Wydajność energetyczna

Wydajność energetyczna jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do osiągnięcia porozumienia paryskiego. Dzięki optymalizacji zużycia energii na świecie i możliwości produkowania więcej przy mniejszych nakładach możemy zaspokoić nasze zwiększone zapotrzebowanie na energię i jednocześnie ograniczyć emisje CO2 . W rzeczywistości, według Międzynarodowej Agencji Energii IEA, zwiększona wydajność może przyczynić się do ponad 40% redukcji emisji w ciągu najbliższych 20 lat.

Aż 50% dzisiejszego potencjału oszczędności w zakresie wydajności energetycznej pochodzi z sektora przemysłowego, a 30% można osiągnąć w budynkach. Rozwiązania umożliwiające poprawę wydajności energetycznej już istnieją! Alfa Laval od dziesięcioleci rozwija technologie płytowych wymienników ciepła, które pomagają firmom optymalizować zużycie energii w procesach produkcyjnych. Nasze produkty są stosowane we wszystkich gałęziach przemysłu, od przemysłu ciężkiego po centra danych, ogrzewanie i chłodzenie budynków mieszkalnych i wiele innych. Nasze unikalne rozwiązania termiczne pozwalają zaoszczędzić ogromne ilości energii, a tym samym zmniejszyć emisję dwutlenku węgla - niezależnie od zastosowania!

cleantech_energy_efficiencyv2.jpg

Partnerstwo, które przyspieszy Twój zrównoważony rozwój

Każdy zaoszczędzony kW energii jest tak samo cenny jak wyprodukowanie jednego nowego kW czystej energii. Alfa Laval wie, jak sprawić, aby Twoje procesy były bardziej efektywne - i bardziej zrównoważone. Od ponad 90 lat rozwijamy płytowe wymienniki ciepła, aby zoptymalizować wymianę ciepła w instalacjach grzewczych i chłodniczych. W tym filmie możesz dowiedzieć się, w jaki sposób nasze innowacyjne rozwiązania już teraz wspierają rosnące potrzeby klientów w zakresie wydajności energetycznej i redukcji emisji.

Jak spowodować, by wydajność energetyczna była dla Ciebie korzystna ?

Poznaj Julien Gennetier, VP Energy Division Alfa Laval i jednego z największych ekspertów w dziedzinie wydajności energetycznej. W tym filmie Julien wyjaśnia, jak oszczędzanie energii nie tylko przyczynia się do ochrony naszej planety.

Jest to również efektywny sposób na obniżenie kosztów i zwiększenie rentowności. Innymi słowy: wygrana-wygrana!

 

Ile jest warty Watt ?

Jaki jest prawdziwy potencjał bardziej wydajnych technologii płytowych wymienników ciepła? W ujęciu globalnym, potencjalne oszczędności energii są zdumiewające. Porównując wpływ energii w naszych największych miastach, a nawet w naszych własnych domach, zaczynamy dostrzegać, co tak naprawdę jest możliwe. Każdego roku, nowo zainstalowane płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval pozwalają naszym klientom zaoszczędzić 50 GW energii. To tyle samo energii, ile rocznie potrzeba do ogrzania 10 milionów europejskich domów. Oszczędność energii to tylko połowa sukcesu, 50GW przekłada się również na zmniejszenie globalnej emisji CO2 o 25 milionów ton, czyli tyle, ile rocznie emituje miasto Paryż. To wszystko to tylko nowe instalacje wymienników ciepła. Wyobraźmy sobie wykładniczy wpływ milionów wydajnych płytowych wymienników ciepła zainstalowanych na całym świecie, które mnożą się każdego roku. Zaczynasz mieć prawdziwe poczucie naszego potencjału przyspieszenia globalnego zrównoważonego rozwoju. 

Ciekawi Cię, co to może oznaczać dla Twoich procesów? Skontaktuj się z nami!


Skontaktuj się z nami

Cleantech_hero_image_Paris_1200x627.jpg

Cleantech-solfjader-vignette_new.jpg

Zobacz wszystkie liczby

Eksperci Alfa Laval ds. zrównoważonego rozwoju ściśle współpracują z partnerami na całym świecie, praktycznie w każdej branży, jaką można sobie wyobrazić. Jak bardzo możemy zminimalizować zużycie energii w rafineriach? Co z redukcją emisji dwutlenku węgla w centrach przetwarzania danych? A może jesteś ciekaw, jakie są oszczędności energii w sektorze chemicznym lub w budynkach i budownictwie?

Posiadamy szczegółowe dane na temat redukcji zużycia energii i emisji zanieczyszczeń, które umożliwiają technologie płytowych wymienników ciepła Alfa Laval w wielu gałęziach przemysłu. Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do tych i wielu innych danych!


Dowiedz się więcej

cleantech_emission_reduction201201.jpg

Ograniczenie emisji

Ograniczenie emisji dwutlenku węgla do poziomu, na którym znajdujemy się obecnie, jest największym problemem naszych czasów. Tak złożonego wyzwania nie da się rozwiązać za pomocą jednego prostego rozwiązania. W rzeczywistości potrzebny będzie szeroki wachlarz rozwiązań.

Oprócz płytowych wymienników ciepła, które zapewniają wyższą sprawność i mniejsze zużycie energii, sprawdzone technologie wymiany ciepła i oddzielania Alfa Laval pomagają klientom z różnych gałęzi przemysłu w ograniczaniu emisji na wiele sposobów.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, w jaki sposób Alfa Laval przyczynia się do przyspieszenia powstawania nowych rozwiązań w zakresie wychwytywania dwutlenku węgla, naturalnych i niskoemisyjnych czynników chłodniczych i wielu innych.

 

Dowiedz się więcej

cleantech_waste_heat_recovery201201.jpg

Odzyskiwanie ciepła odpadowego

Co dzieje się z ciepłem generowanym przez Twoje procesy? Jeśli po prostu pozwalasz mu uciec do otaczającej atmosfery, tracisz jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę wydajności energetycznej swoich działań.

Dzięki odpowiedniej technologii wymienników ciepła, można odzyskać ciepło wysokotemperaturowe generowane przez procesy przemysłowe, jak również ciepło o niższej temperaturze przechwytywane przez pompy ciepła, np. w zastosowaniach związanych z chłodzeniem centrów danych lub uzdatnianiem wody. Ciepło to może być następnie wykorzystane w różnych zastosowaniach, od ogrzewania miejskiego do produkcji energii elektrycznej.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o szerokim doświadczeniu Alfa Laval w tej dziedzinie i o tym, jak możemy Ci pomóc.

 


Dowiedz się więcej

Jesteśmy obecni w szerokim zakresie branż

Płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval są wykorzystywane do oszczędzania energii i redukcji emisji w procesach przemysłowych na całym świecie. Obecnie jesteśmy obecni we wszystkich gałęziach przemysłu, od przemysłu ciężkiego po centra danych, HVAC i wiele, wiele innych. Wybierz swoją branżę poniżej, aby dowiedzieć się więcej.

cleantech-HVAC-intro-img.jpg

HVAC

Wiedziałeś, że pompy ciepła są cztery razy bardziej wydajne niż tradycyjne kotły w ogrzewaniu i chłodzeniu budynków mieszkalnych?

Każdego roku pompy ciepła oparte na płytowych wymiennikach ciepła Alfa Laval oszczędzają do 29 TWh energii elektrycznej, co zmniejsza emisję dwutlenku węgla o 6,6 mln ton.

Zaoszczędzona energia elektryczna jest równa ilości potrzebnej do ogrzania 2,7 miliona chińskich domów.

Jak dużo możesz zaoszczędzić w swoim systemie HVAC?

 

Dowiedz się więcej

cleantech_energy_efficiency_refinery_refrigeration.jpg

Chłodnictwo

Wyobraź sobie, że we wszystkich nowych instalacjach chłodniczych w zakładach chłodniczych zastosowano by kompaktowe płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval zamiast tradycyjnych technologii. Pozwoliłoby to zaoszczędzić 628 GWh energii elektrycznej i zmniejszyć emisję CO2 o 144 000 ton - każdego roku!

Oszczędność energii jest równoważna energii potrzebnej do schłodzenia 290 000 domów w Singapurze. A redukcja emisji odpowiada emisji wytwarzanej przez 470 lotów z Londynu do Szanghaju.

Co możemy zrobić dla Twoich systemów chłodniczych?

Dowiedz się więcej

cleantech_data_centerv2.jpg

Chłodzenie centrów danych

Wyobraź sobie, że wszystkie centra danych zainstalowały płytowe wymienniki ciepła, aby umożliwić swobodne chłodzenie do 2030 roku. Pozwoliłoby to zaoszczędzić 30 TWh energii elektrycznej - równowartość energii elektrycznej zużywanej rocznie w całej Nowej Zelandii! Zmniejszyłoby to również emisję CO2 o 7 milionów ton, czyli tyle ile rocznie produkuje całe miasto Boston. Dzięki zastosowaniu płytowych wymienników ciepła Alfa Laval możliwe jest osiągnięcie tego celu.

Jesteś ciekaw, co możemy zrobić dla Twojego centrum danych?


Dowiedz się więcej

cleantech_energy_efficiency_refinery_main_img.jpg

Rafinerie ropy naftowej

Czy wiesz, że rafinacja stanowi 6-8% całkowitego zużycia energii w przemyśle?

Wyobraź sobie, że wszystkie rafinerie przestawiłyby się z tradycyjnej technologii na płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval.

Zmniejszyłoby to globalne zużycie energii o 23%. A związana z tym redukcja emisji CO2 o 245 milionów ton odpowiadałaby rocznej emisji Hiszpanii!

Dowiedz się więcej czytając naszą pełną historię.

 

Dowiedz się więcej

Cleantech-Petrochemicals-intro-img-final.jpg

Petrochemia

Czy wiesz, że płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval przekazują ciepło do 5 razy bardziej efektywnie niż tradycyjne wymienniki płaszczowo-rurowe? Gdyby wszystkie zakłady petrochemiczne stosowały bardziej efektywne płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval, moglibyśmy zmniejszyć zużycie energii o 132 TWh rocznie, eliminując 28 milionów ton CO2 z naszej atmosfery! Jest to równowartość emisji z miasta Qingdao.

Czy jesteś ciekaw, jak możemy Ci pomóc, aby procesy w Twojej firmie były bardziej zrównoważone?

Dowiedz się więcej

cleantech_energy_efficiency_refinery-service.jpg

Serwis

Czy wiesz, że można by zapobiec około 1-2,5% światowej emisji CO2, gdyby wszystkie zainstalowane wymienniki ciepła pracowały "na maksimum swoich możliwości"?

Wystarczy tylko zapewnić optymalną wydajność poprzez właściwe czyszczenie i konserwację.

Szeroki zakres usług serwisowych Alfa Laval w zakresie wymienników ciepła może być pomocny w działalności Twojej firmy.

 

Dowiedz się więcej


cleantech_symbol_RGB_png.png

Czysta energia

Skontaktuj się z nami

Dowiedź się więcej na temat naszych zrównoważonych rozwiązań

Informacje te są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.