Energia do X

Energia do X jest kluczowym elementem w dekarbonizacji przemysłu chemicznego, morskiego i lotniczego. Termin "X" odnosi się tutaj do konwersji energii elektrycznej w gazowe lub płynne paliwa lub chemikalia, w tym e-amoniak, e-metanol, metan, zielony wodór i syngaz. W ten sposób, Konwersja energii może umożliwić bardziej zrównoważony przemysł, transport i energię, jednocześnie wykorzystując istniejącą infrastrukturę i zapewniając ważne rozwiązanie w zakresie magazynowania energii.

Alfa Laval posiada wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań dla przemysłu chemicznego. Nasze zróżnicowane portfolio efektywnych wymienników ciepła zapewnia opłacalną produkcję ekologicznego amoniaku i ekologicznego metanolu w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się jak możemy wesprzeć Twoje procesy.

Alfa-Laval-power-to-x

Rozwiązania Alfa Laval dla zielonego amoniaku

Amoniak jest dobrze znany jako kamień węgielny przemysłu nawozowego, ale odgrywa również znaczącą rolę w systemach chłodniczych i produkcji materiałów wybuchowych. Obecnie, pojawienie się zielonego amoniaku stwarza nowe możliwości w takich dziedzinach jak magazynowanie paliw i energii.

Alfa Laval kontynuuje swoje długoletnie doświadczenie jako partner przemysłu amoniakalnego, wprowadzając innowacyjne technologie wspierające wymagania związane z ekologicznym amoniakiem. Dzięki naszemu bogatemu portfolio wymienników ciepła, możesz znaleźć optymalne rozwiązanie dla swojej instalacji, bez względu na jej wielkość czy awaryjność. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o krytycznych wymiennikach ciepła dla procesów, takich jak kotły na ciepło odpadowe, bębny parowe i skraplacze amoniakalne, a także o tym, jak możemy zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby w zakresie chłodzenia i ogrzewania, gdy dążysz do maksymalnej efektywności energetycznej.


Skontaktuj się z nami

Rozwiązania Alfa Laval dla ekologicznego metanolu

Połączenie zielonego wodoru ze źródłem CO2 otwiera drogę do zielonego metanolu. Zielony metanol, oprócz zastosowania jako paliwo lub do magazynowania energii, ma również zasadnicze znaczenie dla dekarbonizacji dużej części przemysłu chemicznego.

Dzięki doświadczeniu zdobytemu w dużych instalacjach, Alfa Laval jest gotowa wspierać rynek mniejszych instalacji, oferując równie wysoką jakość rozwiązań i usług. Nasze kompaktowe technologie są odpowiednie dla szerokiego zakresu zastosowań, takich jak wytwarzanie pary, wymienniki reaktora, wymienniki sekcji destylacji, w tym reboilery i skraplacze, a także chłodzenie i ogrzewanie. Ściśle współpracujemy z klientem, aby zapewnić, że nie ma kompromisu pomiędzy minimalnym rozmiarem a maksymalną wydajnością, bez względu na wydajność zakładu.

Alfa Laval oferuje również unikalne portfolio efektywnych wymienników ciepła, które umożliwiają  wychwytywanie i magazynowanie dwutlenku węgla (CCU/S) w w produkcji e-metanolu.


Skontakuj się z nami

Partnerstwo na rzecz produkcji czystych paliw odnawialnych

Alfa Laval jest inwestorem i partnerem Liquid Wind, unikalnej firmy Power-to-Fuel, która rozwija na skalę komercyjną instalacje eMethanol. Każda instalacja wychwytuje i koncentruje biogenny dwutlenek węgla emitowany przez przemysł, łącząc go z wodorem wytwarzanym z odnawialnej energii elektrycznej i wody. W rezultacie powstaje ekologiczny metanol. Oprócz Alfa Laval, w skład konsorcjum Liquid Wind wchodzą między innymi Carbon Clean, Siemens Energy i Haldor Topsoe. Nasze doświadczenie w zakresie wymiany ciepła przyczynia się do poprawy efektywności procesu i ogólnej integracji energetycznej instalacji. Wymienniki ciepła są zainstalowane jako kluczowe elementy w głównym systemie, jak również w etapach procesu wytwarzania zielonego wodoru, wychwytywania dwutlenku węgla i syntezy metanolu.

LiquidWind eFuel Facility

Zielony amoniak jako paliwo w przemyśle morskim

W sierpniu 2020 roku Alfa Laval, Hafnia, Haldor Topsoe, Vestas i Siemens Gamesa opublikowały raport "Ammonfuel - przemysłowe spojrzenie na amoniak jako paliwo żeglugowe" w oparciu o naszą własną wiedzę przemysłową i wkład z listy kompetentnych partnerów przemysłowych.

Alfa Laval Sustainable solutions Power-to-X ammonia as fuel

Nasze rozwiązania

plate_heat_exchangers_GPHE.jpg

Uszczelkowe płytowo-ramowe wymienniki ciepła Alfa Laval

Dzięki naszej szerokiej gamie uszczelkowych płytowo-ramowych wymienników ciepła, łatwo znaleźć optymalne rozwiązanie - bez względu na wydajność zakładu. Kompaktowa konstrukcja w połączeniu z wyjątkową wydajnością wymiany ciepła sprawia, że są one idealne do budowania na płozach lub ciasnych instalacji, gdzie nie można sobie pozwolić na kompromis w zakresie łatwości serwisowania lub wydajności energetycznej. Chłodnice produktów, ogrzewanie i chłodzenie użytkowe to niektóre z pozycji, w których uszczelkowy płytowo-ramowy wymiennik ciepła jest doskonałym rozwiązaniem w projekcie Energia do X. W przypadku krytycznych pozycji, takich jak skraplacze amoniakalne, nasze modele półspawane dają jeszcze więcej


Dowiedz się więcej

plate_heat_exchangers_welded-plate-block.jpg

Alfa Laval Compabloc

Wymienniki ciepła Compabloc łączą w sobie wytrzymałość temperaturową i ciśnieniową konstrukcji płaszczowo-rurowych z wyjątkową wydajnością cieplną tradycyjnego wymiennika płytowego. Kompaktowa konstrukcja jest łatwa do zainstalowania i do pięciu razy bardziej wydajna niż porównywalne wymienniki płaszczowo-rurowe. Compabloc może obsługiwać najbardziej wymagające zadania jednofazowe jak i dwufazowe, takie jak sekcja destylacji metanolu, co czyni go wszechstronnym rozwiązaniem problemu w procesie koogeneracji energii.


Dowiedz się więcej

Olmi_Reforming_Process_Gas_Boiler_640x360.png

Alfa Laval OLMI

Wymiennik ciepła OLMI pasuje do każdego wymaganego obowiązku odzysku ciepła w procesach o wysokich temperaturach i / lub wysokich ciśnieniach, co czyni je szczególnie odpowiednimi do produkcji amoniaku i metanolu. Jego niezawodność, doskonała produkcja i niski CAPEX pozwalają zwiększyć wydajność energetyczną, zwiększyć rentowność i poprawić zrównoważony rozwój. Konstrukcja OLMI, w połączeniu z doskonałą technologią spawania, zapewnia większą niezawodność niż porównywalne rozwiązania innych firm, co przekłada się na wydłużony okres eksploatacji, spokojną pracę i mniejszy wpływ na środowisko.


Dowiedz się więcej

plate_heat_exchangers_welded-plate-shell.jpg

Alfa Laval Packinox

Wymienniki ciepła Packinox są idealne do zadań związanych z odzyskiwaniem ciepła z mieszanki zasilającej i odpływowej w dużych procesach amoniaku i metanolu. Wyjątkowa wydajność cieplna, doskonała sprawność hydrauliczna i kompaktowa konstrukcja pozwalają na optymalizację zużycia energii i maksymalizację wydajności procesu przy najmniejszym wpływie na środowisko. Packinox odzyskuje więcej ciepła przy niższym spadku ciśnienia w cyklu niż tradycyjne rozwiązania, co pozwala zmniejszyć nakłady inwestycyjne na piec zasilający i sprężarkę gazu recyrkulacyjnego, zapewniając szybszy zwrot z inwestycji.


Dowiedz się więcej

Alfa Laval Niagara WSAC_modular_640x360.png

Chłodnice powietrza powierzchniowo wilgotne Alfa Laval Niagara (WSAC)

Wymienniki ciepła Packinox są idealne do zadań związanych z odzyskiwaniem ciepła z mieszanki zasilającej i odpływowej w dużych procesach amoniaku i metanolu. Wyjątkowa wydajność cieplna, doskonała sprawność hydrauliczna i kompaktowa konstrukcja pozwalają na optymalizację zużycia energii i maksymalizację wydajności procesu przy najmniejszym wpływie na środowisko. Packinox odzyskuje więcej ciepła przy niższym spadku ciśnienia w cyklu niż tradycyjne rozwiązania, co pozwala zmniejszyć nakłady inwestycyjne na piec zasilający i sprężarkę gazu recyrkulacyjnego, zapewniając szybszy zwrot z inwestycji.


Dowiedz się więcej

Cleantech-carbon-capture-intro-final.jpg

Rozwiązania w zakresie wymiany ciepła dla wychwytywania, utylizacji i składowania dwutlenku węgla

Być może słyszeliście Państwo o wychwytywaniu, utylizacji i składowaniu dwutlenku węgla (CCU/S), ale czy zdawaliście sobie sprawę, że technologie, które to umożliwiają, istnieją już od dziesięcioleci? Przy ograniczonych możliwościach dekarbonizacji w sektorach takich jak ropa i gaz, energetyka, rafinerie, petrochemia i przemysł cementowy, CCU/S będzie miało fundamentalne znaczenie dla przyszłości rynku energetycznego. Odkryj nasze portfolio urządzeń do wymiany ciepła zaprojektowanych w celu maksymalizacji wydajności wychwytywania dwutlenku węgla.


Dowiedz się więcej

cleantech-P2X-methanol-production.jpg

Rozwiązania w zakresie wymiany ciepła dla produkcji metanolu

Niezawodność, efektywność energetyczna i jakość produktów są niezwykle ważne dla każdego zakładu produkującego metanol. Alfa Laval posiada bogate doświadczenie w dostarczaniu specjalistycznej wiedzy oraz sprawdzonych urządzeń i usług dla właścicieli zakładów produkujących metanol. Niezależnie od Twoich potrzeb, jesteśmy po to, aby zapewnić bezproblemową eksploatację i spokój ducha.


Dowiedz się wiecej

cleantech-P2X-ammonia-production.jpg

Rozwiązania w zakresie wymiany ciepła dla produkcji amoniaku

Aby utrzymać rentowność, producenci amoniaku na całym świecie muszą stale poprawiać efektywność energetyczną. Alfa Laval, dzięki szerokiej wiedzy na temat procesów technologicznych, szerokiej gamie urządzeń i usług, może pomóc w optymalizacji energochłonnych procesów produkcji amoniaku, stosując kompaktowe i wysokosprawne wymienniki ciepła.


Dowiedz się więcej


cleantech_symbol_RGB_png.png

Czysta energia

Skontaktuj się z nami

Dowiedź się więcej na temat naszych zrównoważonych rozwiązań

Skontakuj się z nami

Twoje informacje są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności i ochrony danych.