Sieci ciepłownicze

Płytowe wymienniki ciepła oraz systemy Alfa Laval odgrywają kluczową rolę w instalacjach ciepłowniczych. Ta niezawodna i przyjazna dla środowiska metoda dostaw ciepła oferuje elastyczność wykorzystania różnych źródeł ciepła, w tym energii odnawialnej lub energii z odzysku.

district-heating-banner 640

Ekonomiczne i energooszczędne rozwiązania

Sieci ciepłownicze dostarczają ciepło i ciepłą wodę z centralnej ciepłowni poprzez system węzłów cieplnych do poszczególnych budynków. Kompaktowe płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval i systemy grzewcze są kluczowymi elementami w sieci ciepłowniczej. W porównaniu do wcześniej stosowanych wymienników płaszczowo-rurowych, wysoko efeketywne wymienniki ciepła Alfa Laval pozwalają zredukować koszty eksploatacyjne i negatywny wpływ na środowisko naturalne. Wymienniki ciepła i systemy Alfa Laval są stosowane w systemach ciepłowniczych na całym świecie.

Wygodne i elastyczne w użyciu

Dla konsumenta, ogrzewanie miejskie oznacza bezproblemowy sposób uzyskiwania energii. Centralne ciepłownie są wygodniejsze i bardziej wydajne niż małe indywidualnych systemy ogrzewania budynku. Możliwości wykorzystania energii odnawialnej i energii z odzysku z procesów przemysłowych i spalania odpadów powoduje że systemy ciepłownicze stają się bardziej elastycznym i energooszczędnym wyborem.

Przyszłość w aplikacjach HVAC

Portfolio usług serwisowych 360°

 

Aby utrzymać park maszynowy w najlepszym stanie operacyjnym, Alfa Laval oferuje kompletny pakiet usług serwisowych.

Napisz do nas i dowiedz się więcej, jak przedłużyć sprawność swoich urządzeń.