Partnerstwo w zrównoważonym rozwoju

W Alfa Laval rozumiemy wyzwania stojące przed Twoją firmą, ponieważ Twój biznes jest naszym biznesem. Twoja ciekawość jest naszą ciekawością. A Twoja pasja jest naszą pasją. Wierzymy, że współpraca i silne, trwałe partnerstwo są kluczem do przyspieszenia procesu tworzenia zrównoważonych rozwiązań przyszłości, które zmienią naszą gospodarkę i świat, w którym żyjemy.

Dlatego Alfa Laval ściśle współpracuje z klientami i innymi partnerami, aby znaleźć nowe odpowiedzi na najbardziej wymagające pytania naszych czasów. Od ponad wieku ta wspólna ciekawość i pasja napędza naszą nieustającą innowacyjność. Dziś napędza ona rozwój w zakresie efektywności energetycznej, czystej energii i gospodarki cyrkulacyjnej. Gotowy, aby przyspieszyć podróż do bardziej zrównoważonego świata? Skontaktuj się z nami i razem zabierzmy się do pracy!

Cleantech-Sustainable-partnership-intro-img.jpg

Partnerstwo na rzecz przyspieszenia zrównoważonych rozwiązań

Potrzeba przyspieszenia zrównoważonego rozwoju nigdy nie była większa, a silna i długoterminowa współpraca będzie kluczem do realizacji tego celu. Dobra wiadomość jest taka, że mamy już technologię. Teraz nadszedł czas, aby wspólnie budować bardziej zrównoważoną przyszłość!

W tym filmie możesz posłuchać Madeleine Gilborne, Business Development Manager Alfa Laval ds. czystych technologii, która opowiada o naszych rozwiązaniach maksymalizujących wydajność energetyczną i umożliwiających przejście na czystą energię i gospodarkę cyrkulacyjną.

Skontaktuj się z nami już dziś, jeśli jesteś gotowy do nawiązania współpracy w celu wprowadzenia zmian zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.


Skontaktuj się z nami

Nasze partnerstwo

Na całym świecie Alfa Laval współpracuje z klientami i partnerami w celu stworzenia nowych rozwiązań, które przyspieszą osiągnięcie efektywności energetycznej, czystej energii i gospodarki cyrkulacyjnej. Przeczytaj tutaj o niektórych przykładach naszej ostatniej współpracy lub skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się jak wspólnie możemy przyspieszyć tworzenie zrównoważonych rozwiązań.

Zmiana zasad gry dla odnawialnych źródeł energii

W 2019 roku Alfa Laval została inwestorem i partnerem Malta Inc. rozwijającej nowe rozwiązanie, które może zrewolucjonizować magazynowanie energii na skalę sieciową. Firma jest częścią inkubatora X firmy Google, a wśród jej zwolenników znajdują się tacy ludzie jak Bill Gates i Jeff Bezos. System elektrotermiczny Malta może magazynować energię z dowolnego źródła - w tym ze źródeł odnawialnych, takich jak wiatr i energia słoneczna - w dowolnym miejscu przez okres do kilku dni. Innowacyjna technologia wymiany ciepła Alfa Laval jest kluczowym elementem umożliwiającym realizację tego celu.

"Wierzymy, że magazynowanie ciepła będzie odgrywało ważną rolę w procesie transformacji energetycznej" - mówi Susanne Pahlén Åklundh, Prezes Działu Energetyki Alfa Laval. "Po dwóch latach współpracy z zespołem z Malty nad nowatorskim projektem i rozwojem wymiennika ciepła, jesteśmy podekscytowani tym rozwiązaniem i jego potencjalnym wpływem na zmiany klimatyczne. Dzięki współpracy takiej jak ta, możemy sięgać dalej, poszerzać granice techniczne i tworzyć bardziej zrównoważone rozwiązania na przyszłość."

"Alfa Laval była wspaniałym partnerem dla Malty, od momentu założenia firmy w 2018 roku, i z niecierpliwością czekamy na kontynuację wspaniałej pracy, która pomoże wprowadzić to rozwiązanie na rynek.", mówi Ramya Swaminathan, CEO Malta Inc.


Dowiedz się więcej

Centrum Innowacji Alfa Laval 

Zlokalizowany w Kopenhadze, w Danii, Centrum Innowacji Alfa Laval zostało założone w przekonaniu, że możemy osiągnąć więcej pracując razem. To właśnie tutaj Alfa Laval przyspiesza tworzenie nowych pomysłów biznesowych poprzez dzielenie się wiedzą i współpracę.

W naszym Centrum Innowacji Alfa Laval współpracuje z nowo powstającymi firmami, aby umożliwić przejście na czystą energię i gospodarkę cyrkulacyjną. Wspólnie pracujemy nad innowacyjnymi technologiami elektrolizy wodoru, wysokowydajnymi kolektorami słonecznymi, produkcją biooleju, recyklingiem tworzyw sztucznych i wieloma innymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tych firmach i o tym, jak wspólnie pracujemy nad nowymi, innowacyjnymi, zrównoważonymi rozwiązaniami? Kliknij tutaj, aby przeczytać niektóre z naszych historii.


Dowiedz się więcej

Partner w projekcie Podręcznik Biznesowy 1,5°C                            ("1.5°C Business Playbook")

Alfa Laval jest partnerem wspierającym projekt "1.5°C Business Playbook", który ma na celu przyspieszenie osiągnięcia neutralności węglowej do 2030 roku. Inicjatywa ta, zapoczątkowana w styczniu 2020 roku w Davos w Szwajcarii, jest częścią projektu Exponential Roadmap. Podręcznik jest przewodnikiem dla strategii i działań na rzecz klimatu i ma na celu przekształcenie gospodarki poprzez przeniesienie punktu ciężkości biznesu na rozwiązania zeroemisyjne. Alfa Laval będzie korzystać z podręcznika w swojej własnej pracy strategicznej, jak również wspierając dostawców, klientów i partnerów w ich wysiłkach zmierzających do redukcji emisji dwutlenku węgla.

"Jeśli zgodzimy się, że świat musi przejść na gospodarkę neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla, to musimy zrobić to, co do nas należy w łańcuchu wartości" - mówi Tom Erixon, Prezes i Dyrektor Generalny Alfa Laval. "W Alfa Laval mamy ambicję stać się neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku. Osiągnięcie tego celu będzie wymagało współpracy z partnerami. Dlatego z przyjemnością wspieramy tę inicjatywę, która opiera się na najnowszych osiągnięciach naukowych i skupia się na prostocie i szybkości działania."


Dowiedz się więcej


cleantech_symbol_RGB_png.png

Czysta energia

Skontaktuj się z nami

Dowiedź się więcej na temat naszych zrównoważonych rozwiązań

Informacje te są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.