2019-06-07 Produkty

Nowe jednostki sterujące Alfa Laval ThinkTop® V50 i V70

Alfa Laval wprowadza na rynek udoskonaloną wersję Alfa Laval ThinkTop®, najlepiej sprzedającej się jednostki sterującej do zaworów higienicznych, stosowanych w przemyśle spożywczym (w tym mleczarskim, napojowym, browarniczym) i farmaceutycznym.

"Wsłuchaliśmy się uważnie w opinie naszych klientów na temat jednostek sterujących zaworami i czujnikami”, mówi René Stietz Product Management Valves & Automation, Hygienic Fluid Handling, Alfa Laval. „Zmiany, które wprowadziliśmy w ThinkTop, w dużym stopniu spełniają potrzeby ich Użytkowników, czego przykładem może być np.: szybsza i bardziej intuicyjna konfiguracja przy zachowaniu tej samej niezawodności.

Udoskonalona konstrukcja spełnia potrzeby Klientów

Nowa wersja Alfa Laval ThinkTop po raz pierwszy oferuje klientom szybszą i intuicyjną konfigurację i uruchomienie jednostki; o wiele bardziej czytelne wskazania statusu zaworu za pomocą diody 360°, bardziej zwarty i estetyczny wygląd; nową technologię mycia tzw. Burst; oraz kod QR, który ułatwia dostęp do materiałów pomocniczych on-line i wsparcia ze strony pracowników Alfa Laval.

  • Szybko i intuicyjnie: Nowa funkcja automatycznej konfiguracji oferuje Użytkownikom sprawne uruchamianie jednostki - nawet do 90% szybciej niż w poprzedniej generacji. Ponadto możliwość konfiguracji zdalnej, w połączeniu z automatycznym rozpoznaniem zaworu skraca czas potrzebny na konfigurację.
  • Możliwość podmiany i inteligentne działanie: Nowy ThinkTop pasuje do każdego zaworu Alfa Laval (bie wymaga adapterów), dzięki czemu może być montowany na zaworach, już pracujących w instalacji. Co więcej, jednostka jest wyposażona w ciągłą samodiagnostykę oraz funkcję kontrolną. Bardziej czytelne wskazania diod sygnalizacyjnych, rozmieszczonych na obwodzie jednostki (360) pozwala operatorom na łatwy odczyt statusu zaworu.
  • Trwałe i niezawodne: W nowej wersji sterownika ThinkTop zostało zmienione położenia korka wentylacyjnego typu Gore, co sprawia, że ThinkTop jest trwalszy i bardziej niezawodny niż model poprzedni, wyrównując ciśnienie oraz eliminując ryzyko przedostania się wody do wewnątrz urządzenia
  • Estetyczny wygląd: Jednostka ThinkTop posiada praktyczną i minimalistyczną obudowę, bez śrub i wkrętów, która jest o 30% bardziej kompaktowa niż poprzednia wersja. Dzięki temu nowy ThinkTop nadaje się w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Jedno urządzenie pozwala sterować wszystkimi funkcjami zaworu.
  • Mycie zaworu w systemie Burst (model V70): Dzięki nowej funkcji Burst, została znacząco (do 90%) zredukowana ilość wody i środków myjących, potrzebnych do skutecznego wymycia komory wyciekowej. Osiągnięto to poprzez skrócenie czasu otwarcia zaworu do 0,5 sekundy.

Ewolucyjne myślenie

Alfa Laval ThinkTop został wprowadzony na rynek w 2000 r. jako przełomowa technologia, która zrewolucjonizowała sterowanie zaworami higienicznymi. Prawie 20 lat później Alfa Laval wprowadza radykalne zmiany w zakresie wyglądu i funkcjonalności, jako odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów i nowe możliwości procesowe.

Nowa seria Alfa Laval ThinkTop V50 i V70 spełnia wszelkie wymagania do obsługi zaworów. Seria ThinkTop V50 pasuje do zaworów membranowych Alfa Laval DV-ST, motylowych, z pojedynczym i podwójnym grzybem, z siłownikiem jednostronnego działania, a ThinkTop V70 - dodatkowo pasuje do zaworów mixproof z funkcją unoszenia grzyba.

Klasa ochrony IP dla jednostek sterujących Alfa Laval ThinkTop V50 i V70: IP66, IP67, IP69K.

Więcej informacji na temat jednostek sterujących Alfa Laval ThinkTop V50 i V70 na stronie, visit www.alfalaval.pl/thinktop

Powiązane treści: