Magazynowanie energii

Dostawy energii stanowią jedno z największych wyzwań w procesie przechodzenia na czystą energię. Chociaż około dwóch trzecich naszej planety żyje już w miejscach, gdzie energia słoneczna, wiatrowa i inne odnawialne źródła energii są najtańszymi źródłami energii, zasoby te stanowią wyzwanie związane z nieciągłością. Oznacza to, że słońce nie zawsze świeci, a wiatr nie zawsze wieje dokładnie tam i wtedy, kiedy tego potrzebujemy.

Magazynowanie energii, które umożliwia nam oszczędzanie i wykorzystywanie czystej energii w razie potrzeby, będzie zatem kluczowym elementem na drodze do dekarbonizacji. Będzie to wymagało szeregu nowych rozwiązań, z których wiele będzie opierało się na wymiennikach ciepła jako głównych komponentach. Dzięki prawie 90-letniemu rozwojowi technologii termicznych, Alfa Laval dysponuje szerokim portfolio wymienników ciepła, zaprojektowanych z zaawansowanymi funkcjami, aby sprostać wyzwaniom związanym z systemami magazynowania energii. Przeczytaj, aby dowiedzieć się jak możemy Ci pomóc.

Energy-storage.jpg

Rozwiązania Alfa Laval w zakresie magazynowania energii

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiodącemu na świecie portfolio płytowych wymienników ciepła, Alfa Laval oferuje unikalne rozwiązania wymiany ciepła dla magazynów energii.

Wiemy, że wymienniki ciepła są kluczowymi elementami wydajnych i tanich systemów magazynowania energii, w szczególności dla rozwiązań termicznych i mechanicznych. Nasze sprawdzone i niezawodne płytowe wymienniki ciepła są w stanie obsłużyć cykliczne zadania z odwracalnymi przepływami, w szerokim zakresie różnych temperatur i ciśnień, a także nośników energii.

Już dziś nasze technologie wymienników ciepła odgrywają kluczową rolę w innowacyjnych projektach magazynowania energii, takich jak magazynowanie ciepła, magazynowanie energii za pomocą sprężonego powietrza (CAES), magazynowanie energii za pomocą ciekłego powietrza (LAES), magazynowanie energii za pomocą pomp ciepła (PHES), magazynowanie energii za pomocą stopionych soli i wiele innych.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy wesprzeć Twoje wysiłki zmierzające do przyspieszenia przejścia na odnawialne źródła energii poprzez magazynowanie energii.


Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Twoje informacje są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności i ochrony danych.

Zmiana zasad dla odnawialnych źródeł energii

W 2019 roku Alfa Laval została inwestorem i partnerem Malta Inc. rozwijającej nowe rozwiązanie, które może zrewolucjonizować magazynowanie energii na skalę sieciową. Firma Malta Inc. powstała w ramach inkubatora X firmy Google, a wśród jej zwolenników znajdują się tacy ludzie jak Bill Gates i Jeff Bezos. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych wymienników ciepła Alfa Laval, system może magazynować energię ze źródeł odnawialnych, takich jak słońce i wiatr, przez wiele godzin lub dni, czekając na moment dużego zapotrzebowania, a następnie uwalniając energię z powrotem do sieci. Obejrzyj film, aby dowiedzieć się jak to działa, lub kliknij poniżej, aby przeczytać całą historię!


Dowiedz się więcej

Nasze rozwiązania

PCHE 640x360 large.jpg

Wymienniki ciepła z zamkniętym obwodem Alfa Laval

Wymienniki ciepła z zamkniętym obwodem Alfa Laval oferują więcej niż tylko wysokie ciśnienie i odporność na ekstremalne temperatury - od kriogenicznych do 800°C. Łączą to z wyjątkowo wysoką sprawnością wymiany ciepła, w urządzeniu, które jest do 85% mniejsze i lżejsze niż porównywalne wymienniki płaszczowo-rurowe. Unikalna konstrukcja umożliwia skalowalność wymiennika ciepła od kilku kilogramów do wielu ton. Dodatkowo, mikrokanały w każdym obiegu przepływu mogą być zaprojektowane tak, aby umożliwić bardzo wysoki stopień asymetrii pomiędzy obiegami cieczy, a każda jednostka jest w pełni konfigurowalna zgodnie z Twoimi dokładnymi potrzebami.


Dowiedz się więcej

Alfa Laval Packinox

Wymiennik ciepła Packinox jest idealnym rozwiązaniem dla dużych zadań odzysku ciepła w procesach o wysokich temperaturach. Wyjątkowa wydajność cieplna, doskonała sprawność hydrauliczna i niski koszt inwestycyjny pozwalają zwiększyć efektywność energetyczną, rentowność i poprawić zrównoważony rozwój. Konstrukcja Packinox umożliwia większy odzysk ciepła niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, co skutkuje zoptymalizowaną wydajnością obiegu, szybszym zwrotem inwestycji i mniejszym wpływem na środowisko.


Dowiedz się więcej

Semi_welded_range_640x360.jpg

Półspawane płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval

Półspawane płytowe wymienniki ciepła są przeznaczone do wymagających zadań. Unikalny system uszczelnień Alfa Laval pozwala na długotrwałą pracę w aplikacjach o wysokim ciśnieniu i temperaturze. Bezpieczne i niezawodne uszczelnienie, brak ryzyka zanieczyszczenia krzyżowego i zwarta konstrukcja sprawiają, że wymienniki te są idealnym wyborem dla różnych rozwiązań w zakresie magazynowania energii.


Dowiedz się więcej 


cleantech_symbol_RGB_png.png

Czysta energia