Wydajność zasobów

Co tak naprawdę oznacza bardziej efektywne wykorzystywanie zasobów? W ostatecznym rozrachunku chodzi o dbanie o najcenniejsze materiały naszej planety w najbardziej odpowiedzialny sposób. Oznacza to oczywiście zwiększenie wydajności poprzez maksymalne wykorzystanie każdego zasobu. Ale oznacza to również zapewnienie, że absolutnie nic się nie zmarnuje. Wszystko to ma na celu przede wszystkim zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko poprzez jak najbardziej odpowiedzialne wykorzystanie szczególnie ograniczonych zasobów naturalnych.

Jednak zwiększenie efektywności i wykorzystanie zasobów może również pozwolić na obniżenie kosztów i zwiększenie rentowności. Alfa Laval posiada szeroką gamę rozwiązań i wiedzę, które pomogą Ci to osiągnąć. Od wydłużenia okresu eksploatacji cieczy i olejów przemysłowych, poprzez opracowanie zrównoważonych rozwiązań dla bioproduktów chemicznych, aż po wykorzystanie naturalnych czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (low-GWP) - jesteśmy po to, aby pomóc Ci w maksymalnym wykorzystaniu Twoich cennych zasobów.

cleantech-Resource-efficiency-intro-img-final.jpg

Przyspieszenie rozwoju idei cyrkulacji dla Outokumpu

Outokumpu, światowy lider w dziedzinie stali nierdzewnej, zmniejszył emisję dwutlenku węgla poprzez poprawę cyrkulacjii zużycia płynów w procesie odtłuszczania. Możliwość ponownego wykorzystania większej ilości płynu przez dłuższy czas pomogła firmie zwiększyć wydajność produkcji, a także przyczyniła się do zmniejszenia ilości odpadów i poprawy jakości produktów końcowych.

 

Obejrzyj film, aby dowiedzieć się więcej.

Obecne w wielu zastosowaniach

Dzięki wiodącym innowacjom w dziedzinie oddzielania i obróbki cieplnej, Alfa Laval jest obecna w szerokim zakresie zastosowań przemysłowych. Chcesz dowiedzieć się jak możemy pomóc Ci w zwiększeniu efektywności wykorzystania zasobów w Twojej działalności? Wybierz swój region z listy poniżej.

cleantech-Resource-efficiency-Tramp-oil-final.jpg

Olej osadowy w cieczach na bazie wody

Wirowanie jest sprawdzoną i trwałą technologią usuwania zanieczyszczeń i wolnych olejów, jak również drobnych cząstek w chłodziwach i płynach myjących. Regularne czyszczenie znacznie wydłuża żywotność płynów, a tym samym żywotność systemu. W ten sposób oszczędza się na wymianie płynów, filtrów, zaworów i pomp, a także na kosztach utylizacji.

Alfa Laval oferuje szeroki zakres rozwiązań separacji odśrodkowej do oczyszczania cieczy płuczących, cieczy chłodząco-smarujących i innych rodzajów cieczy na bazie wody stosowanych w procesach przemysłowych. Odkryj jak możemy pomóc Ci efektywniej wykorzystać ten ważny zasób naturalny, minimalizując wpływ na środowisko naturalne.


Dowiedz się więcej

Zanieczyszczenia wodne i cząsteczkowe w olejach

Świeży i czysty olej smarowy jest niezbędny do utrzymania optymalnej wydajności procesów produkcyjnych. Jednak nawet w najlepszych okolicznościach, olej smarowy może zostać łatwo zanieczyszczony przez wodę lub cząstki stałe dostające się do układu. Z czasem zmieni to właściwości oleju, powodując problemy ze sprzętem i straty w produkcji.

Zamiast wymieniać olej smarowy za każdym razem, gdy jest zanieczyszczony, możesz osiągnąć bardziej efektywne wykorzystanie zasobów poprzez jego skuteczne oczyszczanie, które umożliwi jego ponowne wykorzystanie w sposób ciągły. Alfa Laval oferuje szeroką gamę sprawdzonych i niezawodnych technologii oczyszczania oleju smarowego, a nasi eksperci pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej działalności..


Dowiedz się więcej

cleantech-biobased-chemicals-intro-img.jpg

Chemikalia pochodzenia biologicznego

Chemikalia i materiały pochodzące z różnych źródeł biomasy odgrywają ważną rolę w zmniejszaniu naszego uzależnienia od nieodnawialnych zasobów. Drzewa, rośliny, zboża, algi, bakterie i odpady biologiczne mogą być wykorzystywane w różnych formach do produkcji szerokiej gamy biopochodnych chemikaliów, paliw, produktów i półproduktów.

Alfa Laval może pomóc Ci w zwiększeniu efektywności i zrównoważonego rozwoju w szerokim zakresie zastosowań biochemicznych. Dzięki szerokiej gamie rozwiązań w zakresie wymiany ciepła i separacji, Alfa Laval jest gotowa udzielić wsparcia w każdym procesie.


Dowiedz się więcej 

Cleantech-Natural-refrigerants-final-210303.jpg

Naturalne czynniki chłodnicze

Dążąc do produkowania bardziej wydajnych i zrównoważonych rozwiązań grzewczych i chłodniczych, konstruktorzy systemów poszukują technologii umożliwiających pracę z mniejszym ładunkiem czynnika chłodniczego. Odchodzą oni również od tradycyjnych czynników chłodniczych na rzecz tych o niższym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP).

W szczególności szybko rozwija się rynek naturalnych czynników chłodniczych takich jak amoniak, CO2 i węglowodory. Alfa Laval jest liderem w rozwoju rozwiązań w zakresie ogrzewania i chłodzenia zoptymalizowanych pod kątem wykorzystania czynników chłodniczych przyjaznych dla środowiska. Alfa Laval współpracuje z klientami w celu dobrania odpowiedniej technologii dla danego zastosowania, aby zapewnić uzyskanie maksymalnej efektywności przy zminimalizowanym zużyciu czynnika chłodniczego.


Dowiedz się więcej 


cleantech_symbol_RGB_png.png

Czysta energia

Skontaktuj się z nami

Dowiedź się więcej na temat naszych zrównoważonych rozwiązań

Informacje te są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.