Zielony wodór

Oczekuje się, że do 2050 r. zielony wodór może stanowić nawet 24% rynku energetycznego, a zatem zapotrzebowanie na niego będzie nadal rosło w szybkim tempie. Zielony wodór oferuje rozwiązanie bezemisyjne jako paliwo dla transportu lub wytwarzania energii, jako źródło ciepła w przemyśle przetwórczym lub w budynkach, do przechowywania energii oraz jako ważny surowiec w przemyśle chemicznym. Stanowi on ogromny potencjał umożliwiający transformację energetyczną, w szczególności w sektorach, w których trudno jest zrezygnować z energii.

Alfa Laval oferuje najszersze portfolio efektywnych kosztowo wymienników ciepła do produkcji, dystrybucji, transportu, magazynowania i wykorzystania ekologicznego wodoru. W oparciu o 90 lat rozwoju, nasze sprawdzone technologie wspierają różne zastosowania w gospodarce wodorowej. Chcesz dowiedzieć się jak możemy pomóc Ci w Twoim procesie? Skontaktuj się z nami już dziś.

Cleantech-hydrogen-intro-final.jpg

Ekologiczne rozwiązania wodorowe

Szeroki zakres technologii termicznych i separacyjnych Alfa Laval to idealne rozwiązania umożliwiające przejście na ekologiczny wodór. W produkcji elektrolizerów (PEM, alkalicznych lub SOEC), oferujemy wydajne płytowe wymienniki ciepła do chłodzenia elektrolitów, wodoru i tlenu.

Nasza oferta płytowych wymienników ciepła obejmuje również technologie odsalania, które pozwalają na wykorzystanie wody morskiej lub rzecznej w produkcji, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku zakładów morskich. Nasze rozwiązania transferu ciepła umożliwiają odzyskanie i ponowne wykorzystanie ciepła odpadowego z elektrolizera do odsalania wody lub do innych zrównoważonych celów, takich jak ogrzewanie komunalne.

Jesteśmy obecni zarówno w produkcji, jak i magazynowaniu, z unikalnymi rozwiązaniami w zakresie sprężania i chłodzenia, a także innowacyjnymi spawanymi wymiennikami ciepła dla stacji ponownego tankowania. Nasza technologia Zero Liquid Discharge (ZLD) zapewnia zrównoważone rozwiązanie w zakresie ograniczania odpadów w magazynowaniu wodoru.

Alfa Laval posiada również unikalne rozwiązania wymiany ciepła dla ogniw paliwowych i energii do X. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy wesprzeć Twoje przejście na ekologiczny wodór.

Skontaktuj się z nami

Your information is stored and processed in accordance to our privacy and data protection policy.

cleantech_green-hydrogen-tkUEC-onsite-worker640x360.jpg

Zielony wodór daje nadzieję na przyszłość

Zielony wodór od dawna obiecuje, że przyczyni się do osiągnięcia europejskich celów klimatycznych. Obecnie w Niemczech, nowy projekt pilotażowy pokazuje potencjał, dzięki któremu może stać się to rzeczywistością. Wykorzystując wymienniki ciepła Alfa Laval, Thyssenkrupp AG testuje wodór zamiast węgla wtryskiwanego w celu zmniejszenia emisji CO2 w wielkich piecach w zakładzie w Duisburgu. Jedyną pozostałością po tym nowym procesie jest para wodna.

Projekt ten, finansowany przez rząd niemiecki, wykorzystuje gazy hutnicze powstające podczas produkcji stali do produkcji chemikaliów, zmniejszając w ten sposób emisję CO2 zarówno podczas produkcji stali jak i chemikaliów. Przeczytaj cały artykuł, aby dowiedzieć się więcej o kluczowej roli, jaką technologia Alfa Laval odegrała w tym projekcie pilotażowym.


Pobierz broszurę

Nasze rozwiązania

plate_heat_exchangers_GPHE.jpg

Uszczelkowe płytowo-ramowe wymienniki ciepła Alfa Laval

Szeroki asortyment płytowych i ramowych wymienników ciepła Alfa Laval z uszczelkami to idealny wybór dla elektrolizera w każdej instalacji produkcji ekologicznego wodoru. Dzięki niewielkim wymiarom i wysokiej sprawności, nasze uszczelkowe płytowe wymienniki ciepła stanowią doskonałe rozwiązanie dla instalacji o budowie modułowej i mogą być jednocześnie rozbudowywane w celu zaspokojenia przyszłych potrzeb. Najlepsze w swojej klasie możliwości przenoszenia ciepła minimalizują czas zwrotu inwestycji dla projektów integracji ciepła. Dostępne w szerokiej gamie materiałów, w tym rozwiązań bez żelaza, takich jak nikiel, te wymienniki ciepła pomagają zapewnić niezawodne działanie przez cały okres eksploatacji elektrolizera.


Dowiedz się więcej

plate_heat_exchangers_printed-circuit.jpg

Wymienniki ciepła z obwodem drukowanym Alfa Laval

Wymienniki ciepła Alfa Laval z obwodem drukowanym oferują sprawdzone przez lata działanie, łącząc w sobie najwyższą wytrzymałość i integralność z wyjątkowo wysokim współczynnikiem wymiany ciepła - wszystko to w urządzeniu, które jest do 85% mniejsze i lżejsze niż porównywalne wymienniki płaszczowo-rurowe. Wytrzymałe konstrukcje są odporne na ciśnienia do 1000 barg (14 500 psi) i temperatury od głębokich warunków kriogenicznych do bardzo wysokich. Nasza unikalna technologia zapobiegająca zamarzaniu otwiera możliwości zastosowania w całym łańcuchu energetycznym stacji tankowania dystrybucji wodoru - od ciekłego H2 do gazu.


Dowiedz się więcej

aqua_blue_familyv2_640x360.jpg

Agregaty wody słodkiej Alfa Laval

Generatory świeżej wody Alfa Laval (FWG) stanowią najlepsze rozwiązanie w zakresie dostarczania wody o odpowiedniej jakości do procesu elektrolizy, zwiększając żywotność elektroliz. Tytanowe płyty zapewniają wysoką dyspozycyjność i niezawodność procesu odsalania. Ponad 30 000 jednostek dostarczonych w ciągu 60 lat w przemyśle morskim i wydobywczym zapewnia niezawodne działanie w najmniejszej przestrzeni w scentralizowanych i zdecentralizowanych systemach do produkcji ekologicznego wodoru.


Dowiedz się więcej

AlfaFlash 640x360px.jpg

Alfa Laval Zerowy wypływ cieczy

Systemy ZLD Alfa Laval są solidnymi, kompaktowymi rozwiązaniami zaprojektowanymi w celu absolutnej minimalizacji zrzutu cieczy w szerokim zakresie zastosowań, w tym w podziemnych kawernach. Systemy ZLD oddzielają sól i umożliwiają ponowne wykorzystanie wody do zatłaczania. dzięki połączeniu rozwiązań termicznych i technologii oddzielania, z parownikiem AlfaFlash jako centralnym elementem zestawu.


Dowiedz się więcej

Niagara 640x360px.jpg

Chłodnice powietrza powierzchniowo wilgotne Alfa Laval Niagara (WSAC)

Chłodnice powietrza o mokrej powierzchni (WSAC®) doskonale spełniają wszystkie potrzeby w zakresie chłodzenia podczas sprężania i transportu wodoru. Są to zbudowane na zamówienie, zamknięte systemy chłodzenia wyparnego i skraplania. Dzięki bezpośredniemu chłodzeniu cieczy procesowej, system WSAC może osiągać niższe temperatury i jest bardziej kompaktowy niż jakakolwiek alternatywna technologia chłodnic powietrza. A ponieważ nie jest wymagana wysokiej jakości świeża woda, a jako medium chłodzące wykorzystuje się niskiej jakości ścieki, system WSAC stanowi bardzo zrównoważone rozwiązanie.


Dowiedz się więcej

plate_heat_exchangers_fusion-bonded.jpg

Wymienniki płytowe Alfa Laval z wiązaniem termicznym

Nasza opatentowana technologia łączenia AlfaFusion umożliwia tworzenie wysoce wydajnych, kompaktowych wymienników ciepła wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Są one praktycznie bezobsługowe i przystosowane do pracy przy wysokich ciśnieniach i temperaturach. Stanowią idealne rozwiązanie wymiany ciepła w wymagających aplikacjach, w tym w temperaturach dochodzących do 600°C.


Dowiedz się więcej

Cleantech-Fuel-cells-intro-img-final.jpg

Rozwiązania w zakresie wymiany ciepła dla ogniw paliwowych

Ogniwa paliwowe będą jednym z fundamentalnych elementów w rozwiązywaniu naszej zagadki transformacji energetycznej. Szukasz informacji na temat membran z elektrolitem polimerowym (PEM), ogniw paliwowych ze stałymi tlenkami (SOFC) lub rozwiązań dla ogniw paliwowych do zastosowań stacjonarnych? Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu w zakresie technologii termicznej, Alfa Laval pomoże Ci sprostać wymaganiom stawianym przez wymagające aplikacje.


Dowiedz się więcej

Cleantech-P2X-intro-final.jpg

Rozwiązania w zakresie wymiany ciepła dla Energii do X

Energia do X obejmuje konwersję energii elektrycznej w gazowe i płynne paliwa lub substancje chemiczne, w tym e-amoniak, e-metanol, metan, zielony wodór i syngaz. W ten sposób może umożliwić dekarbonizację przemysłu, transportu i energii, a także stanowić ważne rozwiązanie w zakresie magazynowania energii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dostarczaniu rozwiązań dla przemysłu chemicznego, Alfa Laval może wspierać zadania związane z power-to-X dzięki szerokiej ofercie efektywnych wymienników ciepła.


Dowiedz się więcej


cleantech_symbol_RGB_png.png

Czysta energia

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych zrównoważonych rozwiązań

Skontaktuj się z nami

Your information is stored and processed in accordance to our privacy and data protection policy.