Rafinacja ropy

Wysoka wydajność, niskie koszty i skupienie się na zrównoważonym rozwoju to podstawowe czynniki zapewniające konkurencyjność w branży rafinacji ropy naftowej. Rozwiązania Alfa Laval dla rafinerii oferują prosty sposób na poprawę rentowności przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnej niezawodności i jakości produktu. Podejmij z nami współpracę i skorzystaj z naszego doświadczenia i know-how. Wspólnie z inżynierami procesu nasi eksperci tworzą wysoce wydajne rozwiązania, które przeniosą Twoją rafi

female asian engineer infront of refinery

Odkryj wszystkie szczegóły na temat:

 • Wartości osiągnięte dzięki optymalizacji procesów Alfa Laval.
 • Jak Alfa Laval optymalizuje różne procesy rafineryjne.
 • Jak inne rafinerie skorzystały z rozwiązań Alfa Laval.
 • Jak współpracować z Alfa Laval w celu optymalizacji procesów rafineryjnych?
 • Produkty wykorzystywane przez Alfa Laval do optymalizacji procesów.

        

 

process experts discussing at table

Usługi optymalizacji procesów

Współpracując z Alfa Laval, otrzymujesz dostęp do szerokiego zakresu usług związanych z optymalizacją procesów technologicznych, obejmujących wszystkie etapy projektu, począwszy od stworzenia pomysłu, poprzez studium wykonalności i podstawowy projekt, aż do instalacji i uruchomienia naszych urządzeń.

Współpracując blisko z licencjodawcami, firmami inżynierskimi i użytkownikami końcowymi, zespół Alfa Laval ds. rafinerii wnosi wiodące na świecie doświadczenie w zakresie optymalizacji procesów we wszystkich typach projektów rafineryjnych, maksymalizując prawdopodobieństwo sukcesu projektu i zwrotu z inwestycji.

Dowiedz się więcej o naszych usługach optymalizacji procesów

.

Maksymalna wydajność procesu

 • Wyższa zdolność produkcyjna
 • Zwiększona wydajność i jakość produktu
 • Wyższa efektywność energetyczna
 • Zwiększona niezawodność
 • Niższe koszty cyklu życia

Dowiedz się więcej

Minimalny nakład projektu

 

 • Niższe koszty urządzeń procesowych
 • Uproszczona konfiguracja procesu
 • Obniżone koszty instalacji
 • Optymalne rozwiązania dla konstrukcji modułowych

Dowiedz się więcej

Zwiększona równowaga środowiskowa

 • Niższe zużycie energii
 • Zmniejszona emisja zanieczyszczeń
 • Minimalne zużycie wody chłodzącej
 • Mniejsze zużycie materiałów

Dowiedz się więcej

.

Rozwiązania

Przeanalizuj swoje procesy

Rozwiązania Alfa Laval dla rafinerii oferują wiele nowych możliwości, które pozwalają na poprawę efektywności operacyjnej zakładu, zmniejszenie nakładów inwestycyjnych na nowe inwestycje i zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Alfa Laval pomaga rafineriom na całym świecie w optymalizacji szerokiego zakresu procesów.

oil-refinery-sunset-green-plants

Przeanalizuj swoje urządzenia

Alfa Laval oferuje szeroką gamę produktów charakteryzujących się wysoką wydajnością i niezawodnością, które są idealne do zastosowania w rafineriach. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży wiemy dokładnie jak projektować rozwiązania, które maksymalizują wydajność i długość cyklu procesów.

male and female engineers standing next to alfa laval compabloc welded plate heat exchanger

Przeanalizuj swój serwis

Wspieramy Cię we wszystkich rodzajach usług i szkoleń wymaganych dla uzyskania wysokiej wydajności i maksymalnego zwrotu z inwestycji przez cały okres jej trwania. Alfa Laval jako partner serwisowy zapewnia niezawodny czas pracy i wysoką wydajność przy jednoczesnym utrzymaniu całkowitego kosztu posiadania na minimalnym poziomie.

engineer wearing hard hat and safety glasses holding laptop in front of pipes and blue sky

Historie i artykuły

Dowiedz się, w jaki sposób zespół Alfa Laval ds. rafinerii pomógł zoptymalizować procesy w wielu rafineriach na całym świecie. Dzięki naszym sprawdzonym rozwiązaniom, możemy pomóc Ci zmaksymalizować zwrot z inwestycji w rafinerię, niezależnie od tego czy planujesz modernizację czy budowę od podstaw.

Asian oil refinery worker infront of an Alfa Laval Compabloc welded plate heat exchanger

Webinary

W jaki sposób można uzyskać więcej z procesów rafineryjnych przy mniejszym nakładzie energii? Na przykładzie destylacji ropy naftowej i hydrorafinacji benzyny nasi eksperci przedstawią możliwości - a także oszacują, ile można zaoszczędzić.

female-male-engineers-facing-each-other

Zrównoważony rozwój

Wyobraź sobie bardziej zrównoważony świat. Świat, w którym potrzeba mniej, aby wyprodukować jeszcze więcej. Świat, w którym skutecznie zaspokajamy nasze rosnące zapotrzebowanie na energię i jednocześnie ograniczamy emisję CO2. Wyobraźmy sobie świat, w którym możemy wykorzystać możliwości zasobów naturalnych, jednocześnie chroniąc je. W Alfa Laval nie tylko wyobrażamy sobie ten świat. Budujemy go - wspólnie z naszymi klientami i partnerami.

Male and female engineer discussing outside solar panels, windmills and green grass

Optymalny projekt procesu

Eva Andersson i Wivika Laike z Alfa Laval opowiedzą o tym, jak nasze rozwiązania mogą pomóc w zwiększeniu rentowności i zrównoważonego rozwoju rafinerii.

 

Optymalizacja usług kondensacyjnych

Nasze nowe rozwiązania mogą pomóc w uzyskaniu dużych oszczędności i zwiększeniu wydajności rafinerii. Umożliwiają one również odzyskanie dużej ilości energii o niskiej jakości, która w przeciwnym razie zostałaby zmarnowana.

 

Dokumenty do pobrania

Chcę dowiedzieć się więcej

Informacje te są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.

Linkedin Alfa Laval

Dowiedz się, jak nasze rozwiązania i wsparcie, które możemy zaoferować jako Twój partner, mogą pomóc w identyfikacji nowych możliwości, aby uzyskać więcej z istniejących aplikacji procesowych i jak możemy pomóc Twojej firmie rozwijać się we właściwy sposób, osiągając pełny zrównoważony potencjał. Na naszej stronie showcae możesz być na bieżąco z naszymi najnowszymi innowacjami i rozwiązaniami oraz pracą, jaką wykonujemy w zakresie czystej energii, efektywności energetycznej i gospodarki obiegowej.

Blue sky white cloulds Linkedin logo