Ograniczenie emisji

Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla z obecnego poziomu jest jednym z największych wyzwań naszych czasów. Będzie to wymagało całkowitego przekształcenia naszego globalnego systemu energetycznego. W przypadku tak złożonego wyzwania nie może być mowy o prostym rozwiązaniu. W rzeczywistości, aby osiągnąć cele dekarbonizacji zawarte w paryskim porozumieniu klimatycznym, potrzeba będzie całego szeregu różnych rozwiązań.

Oprócz płytowych wymienników ciepła, które zapewniają wyższą sprawność i mniejsze zużycie energii, sprawdzone technologie wymiany ciepła i separacji Alfa Laval pomagają klientom z różnych gałęzi przemysłu w ograniczaniu emisji zanieczyszczeń na wiele sposobów. Współpracujemy z partnerami w opracowywaniu nowych rozwiązań w zakresie wychwytywania dwutlenku węgla, a także jesteśmy liderem w dziedzinie wymienników ciepła zoptymalizowanych pod kątem przyjaznych dla środowiska naturalnego czynników chłodniczych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych rozwiązaniach, a także o naszej pracy w pokrewnych dziedzinach, takich jak woda wodociągowa wolna od zanieczyszczeń, usuwanie siarki i wiele innych.

cleantech_emission_reduction201201.jpg

 

cleantech-WHE-chart-final.png

Dekarbonizacja: połączenie podejść

Wyzwanie związane z dekarbonizacją jest dwojakie: musimy jednocześnie zaspokoić szybko rosnące zapotrzebowanie na energię, przy jednoczesnej redukcji emisji CO2, aby osiągnąć cele paryskiego porozumienia klimatycznego.

Jak widać na tym wykresie, połączenie technologii i nowych paliw jest konieczne, aby odwrócić nasz obecny kurs i wprowadzić nas na ścieżkę "Zrównoważonego Rozwoju", aby osiągnąć cele paryskie. Zmniejszenie światowych emisji wymaga inwestycji w efektywność energetyczną i odnawialne źródła energii, a także w technologie takie jak wychwytywanie, wykorzystanie i składowanie dwutlenku węgla (CCU/S).

Alfa Laval współpracuje już z wieloma klientami, wspierając ich w realizacji celów związanych z redukcją emisji. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się jak możemy pomóc Twojej firmie.

Ile to jest warte?

Jaki jest prawdziwy potencjał bardziej wydajnych technologii płytowych wymienników ciepła? W ujęciu globalnym, potencjalne oszczędności energii są zdumiewające. Porównując wpływ energii w naszych dużych miastach, a nawet w naszych własnych domach, zaczynamy dostrzegać, co tak naprawdę jest możliwe.

Każdego roku, nowo zainstalowane płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval pozwalają naszym klientom zaoszczędzić 50 GW energii. Jest to taka sama ilość energii, jaka jest potrzebna do ogrzania 10 milionów europejskich domów rocznie.

Ale oszczędność energii to tylko połowa sukcesu. Te 50 GW przekłada się również na zmniejszenie globalnej emisji CO2 o 25 milionów ton, czyli tyle, ile rocznie emituje miasto Paryż.

A to wszystko to tylko nowe instalacje wymienników ciepła. Wyobraź sobie wykładniczy wpływ milionów wydajnych płytowych wymienników ciepła zainstalowanych na całym świecie, które mnożą się każdego roku. Zaczynasz mieć prawdziwe poczucie naszego potencjału w zakresie przyspieszenia globalnego zrównoważonego rozwoju.

Ciekawi Cię, co to może oznaczać dla Twoich procesów? Skontaktuj się z nami już dziś, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą!


Skontaktuj się z nami

Cleantech_hero_image_Paris_1200x627.jpg

Oszczędność emisji w wielu zastosowaniach

Płytowe wymienniki ciepła i technologie oddzielania Alfa Laval umożliwiają redukcję emisji zanieczyszczeń w szerokim zakresie zastosowań. Chcesz dowiedzieć się jak możemy pomóc Ci w redukcji emisji w Twoim zakładzie? Wybierz swoją aplikację z listy poniżej.

Cleantech-carbon-capture-intro-final.jpg

Wychwytywanie, utylizacja i składowanie dwutlenku węgla

Być może słyszeliście Państwo o wychwytywaniu, utylizacji i składowaniu dwutlenku węgla (CCU/S), ale czy zdawaliście sobie sprawę, że technologie, które to umożliwiają, istnieją już od dziesięcioleci? Przy ograniczonych możliwościach dekarbonizacji w sektorach takich jak ropa i gaz, energetyka, rafinerie, petrochemia i przemysł cementowy, CCU/S będzie miało fundamentalne znaczenie dla przyszłości rynku energetycznego. Odkryj nasze portfolio urządzeń do wymiany ciepła zaprojektowanych w celu maksymalizacji wydajności wychwytywania dwutlenku węgla.


Dowiedz się więcej

cleantech-tap-water-intro-img.jpg

Woda z kranu

Alfa Laval rozumie, że we współczesnych instalacjach podgrzewania wody wodociągowej i ciepłej wody użytkowej bezpieczeństwo jest równie ważne jak efektywność kosztowa i wydajność. Bazując na naszej głębokiej wiedzy na temat technologii płytowych wymienników ciepła, opracowaliśmy innowacyjne rozwiązania, które oferują najlepszą gwarancję bezpiecznego systemu wody wraz z poprawioną sprawnością w celu zminimalizowania zużycia energii i ograniczenia zanieczyszczeń. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak możemy wesprzeć Twoje potrzeby w projektowaniu najbezpieczniejszych, najbardziej zrównoważonych rozwiązań wody wodociągowej.


Dowiedz się więcej

Cleantech-Natural-refrigerants-final-210303.jpg

Naturalne czynniki chłodnicze

Rynek ogrzewania i chłodzenia szybko odchodzi od tradycyjnych czynników chłodniczych na rzecz tych o niższym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP), w szczególności naturalnych czynników chłodniczych takich jak amoniak, CO2 i węglowodory. Alfa Laval jest liderem w rozwoju rozwiązań zoptymalizowanych pod kątem czynników chłodniczych przyszłości. Współpracujemy z Państwem w celu dobrania odpowiedniej technologii, która zapewni uzyskanie maksymalnej efektywności przy zminimalizowanym zużyciu czynnika chłodniczego w Państwa instalacji.


Dowiedz się więcej


cleantech_symbol_RGB_png.png

Czysta energia

Skontaktuj się z nami

Dowiedź się więcej na temat naszych zrównoważonych rozwiązań

Informacje te są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.