Concept Zero hero banner 1920x480

Koncept Zero

Koncept Zero − Niewidzialna rewolucja

Alfa Laval dokłada wszelkich starań, aby przyczynić się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w przyszłości. Dążymy do osiągnięcia neutralności węglowej do 2030 roku. Firma chce to osiągnąć poprzez wyeliminowanie emisji w całym łańcuchu wartości – od momentu wydobycia surowców do końca użytkowania naszych produktów. Koncept Zero to kluczowy krok na tej drodze, który opiera się na opracowaniu prawdziwie neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla płytowego wymiennika ciepła.

Wspólnie z firmą SSAB staramy się to urzeczywistnić. W porównaniu z naszymi obecnymi wymiennikami ten wygląda tak samo. Mimo, że z zewnątrz jest podobny, jego innowacyjność zmieni sposób prowadzenia działalności przemysłowej. Umożliwi zmniejszenie emisji dwutlenku węgla zarówno z materiałów, których używamy, jak i z produktów i procesów, które prowadzimy. Będzie to stanowić ważny krok w procesie przechodzenia do bardziej zrównoważonego społeczeństwa.

By uzmysłowić sobie istotę tego projektu, wystarczy wyobrazić sobie wpływ wymienników ciepła takich jak ten, instalowanych w różnych procesach przemysłowych na całym świecie. Dlatego właśnie nazywamy go "niewidzialną rewolucją".


This is Concept Zero

Koncept Zero

Koncept Zero to nasza wizja, by produkować pierwszy na świecie neutralny węglowo wymiennik ciepła do roku 2030. Urządzenie to zostanie wykonane ze stali produkowanej bez użycia paliw kopalnych oraz materiału z odzysku (znajdującego się w uszczelkach). Dodatkowo, będzie ono opracowane tak, by łatwo było poddać je recyklingowi.

Concept_Zero_web_image_640x360.jpg

Alfa Laval i SSAB połączyły siły, by wyprodukować pierwszy neutralny węglowo wymiennik ciepła

Partnerstwo ma kluczowe znaczenie dla znalezienia nowych, innowacyjnych rozwiązań w celu osiągnięcia bardziej zrównoważonego społeczeństwa. Alfa Laval podpisała umowę z SSAB, szwedzkim producentem stali, dotyczącą opracowania i komercjalizacji pierwszego na świecie wymiennika ciepła wykonanego ze stali nie zawierającej paliw kopalnych. Celem jest, aby pierwsze urządzenie wykonane ze stali o obniżonej zawartości wodoru było gotowe do użytku w 2023 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Koncepcie Zero?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat neutralnych węglowo płytowych wymienników ciepła Alfa Laval.

Twoje informacje są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności i ochrony danych.

Kompedium wiedzy w zakresie ogrzewania i chłodzenia

Dzięki zdobytemu przez dziesięciolecia doświadczeniu w wymianie ciepła, Alfa Laval oferuje kompetentne rozwiązania na dzisiejsze wyzwania związane z ogrzewaniem i chłodzeniem. Odkryj odpowiedzi na złożone pytania dotyczące zagadnień, począwszy od wydajności energetycznej po naturalne czynniki chłodnicze, a także korzystaj z narzędzi, które ułatwiają znalezienie odpowiedniej technologii dla twojego zastosowania.

heating cooling-hub-vignette-2021

Re-Made to matter

Alfa Laval i Stena Recycling wspólnie stworzyły inteligentny, zrównoważony i łatwy w obsłudze program wymiany zużytych wymienników ciepła Re-Made to matter. Daje on możliwość odzyskania nawet 100% cennych metali znajdujących się w starych wymiennikach ciepła. Zastępując wymienniki bardziej nowoczesnymi konstrukcjami, możemy również poprawić efektywność oszczędności energii i redukowania emisji dwutlenku węgla.

Re-made to matter vignette imge 640x360

cleantech_symbol_RGB_png.png

Partnerstwo w zrównoważonym rozwoju