HVAC

Zużywając ponad dwie trzecie światowej energii, nasze miasta odgrywają kluczową rolę w walce z kryzysem klimatycznym. Znaczna część zużycia energii w miastach jest przeznaczona na ogrzewanie i chłodzenie, co oznacza, że poprawa efektywności energetycznej ma ogromne znaczenie. Alfa Laval ma prawie stuletnie doświadczenie w wymianie i odzysku ciepła i dąży do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r.

HVAC and sustainable cities

Klucz do zrównoważonego rozwoju miast

  • Elastyczne, solidne i wydajne systemy energetyczne umożliwiają przełączanie między różnymi źródłami energii bez konieczności dostosowywania.
  • Niezawierające paliw kopalnych źródła energii, które pozwalają nam zmniejszyć emisję CO2.
  • Budynki energooszczędne o zmniejszonym śladzie węglowym, które oszczędzają energię, jednocześnie zaspokajając potrzeby ich mieszkańców.
  • Zewnętrzny program certyfikacji AHRI daje pewność co do konstrukcji i wydajności wymienników ciepła we wszystkich częściach systemu energetycznego.

Efektywność energetyczna w realizacji celów klimatycznych o zerowej wartości netto

Mimo że miasta zajmują obecnie tylko 3 procent powierzchni Ziemi, odpowiadają za dwie trzecie światowego zużycia energii i 70 procent emisji CO2. Dlatego promowanie energooszczędnych miast ma kluczowe znaczenie dla dekarbonizacji przyszłości i stworzenia zrównoważonego świata.

Ogrzewanie i chłodzenie to jedne z największych wydatków na energię w mieście, a jednocześnie podstawowe potrzeby wszystkich osób. Ponieważ większość energii wykorzystywanej obecnie do ogrzewania i chłodzenia jest wytwarzana z paliw kopalnych, sektor ten wymaga pilnych działań.

Dzięki prawie stuletniemu doświadczeniu w zakresie wydajności i odzysku ciepła, Alfa Laval ma gotowe rozwiązania. Nasze kompaktowe, energooszczędne płytowe wymienniki ciepła mogą wykorzystywać różne źródła energii, w tym odnawialne i nadające się do recyklingu, zapewniając ekonomiczne, energooszczędne i komfortowe ogrzewanie i chłodzenie. Naszym celem jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r. Pozwól nam być Twoim partnerem w zakresie efektywności energetycznej i przejścia na czystą energię.


Skontaktuj się z nami   Alfa Laval Carbon Neutral 2030

.

Elastyczne i wydajne systemy energetyczne

1. Ogrzewanie miejskie

Wymienniki ciepła są jednym z podstawowych elementów systemów ciepłowniczych. Alfa Laval od samego początku była mocno zaangażowana w dostarczanie najlepszych wymienników ciepła dla tej branży. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam również na dostarczenie unikalnej wiedzy aplikacyjnej. >>Dowiedz się więcej

2. Chłodzenie komunalne

Alfa Laval jest liderem w opracowywaniu płytowych wymienników ciepła odpowiednich do wymagających warunków w instalacjach chłodniczych. Nasze wymienniki ciepła są stosowane na całym świecie w celu zapewnienia ekonomicznego, energooszczędnego i komfortowego chłodzenia.

Źródła energii wolne od paliw kopalnych i odzysk ciepła

3.Odzysk ciepła odpadowego

Odzysk ciepła odpadowego i wykorzystanie nadmiaru ciepła przemysłowego i miejskiego są niezbędne dla zapewnienia zrównoważonego ogrzewania komfortowego. Alfa Laval współpracuje z klientami z wielu gałęzi przemysłu nad rozwiązaniami wykorzystania ciepła odpadowego w nowy, produktywny i opłacalny sposób. Nasza technologia umożliwia również ponowne wykorzystanie ciepła niskotemperaturowego za pomocą pomp ciepła.

4. Ogrzewanie geotermalne

Ogrzewanie geotermalne wykorzystuje energię z wnętrza ziemi. Jest przyjazny dla środowiska, ponieważ umożliwia ograniczenie spalania paliw kopalnych. Alfa Laval posiada wiedzę i technologię, aby skutecznie zintegrować to źródło energii odnawialnej z lokalnymi sieciami ciepłowniczymi.>>>Dowiedz się więcej

5. Ogrzewanie słoneczne

Ogrzewanie słoneczne i skoncentrowana energia słoneczna (CSP) w połączeniu z magazynowaniem ciepła mogą pomóc zabezpieczyć przyszłe dostawy energii oraz dostarczać świeżą wodę i ciepło do różnych zastosowań. Alfa Laval oferuje najnowocześniejsze technologie, które są kluczowe dla dostarczania energii słonecznej, słodkiej wody i ciepła.

6. Przemysłowe pompy ciepła

Pompy ciepła są przeznaczone do wytwarzania bezemisyjnego ciepła z niskotemperaturowego źródła i przekształcania go w wysokowartościowe ciepło, które można wykorzystać w systemach grzewczych gospodarstw domowych lub przemysłu przetwórczego. Płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval idealnie pasują do przemysłowych pomp ciepła, zapewniając ciepło bez emisji dwutlenku węgla.>> Dowiedz się więcej

Energooszczędne budynki

7. Budynki energooszczędne

Planowanie systemu ogrzewania lub chłodzenia budynku to złożone zadanie. Alfa Laval oferuje szeroką gamę wysokiej jakości wymienników ciepła oraz bogate doświadczenie zdobyte w licznych zrealizowanych projektach na całym świecie.

8. Rozwiązania energooszczędne do basenów, spa i saun oraz szklarni

Alfa Laval dostarcza energooszczędne kompaktowe płytowe wymienniki ciepła, które mogą utrzymywać prawie stałą temperaturę wody w basenach przez cały rok i wykorzystywać niskotemperaturowe wody odpadowe do ogrzewania szklarni.

9. Sprawna klimatyzacja

Jeśli chodzi o klimatyzację, niezbędna jest efektywność energetyczna wraz z wymaganiami dotyczącymi nowych czynników chłodniczych o niskim współczynniku GWP (potencjał tworzenia efektu cieplarnianego). Alfa Laval ściśle współpracuje z klientami, aby przyspieszyć rozwój i móc oferować płytowe wymienniki ciepła zaprojektowane tak, aby spełniały nowe przepisy dotyczące zastosowań.

10. Domowe pompy ciepła

Każdego roku Alfa Laval dostarcza na rynek pomp ciepła setki tysięcy wysokowydajnych, najwyższej jakości wymienników ciepła. Świat ogrzewania przechodzi dramatyczną transformację wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na wymienniki ciepła zoptymalizowane do użytku z pompami ciepła, w tym najnowszą innowację Alfa Laval.

.

Zrównoważona przyszłość - wychwytywanie dwutlenku węgla, zielony wodór i magazynowanie energii

carbon capture utilization storage hero image web

Dekarbonizacja miast to jedno z najbardziej złożonych wyzwań naszych czasów. Będzie to wymagało całkowitej transformacji naszego globalnego systemu energetycznego, a to oznacza, że nie ma jednego, prostego rozwiązania. Oprócz ciągłej pracy nad efektywnością energetyczną, ponownego wykorzystywania energii już wyprodukowanej i na przykład pracy z nadmiarem emisji z przemysłu i miast w celu uzyskania komfortowego ciepła, będzie wymagać połączenia technologii i rozwiązań oraz rozwoju czystej energii w celu osiągnięcia porozumienia paryskiego i wyzwań klimatycznych. Alfa Laval ma szereg inicjatyw i przeprowadziło już instalację produktów w rozwiązaniach, które będą ważne dla przyszłości. Przeczytaj więcej o wychwytywaniu dwutlenku węgla, zielonym wodorze i magazynowaniu termicznym.

Więcej o programie Czysta Energia

Doskonały przykład w zakresie efektywnego energetycznie odzysku ciepła odpadowego

Odzysk przemysłowego ciepła odpadowego za pomocą wymienników ciepła i wykorzystanie go do ciepłownictwa to jeden z najskuteczniejszych sposobów poprawy efektywności energetycznej w skali globalnej. Grupa Aurubis zastosowała takie właśnie podejście, aby poprawić zrównoważony rozwój w jednej ze swoich hut.

 

Dowiedz się więcej

.

Wymienniki ciepła z certyfikatem AHRI zapewniają pewną wydajność cieplną

Certyfikat Instytutu Klimatyzacji, Ogrzewania i Chłodnictwa (AHRI) to jedyna globalna zewnętrzna weryfikacja wydajności cieplnej, dająca niezależną pewność, że płytowy wymiennik ciepła będzie działał zgodnie z wartościami znamionowymi opublikowanymi przez producenta. Alfa Laval oferuje certyfikowane przez AHRI uszczelkowe płytowe wymienniki ciepła, lutowane płytowe wymienniki ciepła oraz zgrzewane płytowe wymienniki ciepła.

HVAC-sustainable-city-AHRI

Konsultant? Integrator systemu?

Czy jesteś konsultantem? Popatrz tutaj! Dzięki wiedzy zdobytej przez dziesięciolecia doświadczeń w zakresie wymiany ciepła, Alfa Laval oferuje kompetentne zasoby, aby sprostać współczesnym wyzwaniom związanym z ogrzewaniem i chłodzeniem. Odkryj odpowiedzi na złożone pytania dotyczące wszystkiego, od efektywności energetycznej po naturalne czynniki chłodnicze, wraz z pomocnymi narzędziami, które ułatwią znalezienie odpowiedniej technologii do Twojej aplikacji.

heating cooling-hub-vignette-2021

Katalog produktów

Koniec z czasochłonnymi poszukiwaniami na stronach internetowych! Odpowiedni wymiennik ciepła do konkretnego zastosowania można teraz znaleźć szybciej niż kiedykolwiek wcześniej - dzięki nowemu przewodnikowi po produktach Alfa Laval.

Alfa Laval Heating and Cooling Hub Quick selection

Energy Hunter - Zrównoważone rozwiązania poprzez poszukiwanie energii odpadowej

Aby poprawić efektywność energetyczną, wszyscy musimy znaleźć i zredukować straty energii. Alfa Laval dysponuje technologią, doświadczeniem i usługami, które pozwalają zmaksymalizować wydajność wymiany ciepła. Skorzystaj z naszego nowego narzędzia, aby obliczyć, ile możesz zaoszczędzić już dziś.

energy hunter screen view
.

Alfa Laval Smart Heat Exchanger easy connected

Cyfryzacja dla efektywności energetycznej

Inteligentne miasta i cyfrowa inteligencja mogą pomóc miastom w osiągnięciu 70 procent Celów Zrównoważonego Rozwoju. Usługi cyfrowe już teraz mogą mieć znaczący wpływ na systemy ogrzewania i chłodzenia w miastach, czyniąc je bardziej zrównoważonymi.

Umożliwienie zdalnego monitorowania i przeprowadzania dedykowanych analiz pozwala na bardziej precyzyjne i wydajne działanie, bardziej świadome podejmowanie decyzji i ukierunkowane interwencje. Rozwój bardziej zaawansowanych i wydajnych systemów ogrzewania i chłodzenia jest możliwy tylko dzięki tej cyfrowej transformacji, która może zapewnić niezawodne i niedrogie usługi ogrzewania i chłodzenia na obszarach miejskich przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych.

Inteligentny wymiennik ciepła

Wydajność przez dziesięciolecia

Nieprawidłowo działający wymiennik ciepła może mieć wpływ na bezpieczeństwo, jakość produktu i koszty energii. Awaria może prowadzić do kosztownych przestojów i poważnych strat w produkcji. Regularna i proaktywna konserwacja uszczelnionego płytowego wymiennika ciepła pozwala zachować jego wydajność oraz bezawaryjne i przewidywalne działanie.

Dysponujemy specjalistyczną wiedzą, aby pomóc Ci niezależnie od tego, czy doświadczasz problemu dzisiaj, chcesz zapobiec przyszłym problemom, czy też chcesz samodzielnie rozwiązać problem za pomocą naszego internetowego narzędzia do rozwiązywania problemów.

Zobacz nasze kompleksowe rozwiązania serwisowe

.

Skontaktuj się z nami

Twoje informacje są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności i ochrony danych.