Re-Made to matter

Re-Made to matter

A pioneering collaboration for sustainable recycling

Wspólna praca nad rozwiązaniem naszych wyzwań

Jeśli chodzi o nasze wyzwania klimatyczne, nie ma szybkich i uniwersalnych rozwiązań - zwłaszcza nie w sektorze przemysłowym. Wszyscy musimy dbać o nasze zasoby naturalne. Dotyczy to wykorzystywanych przez nas materiałów fizycznych, ale także optymalizacji zużycia energii poprzez poprawę wydajności. Każdy zaoszczędzony kW będzie miał znaczenie.

Wszystko, co może być zrobione w lepszy sposób, musi być zrobione. Od dużych zmian strukturalnych i wielkich innowacji, do małych ulepszeń i drobnych poprawek - każdy krok we właściwym kierunku jest ważnym elementem układanki. Chodzi o wspólną pracę, aby przyspieszyć przejście w kierunku neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla i cyrkularnej przyszłości. I to właśnie jest celem partnerstwa pomiędzy Stena Recycling i Alfa Laval. Nazywamy to Re-Made to matter.

 

 

cleantech-Recycling-intro-img-final.jpg

Innowacyjny zrównoważony rozwój od dwóch liderów branży

Re-Made to matter reprezentuje nowy, przełomowy model dbania o płytowe wymienniki ciepła pod koniec ich cyklu życia. Dzięki innowacjom wprowadzonym przez dwóch liderów w swoich dziedzinach, ten program wymiany pozwoli na bardziej cyrkularne podejście do obowiązków związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem. Poprzez poprawę efektywności energetycznej w tych zastosowaniach, jest to również duży krok w kierunku pomocy naszemu przemysłowi w walce ze zmianami klimatycznymi i stania się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.


Dowiedz się więcej

O firmie Stena Recycling

Stena Recycling sprawia, że recykling staje się zrównoważonym biznesem. Zatrudniając 3000 zaangażowanych pracowników w Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Polsce, Niemczech i Włoszech, Stena Recycling codziennie tworzy długoterminowe rozwiązania zarówno dla klientów, jak i dla całego społeczeństwa. Oprócz wydajnego i tworzącego wartość recyklingu, Stena Recycling oferuje usługi takie jak Design for Recycling, mające na celu zwiększenie stopnia recyklingu produktów już w fazie projektowania. Stena Recycling jest częścią Stena Metall Group.


Odwiedź stronę główną Stena Recycling

 

GreenOne-Stena-Recycling-final.jpg

Idealne dopasowanie

Przyspieszenie przejścia na neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla i cyrkularną przyszłość nie polega na zaprzestaniu działań, które podejmujemy. Chodzi o to, by zacząć je robić w najlepszy możliwy sposób. Na przykład szacunki wskazują, że sama efektywność energetyczna pozwoli nam ograniczyć światowe emisje dwutlenku węgla o około 40%. Recykling również pozwala zaoszczędzić duże ilości energii, a jednocześnie oznacza mniejszy wpływ na klimat w porównaniu z produkcją surowców z pierwotnych źródeł naturalnych.

Dlatego też współpraca pomiędzy Stena Recycling i Alfa Laval jest doskonałym połączeniem. Stena Recycling pomaga przemysłowi w osiągnięciu okrężnego przepływu materiałów, recyklingu odpadów przemysłowych i produktów wycofanych z eksploatacji, jak również daje materiałom nowe życie w procesie wytwarzania nowych produktów.

Alfa Laval opracowuje zaawansowane, termicznie efektywne technologie płytowych wymienników ciepła, które umożliwiają poprawę efektywności energetycznej we wszystkich gałęziach przemysłu, począwszy od przemysłu ciężkiego i lekkiego, poprzez centra przetwarzania danych, aż po ogrzewanie i chłodzenie budynków mieszkalnych. Wymienniki ciepła Alfa Laval pozwalają zaoszczędzić około 50 GW energii rocznie - tyle samo, ile potrzeba do ogrzania 10 milionów skandynawskich domów. Odpowiada to redukcji globalnej emisji dwutlenku węgla o 25 milionów ton.

Łącząc nasze kompetencje, zmniejszamy zużycie ograniczonych zasobów naszej planety, oszczędzamy dużo energii i przyczyniamy się do zmiany klimatu.
Klasyczna korzystna sytuacja dla obu stron.

Komunikat dla mediów: współpraca, która poprowadzi nas dalej

Ten program wymiany nie tylko przynosi znaczne oszczędności naszym klientom, ale także stanowi przełomowe nowe podejście do zrównoważonego rozwoju w naszej branży.

"To ważny krok w kierunku bardziej okrężnego i zrównoważonego podejścia przy pozyskiwaniu materiałów... [do] naszych produktów", mówi Susanne Pahlén Åklundh, Prezes Dywizji Energetycznej.

"Współpraca z Alfa Laval po raz kolejny pokazuje, jak skuteczne rozwiązania cyrkulacyjne możemy stworzyć, gdy pracujemy razem" - zgadza się Fredrik Pettersson, Dyrektor Zarządzający Stena Recycling Sweden.

 

Dowiedz się więcej

 

GreenOne-Alfa-Laval-Stena-partnership-people.jpg

5 prostych kroków do bardziej zrównoważonego działania

GreenOne-step01.png

1. Opowiedz nam o swoim obecnym wymienniku ciepła
Obliczamy zwrot kosztów aktualizacji w oparciu o istniejące technologie.

GreenOne-step02.png

2. Modernizacja na nowy wymiennik ciepła
Znajdź nowy model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

GreenOne-step03.png

3. Dokonaj zakupu
Otrzymaj swój zwrot pieniędzy i raport zrównoważonego rozwoju natychmiast!

GreenOne-step04.png

4. Zapakuj swój stary wymiennik ciepła
Potwierdzenie zamówienia zawiera instrukcje, które pomogą Ci w jego realizacji.

GreenOne-step05.png

5. Stena poddaje recyklingowi Państwa stary wymiennik ciepła
Materiał z Twojego starego wymiennika ciepła jest wykorzystywany do produkcji nowych, bardziej efektywnych wymienników Alfa Laval.