Mleczarstwo

Alfa Laval jest dobrze przygotowana, aby dostarczyć optymalne składniki wymagane dla wielu różnych zastosowań mleczarskich. Zmieniające się trendy konsumpcyjne na świecie tworzą ogromny potencjał dla przemysłu mleczarskiego w najbliższych latach. Alfa Laval oferuje innowacyjne komponenty higieniczne, które są kluczowe w wielu procesach mleczarskich. Misją firmy jest ciągłe zabezpieczenie higienicznych warunków produkcji i optymalizacja produkcji mleczarskiej.

Alfa Laval dairy processing

Pomagamy w rozwoju przetwórstwa mlecznego

Dairy-processing-more-value.jpg

Więcej wartości z każdej kropli

Urządzenia Alfa Laval do przetwórstwa mlecznego, pozwalają uzyskać jak najwięcej z mleka. Wysoko wydajne przetwarzanie i delikatne obchodzenie się z produktem zapewnia lepszą wydajność, zmniejszenie ilości odpadów i najwyższą możliwą jakość produktu.

Ponadto, nasze innowacyjne urządzenia umożliwiają wydłużenie czasu pracy przy jednoczesnym skróceniu czasu przeznaczonego na czyszczenie i konserwację.

Dairy-processing-built-in-sustainability.jpg

Wbudowany zrównoważony rozwój

Zmniejszenie zużycia energii, wody i chemikaliów jest w centrum zainteresowania Alfa Laval, co pomaga w promowaniu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dostarczamy unikalne rozwiązania, które znacząco obniżają zużycie energii w Twojej mleczarni. Zoptymalizowana możliwość mycia pozwala na zmniejszenie ilości czasu, wody i środków chemicznych zużywanych w procesie Cleaning-in-Place.

Dairy-processing-superior-hygiene.jpg

Najwyższa higiena

Higiena ma kluczowe znaczenie w przetwórstwie mleka. Każdy szczegół wyposażenia higienicznego Alfa Laval został zaprojektowany z naciskiem na higienę, aby ułatwić mycie i zmniejszyć zanieczyszczenie. Ułatwia to spełnienie surowych norm higieny i bezpieczeństwa żywności - dziś i w przyszłości.

Optymalizacja każdego procesu mleczarskiego

Od surowego mleka do gotowego produktu mlecznego, komponenty Alfa Laval są zaprojektowane tak, aby uzyskać jak najwięcej z każdego etapu przetwarzania. Pomagają one w maksymalizacji wydajności, czasu pracy i jakości produktu, przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum zużycia energii i wody. Kliknij na przycisk, aby zobaczyć etapy procesu i znaleźć wyróżnione technologie do optymalizacji produktów mlecznych.

Przeglądaj według etapów procesu

Dairy processing overview process chart

Kluczowe produkty

.
.

My wciąż wprowadzamy innowacje. Ty ciągle się doskonalisz.

Alfa Laval jest tu po to, aby pomóc Ci utrzymać się w czołówce producentów mleka. Mając głębokie korzenie w branży, jesteśmy zaangażowani w poszukiwanie inteligentnych, lepszych i bardziej wydajnych sposobów produkcji najwyższej jakości produktów mlecznych. Przez cały okres eksploatacji urządzeń oferujemy nasze doświadczenie i ścisłą współpracę w celu znalezienia najmądrzejszych modernizacji i najlepszych sposobów optymalizacji produkcji mleczarskiej. W tym także rozwiązania cyfrowe, które pomogą Wam zachować pełną kontrolę nad procesami mlecznymi.

 

Dairy-processing-we-keep-innovating

Zmniejsz swój ślad ekologiczny

Urządzenia do przetwórstwa mleka Alfa Laval pozwalają zrobić więcej za mniej. Umożliwiają budowanie zrównoważonej przyszłości dla Twojej firmy, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia cennych zasobów naturalnych. Zobacz poniżej kilka przykładów, jak nasze produkty dostarczają wartości.

Dairy-processing-hermetic-design-emotion.jpg

Redukcja energii: Hermetic Design i eMotion

Hermetyczna komora poprawia dynamikę płynów. Wirówki mleczarskie Alfa Laval o konstrukcji hermetycznej zużywają do 60% mniej energii niż ich odpowiedniki o konstrukcji niehermetycznej. Dzięki wytworzeniu wokół bębna separatora próżni, moduł eMotion Alfa Laval może zwiększyć oszczędności energii do 75%.

Dowiedz się więcej

Dairy-processing-Thinktop.jpg

Redukcja wody: Thinktop

W przypadku montażu na zaworach Unique Mixproof, funkcja pulsacyjnego czyszczenia gniazda ThinkTop Alfa Laval pozwala zaoszczędzić do 95% wody i środków chemicznych podczas procesu Cleaning-in-Place.

Dowiedz się więcej

Dairy-processing-SaniSB.jpg

Redukcja środków chemicznych: SaniSB

Dzięki obrotowym głowicom spryskującym Sani serii SB mycie zbiorników mlecznych jest bardziej efektywne niż kiedykolwiek. Głowice spryskujące tworzą unikalny wzór strumienia, umożliwiając do 40% oszczędności czasu, wody i środków czyszczących.

Dowiedz się więcej

Dairy-processing-Foodec.jpg

Zwiększenie wydajności: Foodec

Czystość i wydajność są najważniejszymi parametrami podczas odparowywania i odwadniania w produkcji laktozy i kazeiny. Wirówki dekantacyjne Alfa Laval Foodec są idealne dla obu tych procesów, umożliwiając uzyskanie do 25% wyższej wydajności obróbki ciał stałych niż w przypadku podobnych rozwiązań.

Dowiedz się więcej

Serwis

.

Profesjonalne wsparcie od samego początku

Dzięki doświadczeniu w serwisowaniu urządzeń dla przemysłu spożywczego, mleczarskiego i napojów, jesteśmy gotowi udzielić wsparcia w przypadku napotkania problemów lub omówić możliwości modernizacji w produkcji napojów mlecznych. Specjalizujemy się w optymalizacji programów CIP w celu zmniejszenia zużycia wody i środków czyszczących. Dzięki naszej globalnej sieci partnerów, inżynierów serwisu terenowego, centrów serwisowych i centrów dystrybucji części zamiennych oferujemy wykwalifikowaną pomoc i oryginalne części zamienne.

Możemy wspierać Cię od etapu wstępnej instalacji i uruchomienia, a także przez cały okres eksploatacji sprzętu, zapewniając konserwację zapobiegawczą, modernizację, zdalny monitoring, konserwację predykcyjną, rozwiązywanie problemów i wiele innych.

Zapewnij maksymalny uptime, wydajność i zwrot z inwestycji. Dowiedz się więcej o oferowanych przez nas usługach:

Serwis dekanterów     Serwis pomp higienicznych     Serwis wymienników ciepła   

Serwis wyposażenia do zbiorników higienicznych   Serwis zaworów higienicznych

 

Plant based drinks service.jpg