Energetyka jądrowa

Chłodzenie, ogrzewanie, oczyszczanie i oddzielanie cieczy i gazów to procesy krytyczne w elektrowniach jądrowych. Wyjątkowo wymagające z punktu bezpieczeństwa branże wymagają rozległej wiedzy, wieloletniego doświadczenia i energooszczędnych rozwiązań. W elektrowniach jądrowych w ponad 20 krajach wykorzystywane są urządzenia Alfa Laval dla zapewnienia bezpieczeństwa, wydajności, kontroli kosztów i wydłużenia czasu pracy.

Nuclearplant-at night-640x360

Optymalizacja wytwarzania energii jądrowej

Energia jądrowa odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu energii elektrycznej na świecie, a Alfa Laval odgrywa istotną rolę jako zaufany partner dla przemysłu energii jądrowej. Alfa Laval ma udokumentowane doświadczenie w ponad 50-letnim doświadczeniu w dostarczaniu elektrowni jądrowych na całym świecie wiedzy fachowej, sprzętu i usług.

Aby pomóc właścicielom elektrowni jądrowych osiągnąć maksymalny zwrot z inwestycji, Alfa Laval oferuje szerokie portfolio urządzeń i usług chłodzenia, ogrzewania, czyszczenia i separacji dla elektrowni. Nasze produkty sprawiają, że instalacje jądrowe są bezpieczniejsze, bardziej niezawodne, łatwiejsze w obsłudze i mniej kosztowne w utrzymaniu. W rzeczywistości płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval zainstalowane około 30 lat temu nadal są w eksploatacji, wspierając bardzo wydajne procesy chłodzenia, przy jednoczesnej minimalnej konserwacji.

Ponad 150 elektrowni jądrowych w ponad 20 krajach korzysta z urządzeń Alfa Laval w krytycznych procesach. Niezależnie od tego, czy w obrębie wyspy jądrowej, na wyspie turbiny lub w systemach pomocniczych i równowadze instalacji, wszystkie urządzenia Alfa Laval dla elektrowni jądrowych spełniają międzynarodowe, regionalne i lokalne normy oraz wymagania, przy jednoczesnym zapewnieniu wydajności, niezawodności i opłacalności.

Certyfikowane i udokumentowane

Wysoka jakość produktów i metod produkcji Alfa Laval nie jest zagubiona w świecie regulacji w dziedzinie broni jądrowej. Alfa Laval spełnia niemal wszystkie panujące w kraju i międzynarodowe standardy branżowe. W rezultacie nasze wymienniki ciepła i inne produkty są wstępnie wykwalifikowane do instalacji w większości elektrowni jądrowych na całym świecie.

Zgodność z różnymi normami i przepisami jest również w pełni udokumentowana - w tym testy i inspekcje, zapewnienie jakości, śledzenie materiałów i komponentów itd.

Właściciele elektrowni jądrowych mogą polegać na Alfa Laval, czy modernizować lub budować nową fabrykę

Niektóre z przemysłu jądrowego i inne międzynarodowe standardy spotkały się z Alfa Laval:

  • ISO 9001 and ISO 14001
  • ASME Section III, N stamp
  • ASME Section III, NPT stamp
  • 10 CFR 50, Appendix B
  • NQA-1
  • RCC-M
  • KTA 1401
  • ASME Section VIII, U stamp
  • PED
  • Lokalne normy i przepisy