Ogniwa paliwowe

Transformacja światowych systemów energetycznych będzie wymagała zastosowania szerokiego wachlarza rozwiązań. Już dziś wiemy, że ogniwa paliwowe będą fundamentalną częścią naszej transformacji w kierunku czystej energii. W miarę wzrostu globalnego zużycia energii będziemy potrzebować coraz więcej - i coraz wydajniejszych - technologii ogniw paliwowych. Przewidujemy, że w nadchodzących latach ogniwa paliwowe będą wykorzystywane we wszystkich dziedzinach, od energetyki rozproszonej po wytwarzanie energii dla stale rozwijającego się sektora centrów danych.

Niezależnie od tego, czy chodzi o membrany z elektrolitem polimerowym (PEM), ogniwa paliwowe ze stałym tlenkiem (SOFC) czy rozwiązania dla przemysłu morskiego, technologie ogniw paliwowych przyszłości będą stawiały wysokie wymagania w zakresie wydajności technologii wymiany ciepła. Dzięki 90-letniemu doświadczeniu w rozwijaniu możliwości płytowych wymienników ciepła, Alfa Laval oferuje zarówno know-how jak i rozwiązania zapewniające wysoką odporność na wysokie temperatury i naprężenia termiczne występujące w tych wymagających aplikacjach.

Cleantech-Fuel-cells-intro-img-final.jpg

Alfa Laval Sustainable solutions Fuel cells chart

Gotowi na wyzwania przyszłości związane z ogniwami paliwowymi

Alfa Laval spędziła dziesiątki lat na opracowywaniu wysoce wydajnych i wytrzymałych technologii płytowych wymienników ciepła. Począwszy od techniki klejenia fuzyjnego, która umożliwia niezawodne działanie w bardzo wysokich temperaturach, po rozwiązania typu gaz-ciecz, które są w stanie sprostać bardzo nierównomiernym przepływom, możemy zaoferować unikalne technologie idealne dla rozwoju ogniw paliwowych.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się o rozwiązaniach, które już dziś dostarczamy dla wyzwań związanych z ogniwami paliwowymi, jakie napotkasz w przyszłości. Obejmuje to nasze wiodące kompetencje w zakresie systemów kominowych dla ogniw paliwowych, jak również płytowy wymiennik ciepła Alfa Laval AlfaNova, skonstruowany do pracy z materiałami odpornymi na wysokie temperatury. Możemy również podzielić się z Państwem informacjami o pracach rozwojowych, które są w trakcie realizacji, w tym o innowacjach w zakresie wymiany ciepła w układzie klejenia, które stanowią idealną alternatywę dla morskich ogniw paliwowych.

 

Nasze rozwiązania

Lutowane płytowe wymienniki Alfa Laval

Nasze lutowane miedzią płytowe wymienniki ciepła są kompaktowym, wydajnym i bezobsługowym rozwiązaniem do ogrzewania, chłodzenia, odparowywania i skraplania w wielu zastosowaniach. Każda jednostka jest zaprojektowana do optymalizacji pracy, z szeregiem unikalnych funkcji, które zapewniają zarówno doskonałą wydajność cieplną i maksymalną niezawodność.


Dowiedz się więcej

Wymienniki płytowe typu gaz - ciecz Alfa Laval

Od wyjątkowo wysokich temperatur do mediów o wyjątkowo niesymetrycznym przepływie, oferta płytowych wymienników ciepła Alfa Laval typu gaz-ciecz pozwala na więcej niż inne płytowe wymienniki ciepła. Dzięki rewolucyjnej konstrukcji płytowej z wgłębieniami, zapewniają one efektywny odzysk ciepła i bardzo niski spadek ciśnienia w instalacjach gazowych - a wszystko to przy znacznie mniejszych wymiarach niż w przypadku technologii rurowych.


Dowiedz się więcej

Wymienniki płytowe Alfa Laval z wiązaniem termicznym

Nasza opatentowana technologia łączenia AlfaFusion pozwala na tworzenie wysoce wydajnych, kompaktowych wymienników ciepła wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Są one praktycznie bezobsługowe i zdolne do pracy przy ekstremalnie wysokich ciśnieniach i temperaturach. Stanowią idealne rozwiązanie wymiany ciepła dla wymagających zastosowań, w tym dla temperatur przekraczających 600°C.


Dowiedz się więcej


cleantech_symbol_RGB_png.png

Czysta energia

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych zrównoważonych rozwiązań

Skontaktuj się z nami