Wyposażenie Alfa Laval dla rafinerii

Compabloc welded plate and block heat exchanger.jpg

Alfa Laval Compabloc

Spawany płytowy wymiennik ciepła o doskonałej wydajności wymiany ciepła i niskiej tendencji do zanieczyszczania się. W pełni dostępny do czyszczenia mechanicznego i dostępny w szerokiej gamie materiałów.

Odpowiednie do pracy w wymiennikach ciepła, reboilerach, skraplaczach, wytwornicach pary, chłodnicach i podgrzewaczach pary. Alfa Laval dostarczyła ponad 2600 wymienników ciepła Compabloc do procesów rafineryjnych.

Temperatura projektowa: -100-400°C (-148°F-752°F)
Ciśnienie projektowe: FV-60 bar (FV-870 psi)

Informacje o Compabloc

spiral-heat-exchanger-spiralpro.png

Alfa Laval SpiralPro

Wysokowydajny, solidny i kompaktowy spawany spiralny wymiennik ciepła o wyjątkowej odporności na zanieczyszczenia, jak również z pełnym dostępem do powierzchni wymiany ciepła w celu łatwego czyszczenia w razie potrzeby.

Odpowiednie do stosowania w wymiennikach ciepła, reboilerach, skraplaczach, wytwornicach pary, chłodnicach i podgrzewaczach pary z jednym lub dwoma silnie zanieczyszczającymi mediami. Alfa Laval dostarczyła ponad 370 wymienników ciepła SpiralPro do procesów rafineryjnych.

Temperatura projektowa: -50-450 °C (-58°F-842°F)
Ciśnienie projektowe: FV-60 bar (FV-870 psi)

Informacje o SpiralPro

spiral-heat-exchanger-spiralpro-steam.png

Alfa Laval SpiralCond

Spawany spiralny wymiennik ciepła, który może pracować przy bardzo niskim spadku ciśnienia. Doskonały wybór do skraplania oparów przy wysokiej próżni, dostępny w różnych konfiguracjach, np. z wieloma mediami chłodzącymi lub zintegrowany z kolumnami.

Odpowiednie do zastosowania jako skraplacze górne, zwrotne lub odpowietrzające, jak również jako reboilery lub wytwornice pary podczas pracy z cieczami zanieczyszczonymi. Alfa Laval dostarczyła ponad 30 wymienników SpiralCond do procesów rafineryjnych.

Temperatura projektowa: -50-400°C (58°F-842°F)
Ciśnienie projektowe: FV-60 bar (FV-870 psi)

Informacje o SpiralCond

Alfa Laval Packinox plate heat exchanger

Alfa Laval Packinox

W pełni spawany, kompaktowy płytowo-skorupowy wymiennik ciepła o doskonałej sprawności cieplnej przy bardzo niskim spadku ciśnienia. Idealny do odzyskiwania energii w zastosowaniach łączących dopływ i odpływ z dużymi obciążeniami cieplnymi, wysokimi ciśnieniami i temperaturami.

Każdy Packinox jest budowany na zamówienie i optymalizowany pod kątem specyficznych wymagań procesowych. Alfa Laval dostarczyła około 500 wymienników ciepła Packinox do procesów rafineryjnych i produkcji aromatów.

Temperatura projektowa: do 650°C (1,200°F)
Ciśnienie projektowe: 3-140 bar (434-2,031 psi)
Maksymalna różnica ciśnień: 55 barów (798 psi)

Informacje o Packinox

olmi_process_shell_and_tube.png

Procesowe wymienniki ciepła płaszczowo-rurowe Alfa Laval Olmi

W pełni dostosowany płaszczowo-rurowy wymiennik ciepła do użytku w krytycznych zastosowaniach o najwyższych wymaganiach w zakresie niezawodności. Dostępny z dowolnego materiału wysokiej jakości i z kilkoma różnymi rozwiązaniami zamknięcia, takimi jak gwintowany korek lub zamknięcie membranowe.

Nadają się do stosowania jako wymienniki pośrednie między zasilaniem i odpływem lub podgrzewacze recyrkulacyjne w wysokociśnieniowych procesach hydrotreatingu i hydrokrakingu. Alfa Laval dostarczyła ponad 100 wysokociśnieniowych/temperaturowych płaszczowo-rurowych wymienników ciepła Olmi do procesów rafineryjnych.


Temperatura projektowa: -150-1,000°C (-238°F-1,832°F)
Ciśnienie projektowe: FV-300 bar (0-4,351 psi)

Informacje o Olmi 

Alfa Laval Olmi Reforming Process Gas Boiler

Gazowe kotły procesowe Alfa Laval Olmi

Kompletny pakiet do produkcji wysokociśnieniowej pary przegrzanej z wykorzystaniem ciepła z reformera wodoru. Obejmuje kocioł gazowy, bęben parowy (wraz z pionami i rurami spustowymi), przegrzewacz pary i podgrzewacze wody zasilającej kocioł, o zoptymalizowanej konstrukcji zapewniającej maksymalny odzysk ciepła, najwyższą niezawodność i niski koszt cyklu życia. Alfa Laval dostarczyła ponad 20 zestawów kotłów gazowych Olmi do procesów produkcji wodoru.

Temperatura projektowa: -150-1,000°C (-238°F-1,832°F)
Ciśnienie projektowe: FV-300 bar (0-4,351 psi)

Informacje o Olmi PGB

Alfa Laval Niagara WSAC_modular_640x360.png

Alfa Laval Niagara Chłodnica powietrza z mokrą powierzchnią (WSAC)

W pełni dostosowany do potrzeb klienta, zamknięty system chłodzenia wyparnego, charakteryzujący się wysoką wydajnością, niskimi kosztami eksploatacji, kompaktową budową i niezawodną pracą. Pojedyncze podejście do temperatury otoczenia oznacza, że system WSAC Niagara może chłodzić do niższej temperatury niż tradycyjna sucha chłodnica powietrza lub zamknięta pętla wodna/kombinacja wieży chłodniczej.

Alfa Laval dostarczyła ponad 20 central WSAC do procesów rafineryjnych, które nadają się do szerokiego zakresu zadań związanych z chłodzeniem i skraplaniem.

Temperatura projektowa: -0-232°C (32°F-450°F)
Ciśnienie projektowe: FV-170 bar (0-2500 psi)

Informacje o WSAC

Olmi_air_cooled_heat_exchanger_Model_G_640x360.png

Wymienniki ciepła z rurami żebrowanymi Alfa Laval Olmi

Uniwersalny, projektowany na zamówienie wymiennik ciepła suchego powietrza do zastosowań krytycznych o najwyższych wymaganiach w zakresie niezawodności. Dostępny w szerokiej gamie wysokiej jakości materiałów, z unikalną komorą dystrybucji pary na wlocie, która minimalizuje ryzyko tworzenia się soli i korozji.

Nadają się do chłodzenia ścieków reaktorowych przy wysokim ciśnieniu i zawartości wodoru. Mogą być również stosowane do wielu innych zadań związanych z chłodzeniem i skraplaniem. Alfa Laval dostarczyła ponad 600 wysokociśnieniowych powietrznych wymienników ciepła Olmi do procesów rafineryjnych.

Maksymalna temperatura projektowa: 400°C (752°F)
Ciśnienie projektowe: 613 bar (8,891 psi)

Informacje o Air cooler

Narzędzie do wyboru HEXpert

Szybko znajdź idealny wymiennik ciepła do wymagających zastosowań procesowych. Wypełnij informacje o swoich potrzebach, a w ciągu pięciu minut poznasz indywidualną rekomendację dla wydajnego rozwiązania termicznego.

HEXpert selector male asian engineer with ipad

Przyspieszamy wdrażanie rozwiązań dla zrównoważonego rozwoju

Wyobraź sobie bardziej zrównoważony świat. Świat, w którym potrzeba mniej, aby wyprodukować jeszcze więcej. Świat, w którym efektywnie zaspokajamy nasze rosnące zapotrzebowanie na energię i jednocześnie redukujemy emisję CO2. Wyobraźmy sobie świat, w którym możemy wykorzystać moc zasobów naturalnych, jednocześnie je chroniąc.

Accelerating sustainable solutions-vignette640x360