Czysta energia

Dekarbonizacja jest jednym z najbardziej złożonych wyzwań naszych czasów. Będzie wymagała całkowitego przekształcenia naszego globalnego systemu energetycznego, a to oznacza, że nie ma jednego prostego rozwiązania. Osiągnięcie celów porozumienia klimatycznego z Paryża będzie wymagało połączenia technologii i rozwiązań, a postęp w dziedzinie czystej energii będzie jednym z głównych czynników przyczyniających się do tego.

Alfa Laval opracowała szeroką gamę zaawansowanych technologii wymiany ciepła i separacji, które są już stosowane w celu umożliwienia przejścia do czystszej energii w przyszłości. W ścisłej współpracy z naszymi klientami i partnerami, Alfa Laval przyspiesza transformację naszej infrastruktury energetycznej w celu rozwoju zrównoważonych rozwiązań energetycznych, począwszy od zielonego wodoru, poprzez Power-to-X, ogniwa paliwowe i magazynowanie energii, aż po biopaliwa, wychwytywanie i magazynowanie dwutlenku węgla i wiele innych.

 

cleantech_clean_energy_spotv2.jpg


cleantech-WHE-chart-final.png

Dekarbonizacja: połączenie podejść

Wyzwanie związane z dekarbonizacją jest podwójne: musimy jednocześnie zaspokoić szybko rosnące zapotrzebowanie na energię, przy jednoczesnej redukcji emisji CO2, aby osiągnąć cele paryskiego porozumienia klimatycznego.

Jak widzimy na tym wykresie, połączenie technologii i nowych paliw jest konieczne, aby odwrócić nasz obecny kurs i wprowadzić nas na ścieżkę "Zrównoważonego Rozwoju" w celu osiągnięcia celów paryskich. Jeśli chodzi o czystą energię, zielona część ilustruje ważną rolę, jaką odgrywają odnawialne źródła energii. Jednocześnie, pomarańczowa część wykresu pokazuje, że nowe, czystsze paliwa i wychwytywanie dwutlenku węgla będą równie ważne.

Alfa Laval już współpracuje z klientami, aby pomóc im w przejściu na czystszą energię. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się jak możemy pomóc Twojej firmie.

 

Obecność we wszystkich sektorach 

Alfa Laval, dzięki wiodącym technologiom wymiany ciepła i separacji, wspiera przedsiębiorstwa na całym świecie w procesie transformacji w kierunku czystej energii. Wybierz poniżej obszar, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc.

Cleantech-hydrogen-intro-final.jpg

Zielony wodór

Czy słyszeli Państwo, że do 2050 roku wodór może stanowić 24% rynku energetycznego?

Dzięki zielonemu wodorowi mamy rozwiązanie energetyczne o zerowej emisji jako paliwo w transporcie i produkcji energii, jako ciepło w przemyśle ciężkim i budynkach, a także jako ważny surowiec w przemyśle chemicznym. Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach w zakresie przesyłu ciepła i odsalania dla efektywnej produkcji, magazynowania i transportu zielonego wodoru.

 

Dowiedz się więcej

Cleantech-Fuel-cells-intro-img-final.jpg

Ogniwa paliwowe

Ogniwa paliwowe będą jednym z fundamentalnych elementów w rozwiązywaniu naszej zagadki transformacji energetycznej. Szukasz informacji na temat membran z elektrolitem polimerowym (PEM), ogniw paliwowych ze stałymi tlenkami (SOFC) lub rozwiązań dla ogniw paliwowych do zastosowań stacjonarnych? Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu w zakresie technologii termicznej, Alfa Laval pomoże Ci sprostać wymaganiom stawianym przez wymagające aplikacje.

 

Dowiedz się więcej

Cleantech-P2X-intro-final.jpg

Energia do X (P2X)

Energia do X obejmuje przekształcanie energii elektrycznej w gazowe, płynne paliwa lub substancje chemiczne, w tym e-amoniak, e-metanol, metan, zielony wodór i syngaz. W ten sposób może umożliwić dekarbonizację przemysłu, transportu i energii, a także stanowić ważne rozwiązanie w zakresie magazynowania energii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań dla przemysłu chemicznego, możemy wspierać realizację zadań związanych z koogeneracją energii dzięki szerokiej ofercie efektywnych wymienników ciepła.

Dowiedz się więcej

Cleantech-energy-storage.jpg

Magazynowanie energii

 

Chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystujemy potencjał energii odnawialnej 24/7?

Długoterminowe magazynowanie energii na skalę przemysłową jest kluczową częścią tej historii, ponieważ nieciągłe źródła odnawialne, takie jak fotowoltaika i wiatr, nie zawsze są wytwarzane wtedy i tam, gdzie są potrzebne. Zdolność do  tej energii jest zatem kluczowa, a wydajna technologia wymiany ciepła jest podstawą projektowania opłacalnych rozwiązań magazynowych.

 


Dowiedz się więcej

Cleantech-carbon-capture-intro-final.jpg

Wychwytywanie, utylizacja i składowanie CO2

Być może słyszeliście Państwo o wychwytywaniu, utylizacji i składowaniu dwutlenku węgla (CCU/S), ale czy zdawaliście sobie sprawę, że technologie, które to umożliwiają, istnieją już od dziesięcioleci? Przy ograniczonych możliwościach dekarbonizacji w sektorach takich jak ropa i gaz, energetyka, rafinerie, petrochemia i przemysł cementowy, CCU/S będzie miało fundamentalne znaczenie dla przyszłości rynku energetycznego. Odkryj nasze urządzenia do wymiany ciepła, zaprojektowane w celu maksymalizacji wydajności wychwytywania CO2.


Dowiedz się więcej

Cleantech-CSP-intro-final.jpg

Skoncentrowana energia słoneczna (CSP)

Wytwarzanie energii, która jest rzeczywiście odnawialna, czysta i dyspozycyjna, dobrze wróży na przyszłość.

Skoncentrowana energia słoneczna (Concentrated Solar Power CSP) w połączeniu z magazynowaniem ciepła może pomóc w zabezpieczeniu przyszłych dostaw energii, jak również w dostarczaniu świeżej wody i ciepła do innych zastosowań. Alfa Laval oferuje najnowocześniejsze technologie, które są kluczowe dla zaopatrzenia w energię słoneczną, słodką wodę i ciepło.

 

Dowiedz się więcej

Cleantech-Bio-fuels-intro-img-final.png

Biopaliwa

 

Dekarbonizacja transportu sprawiła, że biopaliwa stały się szybko rozwijającym się rynkiem.

Może wiesz, że bioenergia stanowi już 10% światowego zapotrzebowania na energię pierwotną, z czego 7% pochodzi z biopaliw?

Alfa Laval dostarcza kompletne portfolio urządzeń do obróbki cieplnej i separacji, które wspierają producentów biopaliw, w tym kompletne prefabrykowane instalacje do produkcji biodiesla.

 


Dowiedz się więcej


cleantech_symbol_RGB_png.png

Czysta energia

Skontaktuj się z nami

Dowiedź się więcej na temat naszych zrównoważonych rozwiązań

Informacje te są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.