiedz się więcej

Szukasz więcej informacji i pomocy technicznej?

Czy Twoja firma potrzebuje dostępu do plików BIM, rysunków 3D lub innych narzędzi doradczych? Zajrzyj na Portal dla Projektantów HVAC, gdzie znajdziesz najnowsze materiały dla Twojej branży.

Alfa Laval Heating and cooling hub

Nasze rozwiązania

Płytowe uszczelkowe wymienniki ciepła Alfa Laval

Nasza szeroka gama uszczelkowych płytowych wymienników ciepła jest odpowiednia dla ogromnego zakresu zastosowań od ogrzewania, chłodzenia i odzysku ciepła do kondensacji i odparowania. W oparciu o naszą współpracę z klientami, stale unowocześniamy ich konstrukcje, aby lepiej spełniały wymagania Państwa procesów. Dzisiejsze modele wyznaczają nowe standardy wydajności, niezawodności i łatwości serwisowania.


Dowiedz się więcej

Płytowe lutowane wymienniki ciepła

Nasze lutowane miedzią płytowe wymienniki ciepła są kompaktowym, wydajnym i bezobsługowym rozwiązaniem do ogrzewania, chłodzenia, odparowywania i skraplania w wielu zastosowaniach. Każda jednostka jest zaprojektowana do optymalizacji pracy, z szeregiem unikalnych funkcji, które zapewniają zarówno doskonałą wydajność cieplną i maksymalną niezawodność.

 


Dowiedz się więcej

Wymienniki wykonane ze stali kwasoodpornej 

Nasza opatentowana technologia łączenia AlfaFusion pozwala na tworzenie wysoce wydajnych, kompaktowych wymienników ciepła wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Są one praktycznie bezobsługowe i zdolne do pracy przy ekstremalnie wysokich ciśnieniach i temperaturach. Stanowią idealne rozwiązanie wymiany ciepła dla wymagających zastosowań, w tym z wykorzystaniem naturalnych i niskozasadowych czynników chłodniczych.


Dowiedz się więcej


cleantech_symbol_RGB_png.png

Czysta energia

Skontaktuj się z nami

Dowiedź się więcej na temat naszych zrównoważonych rozwiązań

Skntaktuj się z nami

Twoje informacje są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności i ochrony danych.