Ogniwa paliwowe

Transformacja światowych systemów energetycznych będzie wymagała zastosowania szerokiego wachlarza rozwiązań. Już dziś wiemy, że ogniwa paliwowe będą fundamentalną częścią naszej transformacji w kierunku czystej energii. W miarę wzrostu globalnego zużycia energii będziemy potrzebować coraz więcej - i coraz wydajniejszych - technologii ogniw paliwowych. Przewidujemy, że w nadchodzących latach ogniwa paliwowe będą wykorzystywane we wszystkich dziedzinach, od energetyki rozproszonej po wytwarzanie energii dla stale rozwijającego się sektora centrów danych.

Niezależnie od tego, czy chodzi o membrany z elektrolitem polimerowym (PEM), ogniwa paliwowe ze stałym tlenkiem (SOFC) czy rozwiązania dla przemysłu morskiego, technologie ogniw paliwowych przyszłości będą stawiały wysokie wymagania w zakresie wydajności technologii wymiany ciepła. Dzięki 90-letniemu doświadczeniu w rozwijaniu możliwości płytowych wymienników ciepła, Alfa Laval oferuje zarówno know-how jak i rozwiązania zapewniające wysoką odporność na wysokie temperatury i naprężenia termiczne występujące w tych wymagających aplikacjach.

Cleantech-Fuel-cells-intro-img-final.jpg

Alfa Laval Sustainable solutions Fuel cells chart

Gotowi na wyzwania przyszłości związane z ogniwami paliwowymi

Alfa Laval spędziła dziesiątki lat na opracowywaniu wysoce wydajnych i wytrzymałych technologii płytowych wymienników ciepła. Począwszy od techniki klejenia fuzyjnego, która umożliwia niezawodne działanie w bardzo wysokich temperaturach, po rozwiązania typu gaz-ciecz, które są w stanie sprostać bardzo nierównomiernym przepływom, możemy zaoferować unikalne technologie idealne dla rozwoju ogniw paliwowych.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się o rozwiązaniach, które już dziś dostarczamy dla wyzwań związanych z ogniwami paliwowymi, jakie napotkasz w przyszłości. Obejmuje to nasze wiodące kompetencje w zakresie systemów kominowych dla ogniw paliwowych, jak również płytowy wymiennik ciepła Alfa Laval AlfaNova, skonstruowany do pracy z materiałami odpornymi na wysokie temperatury. Możemy również podzielić się z Państwem informacjami o pracach rozwojowych, które są w trakcie realizacji, w tym o innowacjach w zakresie wymiany ciepła w układzie klejenia, które stanowią idealną alternatywę dla morskich ogniw paliwowych.

 

System ogniw paliwowych zbudowany z płytowych wymienników ciepła Alfa Laval - zrównoważony, bezpieczny i ekonomiczny

Kiedy niemiecki dostawca energii odnawialnej HEE Technologies GmbH zaprojektował system ogniw paliwowych do skojarzonego wytwarzania ciepła i energii elektrycznej (CHP), oczywistym wyborem było zastosowanie płytowych wymienników ciepła Alfa Laval do chłodzenia stosu ogniw paliwowych i odzysku ciepła spalin. System wykorzystuje wodór jako źródło energii, dzięki czemu jest zrównoważony, bezpieczny i ekonomiczny.

The HEE fuel cell system

Poznaj nową AlfaNova GL50

Nowy AlfaNova GL50 jest pierwszym wymiennikiem ciepła Alfa Laval opracowanym na potrzeby ogniw paliwowych. GL50 to asymetryczny płytowy wymiennik ciepła typu gaz-ciecz wykonany w 100% ze stali nierdzewnej. Jest wystarczająco mały, aby trzymać go w jednej ręce, ale może obsługiwać przepływy gazu do 250 metrów sześciennych na godzinę, a także temperatury gazu wlotowego do 750 ° C, z wyjątkową wydajnością.

fuelcell-vignette v2

Nasze rozwiązania

Lutowane płytowe wymienniki Alfa Laval

Nasze lutowane miedzią płytowe wymienniki ciepła są kompaktowym, wydajnym i bezobsługowym rozwiązaniem do ogrzewania, chłodzenia, odparowywania i skraplania w wielu zastosowaniach. Każda jednostka jest zaprojektowana do optymalizacji pracy, z szeregiem unikalnych funkcji, które zapewniają zarówno doskonałą wydajność cieplną i maksymalną niezawodność.


Dowiedz się więcej

Wymienniki płytowe typu gaz - ciecz Alfa Laval

Od wyjątkowo wysokich temperatur do mediów o wyjątkowo niesymetrycznym przepływie, oferta płytowych wymienników ciepła Alfa Laval typu gaz-ciecz pozwala na więcej niż inne płytowe wymienniki ciepła. Dzięki rewolucyjnej konstrukcji płytowej z wgłębieniami, zapewniają one efektywny odzysk ciepła i bardzo niski spadek ciśnienia w instalacjach gazowych - a wszystko to przy znacznie mniejszych wymiarach niż w przypadku technologii rurowych.


Dowiedz się więcej

Wymienniki płytowe Alfa Laval z wiązaniem termicznym

Nasza opatentowana technologia łączenia AlfaFusion pozwala na tworzenie wysoce wydajnych, kompaktowych wymienników ciepła wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Są one praktycznie bezobsługowe i zdolne do pracy przy ekstremalnie wysokich ciśnieniach i temperaturach. Stanowią idealne rozwiązanie wymiany ciepła dla wymagających zastosowań, w tym dla temperatur przekraczających 600°C.


Dowiedz się więcej


cleantech_symbol_RGB_png.png

Czysta energia

Skontaktuj się z nami

Dowiedź się więcej na temat naszych zrównoważonych rozwiązań

Skontaktuj się z nami

Twoje informacje są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności i ochrony danych.