Swobodne chłodzenie powietrzem

Zamiana wieży chłodniczej na chłodnicę cieczy suchej lub chłodnicę adiabatyczną to świetny sposób na wyeliminowanie ryzyka rozwoju bakterii w wodzie. Z roku na rok coraz więcej krajów wprowadza wymóg prawny zmiany systemu na bardziej higieniczny.

Gdy skraplacz chłodzony suchą cieczą jest oddalony od agregatu chłodniczego, do prawidłowego działania układu wymagany jest wysoki poziom glikolu. Aby rozwiązać ten problem, możemy zainstalować pośredni płytowy wymiennik ciepła i zminimalizować ten obwód. Tak więc, można zaoszczędzić na glikolu i niepotrzebnych kosztach!


Dowiedz się więcej! Skontaktuj się z nami już dziś!

Free cooling with air.jpg

Cooling with heat exchanger

hvac_data_center_cooling_cooling_tower_chiller.jpg

Gdy twój skraplacz chłodzony suchą cieczą jest oddalony od agregatu chłodniczego, używany jest dodatkowy glikol, aby upewnić się, że wszystko działa prawidłowo. Objętość glikolu potrzebna w tym przypadku jest bardzo duża, podobnie jak koszty. Zainstalowanie płytowego wymiennika ciepła znacznie zmniejszy obieg glikolu, redukując objętość i koszt systemu chłodzenia. Ponadto, płytowy wymiennik ciepła pozwoli Ci kontrolować temperaturę chronionej pętli, aby dopasować ją do wydajności i pomóc uniknąć kondensacji na zewnętrznych przewodach rurowych.

Każda pętla w systemie ma naturalne ryzyko kondensacji na zewnątrz nośnika, gdy temperatura kontrastu osiąga punkt rosy. Ta kondensacja może spowodować uszkodzenie wrażliwych obszarów wewnątrz centrum danych, więc im więcej pętli w systemie, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia problemów.

Chłodzenie bez wymiennika ciepła

hvac_data_center_cooling_cooling_tower_chiller.jpg

Glikol jest stosowany w systemach, w których rurociągi zewnętrzne są narażone na ryzyko spadku temperatury otoczenia poniżej 0°C/32°F. Mimo to, nadal istnieje wiele korzyści ze zmniejszenia objętości pętli, nawet jeśli zamrożenie medium chłodzącego nie stanowi zagrożenia dla systemu.

Zabezpiecz swoje centrum danych za pomocą wymienników ciepła

Stosowanie cieczy w systemie chłodzenia wiąże się z wieloma zagrożeniami. Dlatego ważne jest, aby chronić białe przestrzenie w pętlach chłodzących przed zanieczyszczeniem i minimalizować ryzyko wycieków wokół serwerów elektrycznych.

Alfa Laval nieustannie doskonali konstrukcję swoich wymienników ciepła, aby pomóc w rozwiązaniu tych problemów. Aby urzeczywistnić to marzenie, połączyliśmy nasze doświadczenie w dziedzinie chłodzenia centrów przetwarzania danych ze sprawdzonymi rozwiązaniami wymienników ciepła. Gwarantuje to zwiększenie niezawodności bez konieczności rezygnacji z wysokiego poziomu sprawności.

Obejrzyj film z naszym ekspertem Cosimo Pecchioli, aby dowiedzieć się więcej na temat wyzwań związanych z zastosowaniem cieczy w systemach chłodzenia i sposobów ich rozwiązania.

Zalety płytowo-ramowego wymiennika ciepła z uszczelką

  • Izolacja objętościowa
  • Zminimalizuj objętość glikolu w obiegu chłodniczym
  • Zmniejszenie ryzyka kondensacji i uszkodzeń wewnątrz centrum danych
  • Zmniejszenie kosztów chłodzenia produkcji
  • Certyfikowana wydajność zgodna z przepisami AHRI

gphe_ahri.jpg

Oszczędności w wielu wymiarach

Połączenie suchej lub adiabatycznej chłodnicy powietrza z dobrze zaprojektowanym płytowym wymiennikiem ciepła z uszczelkami to świetny sposób na ochronę i poprawę efektywności kosztowej oraz zrównoważonego rozwoju centrum danych. Na przykład zastosowanie wymienników ciepła z certyfikatem AHRI może zmniejszyć efektywność wykorzystania energii (PUE) o 1%. Zmniejszy to nawet efektywność wykorzystania węgla (CUE) Twojego obiektu o tę samą wartość. Ponadto, wymiennik ciepła umożliwi odzysk ciepła, co nieuchronnie oznacza niższe koszty operacyjne. 


Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej

Odkryj przyszłość zielonego IT z Alfa Laval

Alfa Laval dostarcza rozwiązania do chłodzenia serwerowni od początków istnienia Internetu. Obecnie oferujemy szeroką gamę rozwiązań do chłodzenia centrów przetwarzania danych, wspieranych przez ogólnoświatową sieć serwisową z ekspertami, którzy rozumieją Twój biznes. Współpracując z nami na etapie planowania projektu centrum obliczeniowego, możemy pomóc w zaprojektowaniu systemu, który zapewni maksymalną efektywność i niezawodność chłodzenia.


Zobacz nasze kompleksowe rozwiązania dla centrów danych

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Chcesz dowiedzieć się, jak możemy zwiększyć efektywność kosztową i zrównoważony rozwój Twojego centrum danych dzięki inteligentnym rozwiązaniom wież chłodniczych opartych na wiodących technologiach płytowych wymienników ciepła? Skontaktuj się z nami już dziś, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą!

Informacje te są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.