Skojarzone wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej (CHP)

W kogeneracji, czyli skojarzonym wytwarzaniu ciepła i energii elektrycznej (CHP), ciepło, które w przeciwnym razie zostałoby zmarnowane podczas produkcji energii elektrycznej, jest wykorzystywane na wiele sposobów. Mogą to być zarówno mikroinstalacje kogeneracyjne, które wytwarzają zarówno energię elektryczną, jak i ciepło dla pojedynczego budynku, jak i większe elektrownie, które zapewniają również ogrzewanie dla całych regionów. Dzięki temu kogeneracja jest jedną z najbardziej efektywnych metod wykorzystania energii. W rzeczywistości często odzyskuje się do 90% energii, którą można wykorzystać!

Wymienniki ciepła stosowane w systemach kogeneracyjnych są istotnym czynnikiem maksymalizacji efektywności. I tu Alfa Laval może pomóc. Alfa Laval oferuje szeroki zakres płytowych wymienników ciepła, w tym kompaktowych, które są idealne dla kompletnych rozwiązań kontenerowych. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w zakresie odzysku ciepła i szerokiej ofercie technologii cieplnych, posiadamy wiedzę, której potrzebujesz, aby opracować zrównoważone rozwiązania grzewcze i energetyczne przyszłości.

cleantech-CHP-intro-img.jpg

A-compact-and-efficient-solution-for-micro-CHP-vignette.jpg

Kompaktowe i wydajne rozwiązanie dla mikro-CHP

Indop d.o.o., spółka zależna giganta AGD Gorenje, jest wiodącym środkowoeuropejskim producentem technologii kogeneracyjnych. Dzięki zastosowaniu unikalnych technologii płytowych wymienników ciepła gaz-ciecz Alfa Laval, Indop jest w stanie osiągnąć sprawność cieplną powyżej 85% w swoich systemach, przy bardzo niskim spadku ciśnienia.


Dowiedz się więcej

tipkotter-vignette.jpg

Zwiększanie wydajności CHP za pomocą technologii gas-to-liquid

Hubert Tippkötter GmbH jest innowacyjnym projektantem i producentem kompletnych systemów kogeneracyjnych, który stara się uzyskać każdy możliwy dodatkowy punkt procentowy sprawności swoich technologii. Dzięki zastosowaniu unikalnych wymienników ciepła gaz-ciecz Alfa Laval, firma może z dumą zaoferować swoim klientom sprawność kogeneracji na poziomie 91% lub wyższym!


Dowiedz się więcej

Nasze rozwiązania

Lutowane płytowe wymienniki Alfa Laval 

Nasze lutowane miedzią płytowe wymienniki ciepła są kompaktowym, wydajnym i bezobsługowym rozwiązaniem do ogrzewania, chłodzenia, odparowywania i skraplania w wielu zastosowaniach. Każda jednostka jest zaprojektowana do optymalizacji pracy, z szeregiem unikalnych funkcji, które zapewniają zarówno doskonałą wydajność cieplną i maksymalną niezawodność.


Dowiedz się więcej

Płytowe wymienniki Alfa Laval typu gaz-ciecz

Od wyjątkowo wysokich temperatur do mediów o wyjątkowo niesymetrycznym przepływie, oferta płytowych wymienników ciepła Alfa Laval typu gaz-ciecz pozwala na więcej niż inne płytowe wymienniki ciepła. Dzięki rewolucyjnej konstrukcji płytowej z wgłębieniami, zapewniają one efektywny odzysk ciepła i bardzo niski spadek ciśnienia w instalacjach gazowych - a wszystko to przy znacznie mniejszej powierzchni zabudowy niż w przypadku technologii rurowych.


Dowiedz się więcej 

 

Uszczelkowo płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval

Nasza przemysłowa linia uszczelkowych płytowych wymienników ciepła jest odpowiednia dla szerokiego zakresu zastosowań od ogrzewania, chłodzenia i odzysku ciepła do kondensacji i odparowania. W oparciu o naszą pracę z klientami, stale aktualizujemy ich konstrukcję, aby lepiej spełniały wymagania procesów. Dzisiejsze modele wyznaczają nowe standardy wydajności, niezawodności i łatwości serwisowania.


Dowiedz się więcej

alfa-laval-micro-640x360.png

Alfa Laval Micro

Prawie zawsze istnieje możliwość dalszego obniżania zużycia energii elektrycznej i związanych z tym kosztów poprzez odzyskiwanie energii traconej w postaci ciepła spalin. Alfa Laval Micro jest kompaktowym wymiennikiem ciepła spalin zaprojektowanym specjalnie do tego celu. Umożliwia on efektywne odzyskiwanie ciepła odpadowego z małych turbin gazowych, małych silników, czystych spalin procesowych i innych strumieni ciepła odpadowego, co pozwala na dalsze zwiększenie efektywności energetycznej.


Dowiedz się więcej

Najbardziej efektywne rozwiązania kogeneracyjne

W zakresie kogeneracji Alfa Laval opracowała pełen zakres wymienników ciepła zaprojektowanych tak, aby zapewnić najbardziej efektywne energetycznie rozwiązania. Od technologii powietrznych wymienników ciepła do płytowych wymienników ciepła z uszczelkami i miedzią, Alfa Laval może dobrać odpowiednie urządzenia do konkretnych potrzeb.

A ten sprzęt to dopiero początek. Masz również wsparcie w postaci trwałego partnerstwa, które dostarcza wiedzę, zasoby i umiejętności inżynierskie potrzebne do stworzenia przyszłościowego rozwiązania, które spełni wymagania Twojego regionu - bez względu na to, w którym miejscu na świecie się znajdujesz.


Dowiedz się więcej

combined-heat-power_640x360_full.png


cleantech_symbol_RGB_png.png

Czysta energia

Skontaktuj się z nami

Dowiedź się więcej na temat naszych zrównoważonych rozwiązań

Sknaktuj się z nami

Twoje informacje są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności i ochrony danych.