Ogrzewanie geotermalne

Wody geotermalne to tanie i przyjazne środowisku źródło ciepła. Alfa Laval posiada niezbędną wiedzę i doskonałą technologię, aby skutecznie zintegrować to źródło energii odnawialnej z miejską lub lokalną siecią ciepłowniczą.

geothermal heating 640x360

Zawsze dostępne

Ogrzewanie geotermalne, które wykorzystuje energię z wnętrza Ziemi, to przyjazne dla środowiska rozwiązanie zmniejszające zużycie paliw kopalnianych. Ogrzewanie geotermalne stosuje się zwykle jako uzupełnienie innych źródeł grzewczych. Jednym z głównych zastosowań jest przygotowanie gorącej wody do instalacji centralnego ogrzewania budynków oraz instalacji ciepłej wody użytkowej. Jeżeli temperatura wody geotermalnej jest wystarczająco wysoka, woda podgrzewana może być podawana bezpośrednio do wymiennika ciepła, a następnie wykorzystywana w systemach ciepłowniczych.

Zastosowanie wiedzy i najnowszej technologii

Alfa Laval wykorzystuje swoją rozległą wiedzę na temat aplikacji geotermalnej, aby zapewnić optymalny dobór urządzeń. Zapewniamy doskonałą technologię począwszy od pozyskanai energii geotermalnej do jej wykorzystania w węzłach cieplnych. Nasze wymienniki ciepła, z certyfikatem AHRI z płyt stalowych lub tytanowych i filtry ALF są optymalnym rozwiązaniem do obsługi przepływów mediów korozyjnych, takich jak wody geotermalnej.

Portfolio usług serwisowych 360°

 

Aby utrzymać park maszynowy w najlepszym stanie operacyjnym, Alfa Laval oferuje kompletny pakiet usług serwisowych.

Napisz do nas i dowiedz się więcej, jak przedłużyć sprawność swoich urządzeń. 

 

Przyszłość w aplikacjach HVAC