Rafinacja ropy

Wysoka wydajność, niskie koszty i dbałość o zrównoważony rozwój są podstawowymi czynnikami decydującymi o zachowaniu konkurencyjności w branży rafineryjnej. Rozwiązania Alfa Laval dla rafinerii oferują prostą drogę do poprawy rentowności przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnej niezawodności i jakości produktu. Współpracuj z nami i korzystaj z naszego doświadczenia i know-how. Wspólnie z inżynierami procesu, nasi eksperci tworzą wysoce efektywne rozwiązania, które przeniosą Twoją rafinerię na

proud-engineer-in-front-of-oil-refinery-right

 

process experts discussing at table

Usługi optymalizacji procesów

Współpracując z Alfa Laval, otrzymujesz dostęp do szerokiego zakresu usług związanych z optymalizacją procesów technologicznych, obejmujących wszystkie etapy projektu, począwszy od stworzenia pomysłu, poprzez studium wykonalności i podstawowy projekt, aż do instalacji i uruchomienia naszych urządzeń.

Współpracując blisko z licencjodawcami, firmami inżynierskimi i użytkownikami końcowymi, zespół Alfa Laval ds. rafinerii wnosi wiodące na świecie doświadczenie w zakresie optymalizacji procesów we wszystkich typach projektów rafineryjnych, maksymalizując prawdopodobieństwo sukcesu projektu i zwrotu z inwestycji.

Dowiedz się więcej o naszych usługach optymalizacji procesów

Dokumenty do pobrania

Spotkajmy się!

Rozwiązania

Przeanalizuj swoje procesy

Rozwiązania Alfa Laval dla rafinerii oferują wiele nowych możliwości, które pozwalają na poprawę efektywności operacyjnej zakładu, zmniejszenie nakładów inwestycyjnych na nowe inwestycje i zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Alfa Laval pomaga rafineriom na całym świecie w optymalizacji szerokiego zakresu procesów.

oil-refinery-sunset-green-plants

Przeanalizuj swoje urządzenia

Alfa Laval oferuje szeroką gamę produktów charakteryzujących się wysoką wydajnością i niezawodnością, które są idealne do zastosowania w rafineriach. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży wiemy dokładnie jak projektować rozwiązania, które maksymalizują wydajność i długość cyklu procesów.

male and female engineers standing next to alfa laval compabloc welded plate heat exchanger

Przeanalizuj swój serwis

Wspieramy Cię we wszystkich rodzajach usług i szkoleń wymaganych dla uzyskania wysokiej wydajności i maksymalnego zwrotu z inwestycji przez cały okres jej trwania. Alfa Laval jako partner serwisowy zapewnia niezawodny czas pracy i wysoką wydajność przy jednoczesnym utrzymaniu całkowitego kosztu posiadania na minimalnym poziomie.

engineer wearing hard hat and safety glasses holding laptop in front of pipes and blue sky

Maksymalna wydajność procesu

 • Wyższa zdolność produkcyjna
 • Zwiększona wydajność i jakość produktu
 • Wyższa efektywność energetyczna
 • Zwiększona niezawodność
 • Niższe koszty cyklu życia

Dowiedz się więcej

Minimalny nakład projektu

 

 • Niższe koszty urządzeń procesowych
 • Uproszczona konfiguracja procesu
 • Obniżone koszty instalacji
 • Optymalne rozwiązania dla konstrukcji modułowych

Dowiedz się więcej

Zwiększona równowaga środowiskowa

 • Niższe zużycie energii
 • Zmniejszona emisja zanieczyszczeń
 • Minimalne zużycie wody chłodzącej
 • Mniejsze zużycie materiałów

Dowiedz się więcej

Historie i artykuły

Dowiedz się, w jaki sposób zespół Alfa Laval ds. rafinerii pomógł zoptymalizować procesy w wielu rafineriach na całym świecie. Dzięki naszym sprawdzonym rozwiązaniom, możemy pomóc Ci zmaksymalizować zwrot z inwestycji w rafinerię, niezależnie od tego czy planujesz modernizację czy budowę od podstaw.

Asian oil refinery worker infront of an Alfa Laval Compabloc welded plate heat exchanger

Webinary

W jaki sposób można uzyskać więcej z procesów rafineryjnych przy mniejszym nakładzie energii? Na przykładzie destylacji ropy naftowej i hydrorafinacji benzyny nasi eksperci przedstawią możliwości - a także oszacują, ile można zaoszczędzić.

female-male-engineers-facing-each-other

Zrównoważony rozwój

Wyobraź sobie bardziej zrównoważony świat. Świat, w którym potrzeba mniej, aby wyprodukować jeszcze więcej. Świat, w którym skutecznie zaspokajamy nasze rosnące zapotrzebowanie na energię i jednocześnie ograniczamy emisję CO2. Wyobraźmy sobie świat, w którym możemy wykorzystać możliwości zasobów naturalnych, jednocześnie chroniąc je. W Alfa Laval nie tylko wyobrażamy sobie ten świat. Budujemy go - wspólnie z naszymi klientami i partnerami.

Male and female engineer discussing outside solar panels, windmills and green grass

Optymalny projekt procesu

Eva Andersson i Wivika Laike z Alfa Laval opowiedzą o tym, jak nasze rozwiązania mogą pomóc w zwiększeniu rentowności i zrównoważonego rozwoju rafinerii.

 

Optymalizacja usług kondensacyjnych

Nasze nowe rozwiązania mogą pomóc w uzyskaniu dużych oszczędności i zwiększeniu wydajności rafinerii. Umożliwiają one również odzyskanie dużej ilości energii o niskiej jakości, która w przeciwnym razie zostałaby zmarnowana.

 

Chcę dowiedzieć się więcej

Te informacje są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.

Linkedin Alfa Laval

Dowiedz się, jak nasze rozwiązania i wsparcie, które możemy zaoferować jako Twój partner, mogą pomóc w identyfikacji nowych możliwości, aby uzyskać więcej z istniejących aplikacji procesowych i jak możemy pomóc Twojej firmie rozwijać się we właściwy sposób, osiągając pełny zrównoważony potencjał. Na naszej stronie showcae możesz być na bieżąco z naszymi najnowszymi innowacjami i rozwiązaniami oraz pracą, jaką wykonujemy w zakresie czystej energii, efektywności energetycznej i gospodarki obiegowej.

Blue sky white cloulds Linkedin logo