Wykorzystaj ponownie energię odpadową i zainwestuj w zrównoważoną przyszłość już teraz!

Wydajność energetyczna jest w naszym DNA. Jest to coś, co rozwijamy od prawie dekady. W rzeczywistości, rozwiązania Alfa Laval w zakresie wymiany ciepła co roku pozwalają zaoszczędzić 100 GW energii. Jest to ilość wystarczająca do ogrzania 20 milionów domów.

Odkryliśmy, że zawsze istnieje możliwość ponownego wykorzystania energii odpadowej poprzez zmianę programu czyszczenia i konserwacji lub aktualizację konfiguracji. Obejrzyj film i dowiedz się, jak Alfa Laval może pomóc.

Teraz, przyspieszamy nasze poszukiwania energii odpadowej, aby ulepszyć istniejące branże i pomóc w oszczędzaniu energii już dziś.

Skontaktuj się z ekspertem Energy Hunter

Energy_Hunter_saved_on_calculation.jpg

Oferujemy kalkulatory online, które pomagają oszacować oszczędności energii

Nasze uproszczone narzędzia do obliczania oszczędności mogą oszacować, ile energii można zaoszczędzić, korzystając z naszej wydajnej technologii płytowych wymienników ciepła, zapewniając ich optymalną obsługę lub ponownie wykorzystując ciepło odpadowe. Oprócz oszczędności energii otrzymasz również szacunkową wartość pieniężną, a także obliczenie redukcji emisji dwutlenku węgla i zużycia wody.

Zoptymalizowana usługa może odzyskać energię odpadową z 8000 kWh rocznie, a czas zwrotu z inwestycji w odzysk ciepła jest zwykle bardzo niski i wynosi od kilku miesięcy do kilku lat.

Wartość ponownie wykorzystanego ciepła odpadowego

Czy chłodzisz gorące media procesowe za pomocą systemu chłodzenia? Nasz kalkulator online może oszacować, ile ciepła odpadowego można upolować za pomocą jednego z naszych wymienników ciepła. Może nawet powiedzieć, ile można zaoszczędzić na emisji dwutlenku węgla, zużyciu wody i ogólnych kosztach.

waste-heat-recover-aurubis-230125

Wartość usługi w celu zmniejszenia marnotrawstwa energii w przemyśle

Czy wiesz, że serwisowanie w zalecanych odstępach czasu zoptymalizuje wydajność, zmniejszy straty energii i emisję dwutlenku węgla, poprawi produktywność i obniży całkowity koszt posiadania? Skorzystaj z poniższego kalkulatora, aby dowiedzieć się, ile możesz zaoszczędzić.

cleantech emission reduction201201

Skontaktuj się z nami!

Niezależnie od tego, czy chcesz dowiedzieć się więcej o kosztach i oszczędnościach energii, czy zarezerwować wizytę na miejscu, nasi eksperci Energy Hunter są gotowi do pomocy.

Twoje informacje są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności i ochrony danych.

Zobacz niektóre z naszych ostatnich projektów dotyczących efektywności energetycznej

panoramic_aerial_view_of_downtown_hamburg_640x360.jpg

Odzysk ciepła odpadowego w przemyśle

Odzyskiwanie przemysłowego ciepła odpadowego jest jednym z najskuteczniejszych sposobów poprawy efektywności energetycznej. Odzysk ciepła umożliwia ponowne wykorzystanie energii do innych celów. W rezultacie możemy zmniejszyć globalną emisję dwutlenku węgla.

 

 

Dowiedz się więcej

Paper from UPM-Kymmene 640x360.png

Równowaga energetyczna

Produkcja papieru wymaga ogromnych ilości energii do utrzymania procesów ogrzewania i chłodzenia, których wymaga ten przemysł. Fińska firma UPM-Kymmene, największa grupa przemysłu leśnego w Europie i jeden z największych producentów papieru na świecie, precyzyjnie dostosowała równowagę między procesami ogrzewania i chłodzenia, co zaowocowało nadwyżką energii.

 

Dowiedz się więcej

Sappi paper mill installation 640x360.jpg

Odzyskiwanie pary wodnej

Papiernia Sappi Maastricht w Holandii potrzebowała wymienić płaszczowo-rurowy wymiennik ciepła, który często przeciekał. Ponadto był on trudno dostępny i kosztowny w utrzymaniu. AlfaCond rozwiązał ten problem.

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej

aerial_view_of_Helsingborg_in_Sweden_640x360.jpg

Odzysk ciepła z kwasu siarkowego

Korzyści ekonomiczne i ekologiczne dzięki odzyskowi ciepła z kwasu siarkowego. Po całkowitej przebudowie systemu chłodzenia w fabryce kwasu siarkowego Kemira, temperatura wody chłodzącej została podniesiona do poziomu, w którym może być wykorzystywana do ogrzewania miejskiego.

 

Dowiedz się więcej

Odzysk ciepła odpadowego

Dzięki odpowiedniej technologii wymienników ciepła można odzyskiwać ciepło o wysokiej temperaturze generowane w procesach przemysłowych, a także ciepło o niższej temperaturze przechwytywane przez pompy ciepła, na przykład w zastosowaniach związanych z chłodzeniem centrów danych lub uzdatnianiem wody. Ciepło to można następnie wykorzystać do różnych zastosowań, od ogrzewania miejskiego po produkcję energii elektrycznej.

cleantech waste heat recovery201201

Usługa optymalizacji wydajności energetycznej

Zoptymalizuj wydajność wymiany ciepła płytowych wymienników ciepła poprzez ich prawidłowe serwisowanie. Wydajne płytowe wymienniki ciepła i odpowiedni serwis mogą zaoszczędzić 100 GW i 50 milionów ton CO2.

Service CleanTech puff 640x360

Energy Efficiency Movement

Co jest bardziej zrównoważonego niż energia, która nie została wyprodukowana? Dlatego właśnie efektywność energetyczna jest naszym "pierwszym paliwem" do dekarbonizacji przyszłości. Dlatego też Alfa Laval dołączyła do Energy Efficiency Movement (ruchu związanego z wydajnością energetyczną).

Dołącz do nas w ramach inicjatywy otwartych drzwi, aby przyspieszyć wdrażanie wydajnych energetycznie rozwiązań. Razem możemy przyspieszyć przejście do bardziej zrównoważonej przyszłości. Odkryj, na czym polega Energy Efficiency Movement.

Dowiedz się więcej