Naturalne czynniki chłodnicze

Na całym świecie, w wielu miejscach w wyniku ustawodawstwa krajowego lub regionalnego, odchodzi się od tradycyjnych czynników chłodniczych na rzecz czynników chłodniczych o niższym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). W szczególności szybko rozwija się rynek naturalnych czynników chłodniczych, takich jak amoniak, CO2 i węglowodory.

Choć nie jest to pierwszy przypadek dużych zmian na rynku czynników chłodniczych, obecna zmiana różni się pod względem liczby dostępnych opcji. W przeszłości możliwość przejścia z jednego czynnika na drugi umożliwiała stosunkowo łatwy proces w całym łańcuchu dostaw, a bezpośrednie komponenty umożliwiały szybką i prostą modernizację. Obecnie sytuacja jest zupełnie inna, a "właściwy" wybór czynnika chłodniczego w dużym stopniu zależy od danego urządzenia i zastosowania.

W Alfa Laval pracują czołowi eksperci w dziedzinie naturalnych czynników chłodniczych. Ich doświadczenie pozwoliło nam na opracowanie szerokiej gamy wymienników ciepła zaprojektowanych specjalnie do pracy z trudnymi i czasami niebezpiecznymi substancjami, takimi jak dwutlenek węgla (R744), amoniak (R717) i propan (R290). Skontaktuj się z nami już dziś, a my wspólnie z Tobą znajdziemy optymalną technologię dla Twoich specyficznych potrzeb.

Cleantech-Natural-refrigerants-final-210303.jpg

Biała księga: Poruszanie się po zmieniającym się rynku czynników chłodniczych

Na rynku czynników chłodniczych zachodzą obecnie ogromne zmiany. Ze względu na troskę o środowisko, przepisy prawne wymuszają stopniowe wycofywanie tradycyjnych czynników chłodniczych na rzecz nowych alternatyw o niższym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Pobierz niniejszą białą księgę, aby zapoznać się z podstawowymi zasadami doboru i stosowania alternatywnych czynników chłodniczych w różnych zastosowaniach grzewczych i chłodniczych.

AL-NRVTS WP-640x360

Doświadczenie w zakresie czynników chłodniczych przyszłości

Masz pytania dotyczące właściwego nowego czynnika chłodniczego do pomp ciepła, klimatyzacji lub zastosowań chłodniczych? Chcesz dokonać zmiany i nie wiesz od czego zacząć? Posłuchaj eksperta Alfa Laval Matteo Munari, kierownika działu rozwoju zastosowań i produktów, który opisze niektóre z wyzwań związanych z pracą z nowymi czynnikami chłodniczymi i dowiedz się, w jaki sposób udało nam się je rozwiązać.

Nasze rozwiązania

Alfa Laval AlfaNova

Większość płytowych wymienników ciepła stosowanych w chłodnictwie komercyjnym lub przemysłowym o małej wydajności jest zbudowana z lutu miedzianego. Chociaż jest to odpowiednie rozwiązanie dla wielu zastosowań, to jednak reaguje negatywnie z amoniakiem, który jest ważnym naturalnym czynnikiem chłodniczym. AlfaNova jest jedynym na rynku płytowym wymiennikiem ciepła wykonanym w 100% ze stali nierdzewnej, zbudowanym przy użyciu naszej unikalnej metody łączenia. Dlatego też stanowi on wysoce kompaktowe i wydajne rozwiązanie do chłodzenia bardzo czystych, wrażliwych cieczy oraz przy wykorzystaniu potencjału amoniaku o niskim współczynniku GWP.


Dowiedz się więcej

Półspawane płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval

W przypadku systemów chłodniczych stosowanych w chłodnictwie przemysłowym, nasze kompaktowe półspawane wymienniki ciepła zapewniają jeszcze wyższą efektywność i niezawodność przy wykorzystaniu amoniaku jako czynnika chłodniczego o niskim GWP. Półspawane wymienniki ciepła Alfa Laval są również wybierane jako wymienniki ciepła w systemach kaskadowych wykorzystujących CO2 jako czynnik wtórny w procesach zamrażania, redukując ładunek amoniaku i zapobiegając ryzyku zanieczyszczenia krzyżowego dzięki sprawdzonemu systemowi uszczelnień RefTight™.


Dowiedz się więcej

Lutowane płytowe wymienniki Alfa Laval 

Nasze lutowane miedzią płytowe wymienniki ciepła są kompaktowym, wydajnym i bezobsługowym rozwiązaniem do ogrzewania, chłodzenia, odparowywania i skraplania w wielu zastosowaniach chłodniczych i z większością typów przyjaznych dla środowiska czynników chłodniczych o niskim GWP. Obejmuje to ważne naturalne czynniki chłodnicze, takie jak CO2 i węglowodory. Każda jednostka została zaprojektowana pod kątem optymalizacji działania i posiada szereg unikalnych cech, które zapewniają zarówno doskonałą wydajność cieplną, jak i maksymalną niezawodność.


Dowiedz się więcej

Szukasz więcej informacji i pomocy technicznej?

Chcesz uzyskać więcej wiedzy, którą Alfa Laval zdobyła w ciągu dziewięciu dekad doświadczenia w dziedzinie transferu ciepła? Czy Twoja firma potrzebuje dostępu do plików BIM, rysunków 3D lub innych narzędzi doradczych? Zajrzyj na stronę Alfa Laval Heating & Cooling Hub, gdzie znajdziesz najnowsze materiały dla Twojej branży.

Alfa Laval Heating and cooling hub


cleantech_symbol_RGB_png.png

Czysta energia

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych zrównoważonych rozwiązań

Skontaktuj się z nami

Your information is stored and processed in accordance to our privacy and data protection policy.