Energy Hunter Hero banner

Energy Hunter

Przestań marnować pieniądze i energię - już teraz zainwestuj w zrównoważoną przyszłość!

Wydajność energetyczna jest w naszym DNA. Jest to coś, co rozwijamy od prawie dekady. W rzeczywistości, rozwiązania Alfa Laval w zakresie wymiany ciepła co roku pozwalają zaoszczędzić 100 GW energii. Jest to ilość wystarczająca do ogrzania 20 milionów domów.

Nasze sprawdzone i wydajne rozwiązania w zakresie wymiany ciepła pozwalają na oszczędzanie energii i wody, poprawę odzysku ciepła i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla poprzez maksymalizację efektywności energetycznej w niemal wszystkich gałęziach przemysłu.

Obecnie intensyfikujemy działania mające na celu maksymalizację efektywności wykorzystywania ciepła odpadowego, aby ulepszyć istniejące gałęzie przemysłu i wesprzeć w tym zakresie naszych Klientów.

Energy_Hunter_saved_on_calculation.jpg

Oblicz, ile możesz zaoszczędzić i skontaktuj się z jednym z naszych Energy Hunters już dziś.

Czy masz aplikację chłodzenia procesu, w której gorące media procesowe są chłodzone za pomocą systemu chłodzenia?

Nasze uproszczone narzędzie pomoże Ci oszacować, ile energii możesz zaoszczędzić dzięki odzyskowi ciepła odpadowego przy zastosowaniu naszej wydajnej technologii płytowych wymienników ciepła. Otrzymasz również oszacowanie oszczędności pieniężnych, wraz z informacją, ile emisji dwutlenku węgla i ile zużycia wody zaoszczędzisz.

Czas zwrotu inwestycji w odzysk ciepła odpadowego jest zazwyczaj bardzo niski i wynosi od kilku miesięcy do kilku lat.

Kliknij i zobacz ile możesz zaoszczędzić

Zobacz niektóre z naszych ostatnich projektów dotyczących efektywności energetycznej

panoramic_aerial_view_of_downtown_hamburg_640x360.jpg

Odzysk ciepła odpadowego w przemyśle

Odzyskiwanie przemysłowego ciepła odpadowego jest jednym z najskuteczniejszych sposobów poprawy efektywności energetycznej. Odzysk ciepła umożliwia ponowne wykorzystanie energii do innych celów. W rezultacie możemy zmniejszyć globalną emisję dwutlenku węgla.


Dowiedz się więcej!

Paper from UPM-Kymmene 640x360.png

Równowaga energetyczna

Produkcja papieru wymaga ogromnych ilości energii do utrzymania procesów ogrzewania i chłodzenia, których wymaga ten przemysł. Fińska firma UPM-Kymmene, największa grupa przemysłu leśnego w Europie i jeden z największych producentów papieru na świecie, precyzyjnie dostosowała równowagę między procesami ogrzewania i chłodzenia, co zaowocowało nadwyżką energii.


Dowiedz się więcej!

Sappi paper mill installation 640x360.jpg

Odzyskiwanie pary wodnej

Papiernia Sappi Maastricht w Holandii potrzebowała wymienić płaszczowo-rurowy wymiennik ciepła, który często przeciekał. Ponadto był on trudno dostępny i kosztowny w utrzymaniu. AlfaCond rozwiązał ten problem.Dowiedz się więcej!

aerial_view_of_Helsingborg_in_Sweden_640x360.jpg

Odzysk ciepła z kwasu siarkowego

Korzyści ekonomiczne i ekologiczne dzięki odzyskowi ciepła z kwasu siarkowego. Po całkowitej przebudowie systemu chłodzenia w fabryce kwasu siarkowego Kemira, temperatura wody chłodzącej została podniesiona do poziomu, w którym może być wykorzystywana do ogrzewania miejskiego.Dowiedz się więcej!

Energy Efficiency Movement

Co jest bardziej zrównoważonego niż energia, która nie została wyprodukowana? Dlatego właśnie efektywność energetyczna jest naszym "pierwszym paliwem" do dekarbonizacji przyszłości. Dlatego też Alfa Laval dołączyła do Energy Efficiency Movement (ruchu związanego z wydajnością energetyczną).

Dołącz do nas w ramach inicjatywy otwartych drzwi, aby przyspieszyć wdrażanie wydajnych energetycznie rozwiązań. Razem możemy przyspieszyć przejście do bardziej zrównoważonej przyszłości. Odkryj, na czym polega Energy Efficiency Movement.

Dowiedz się więcej!

Skontaktuj się z nami!

Niezależnie od tego, czy chcesz dowiedzieć się więcej o kosztach i oszczędnościach energii, czy zarezerwować wizytę na miejscu, nasi Energy Hunters są gotowi do pomocy.

Twoje informacje są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności i ochrony danych.