Produkcja papieru

Alfa Laval posiada szeroką gamę urządzeń i wieloletnie doświadczenie w zakresie rozwoju procesów, aby pomóc w zwiększeniu wydajności kilku procesów w produkcji papieru poprzez wymianę istniejącego sprzętu na nasze bardziej wydajne rozwiązania. Oprócz nowoczesnych technologii separacji, nasze doświadczenie i sprzęt obejmują również przygotowanie masy, systemy pary i kondensatu, powlekanie, olej smarowy i oczyszczalnie ścieków.

paper production 640x360

Nowoczesne technologie zwiększające wydajność procesów produkcji papieru

  • Udowodniony krótki czas zwrotu z inwestycji - zysk z wydobycia chemikaliów o wysokiej czystości
  • Ulepszony odzysk ciepła i wydajność energetyczna
  • Minimalizacja odpadów
  • Wydłużony czas sprawności i produkcji
  • Kompaktowa konstrukcja i niewielkie rozmiary

Alfa Laval oferuje szeroką gamę wypróbowanych i przetestowanych uszczelkowych i spawanych wymienników ciepła do ogrzewania i chłodzenia w różnych zastosowaniach papierniczych. Posiadamy również gamę separatorów odśrodkowych, które skutecznie oczyszczają olej smarowy z wody i cząstek stałych, zapewniając długą żywotność i długi czas pracy, podczas gdy nasze wirówki dekantacyjne pomagają zminimalizować ilość odpadów do utylizacji w oczyszczalniach ścieków.

.
Cleantech Herobanner 1920x480-final

Zrównoważony Rozwój

Przyspieszamy wdrażanie rozwiązań dla zrównoważonego rozwoju

.
.

.

Łatwa obsługa włóknistych płynów procesowych

Wymienniki ciepła Alfa Laval są zoptymalizowane do łatwego przetwarzania płynów zawierających włókna i inne ciała stałe, zapewniając jednocześnie wysoką sprawność cieplną i maksymalny odzysk ciepła. Inne korzyści obejmują niskie koszty instalacji, eksploatacji i konserwacji, a także pełny dostęp do powierzchni wymiany ciepła w celu zapewnienia łatwego czyszczenia.

spectrum of HE
.

Płytowe uszczelkowe wymienniki ciepła

Nasze uszczelkowe płytowe wymienniki ciepła optymalizują transfer ciepła dzięki dużym powierzchniom płyt falistych pobierających ciepło z jednego gazu lub cieczy do drugiego. Wysoka sprawność i wyjątkowa niezawodność w kompaktowej konstrukcji oferuje inwestycję o najbardziej atrakcyjnym współczynniku CTO w całym okresie eksploatacji produktu. Nie należy zapominać o możliwościach oszczędzania energii i niskim wpływie na środowisko.

t25-plate-640x360

Spiralne wymienniki ciepła

Spiralne wymienniki ciepła Alfa Laval zostały zaprojektowane tak, aby sprostać najtrudniejszym wyzwaniom związanym z wymianą ciepła. Niezależnie od tego, czy chodzi o częste zanieczyszczenie zabrudzonymi mediami, czy też ograniczenia wynikające ze spadku ciśnienia i zajmowanej powierzchni, są one najlepszym rozwiązaniem problemów związanych z wymianą ciepła w układzie ciecz-ciecz i w układzie dwufazowym. Solidne, wydajne i kompaktowe konstrukcje utrzymują zarówno koszty instalacji, jak i konserwacji na bardzo niskim poziomie, a ponadto cieszą się sprawdzoną reputacją, ponieważ prawie nigdy się nie zanieczyszczają.

spiralhe 640x360

Compabloc

Z ponad 30 000 jednostek obsługujących trudne zadania na całym świecie, Compabloc jest mistrzem rynku, jeśli chodzi o transfer ciepła. Spawana laserowo konstrukcja zapewnia najwyższą niezawodność podczas pracy z agresywnymi mediami oraz wysokimi ciśnieniami i temperaturami. Compabloc oferuje również 3-5 razy wyższą sprawność cieplną niż tradycyjne rozwiązania płaszczowo-rurowe, przy bardziej zwartej konstrukcji, która jest znacznie łatwiejsza w instalacji i serwisowaniu.

Alfa Laval Compabloc series fully welded plate heat exchanger
.

Czyszczenie oleju smarowego

Wszystkie oleje zawierają do pewnego stopnia wodę. Jednak gdy woda zanieczyszcza olej smarowy poprzez wycieki i kondensację, a jej poziom wzrasta, może to powodować poważne problemy. W przemyśle celulozowo-papierniczym woda jest główną przyczyną awarii łożysk.

Lube oil cleaning 640x360
.

.

Dowiedz się, jak działa SpiralPro

Spiralne wymienniki ciepła Alfa Laval zostały zaprojektowane tak, aby sprostać najtrudniejszym wyzwaniom związanym z wymianą ciepła. Niezależnie od tego, czy chodzi o częste zanieczyszczenie brudnymi mediami, czy ograniczenia związane ze spadkiem ciśnienia i przestrzenią na podłodze, są one najlepszym rozwiązaniem problemów związanych z przepływem ciecz-ciecz i dwufazowym. W przypadku pracy w układzie ciecz-ciecz, spiralne wymienniki ciepła zawierają dwa koncentryczne spiralne kanały przepływu, po jednym dla każdego płynu. Różne media przepływają w przeciwnych kierunkach: jeden płyn wpływa do środka urządzenia i przepływa w kierunku obwodu, a drugi wpływa do urządzenia na obwodzie i przemieszcza się w kierunku środka. Kanały są zakrzywione i mają jednolity przekrój poprzeczny.

.

.

Jak możemy Ci pomóc?

Masz pytania dotyczące wymienników ciepła Alfa Laval?

Man wearing a jacket with Alfa Laval logotype

Masz pytania dotyczące separatorów odśrodkowych Alfa Laval?

Contact us 640x360
.