Optymalizacja rafinerii

Alfa Laval oferuje szeroki zakres usług związanych z optymalizacją procesów w rafineriach. Dzięki wsparciu naszych doświadczonych ekspertów, Twój kolejny projekt rafineryjny zapewni maksymalną wydajność operacyjną, niskie nakłady inwestycyjne i minimalny wpływ na środowisko.

Optymalizacja usług kondensacyjnych

Dowiedz się, jak można poprawić wydajność separacji podczas projektowania kolumn frakcjonujących lub usuwających zanieczyszczenia. 

Badanie możliwości

Wiele możliwości optymalizacji jest łatwo przeoczonych, gdy tradycyjne rozwiązania procesowe są normą. Przedsiębiorstwa rafineryjne często nie zdają sobie sprawy z ogromnych możliwości, jakie kryją się w ich instalacjach i tracą możliwość osiągnięcia znaczących korzyści. Eksperci Alfa Laval ds. rafinerii posiadają zarówno wiedzę jak i doświadczenie, aby pomóc Ci zidentyfikować możliwości w Twojej rafinerii, które mają największy potencjał i najkrótszy czas zwrotu inwestycji. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak inne rafinerie zmodernizowały swoje procesy i przedyskutuj, w jaki sposób możemy pomóc Ci zwiększyć rentowność i zrównoważony rozwój.

Dobry start Twojego projektu

Chętnie pomożemy Ci w przeprowadzeniu studiów wykonalności i przedstawimy fakty dotyczące typowego ROI projektu, jego złożoności i innych aspektów, co pozwoli Ci na podjęcie świadomych decyzji inwestycyjnych. Aby w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez rozwiązania Alfa Laval, powinieneś zaangażować naszych ekspertów już w początkowej fazie projektowania, aby zapewnić optymalne zaprojektowanie procesu. Ogólna wydajność jest ustalana na wczesnym etapie tej fazy, a większe zmiany są kosztowne i czasochłonne po ukończeniu pakietu projektowania procesu (PDP).

Pomoc dla licencjodawcy lub biura projektowania procesów

Chętnie wspomożemy naszą wiedzą i doświadczeniem Państwa licencjodawcę, jak również zewnętrzne lub wewnętrzne zespoły projektujące procesy w trakcie realizacji projektu. Wspólnie z Państwem zoptymalizujemy Państwa procesy pod kątem maksymalnej przepustowości, zwiększonej wydajności i jakości produktu, efektywności energetycznej, zmniejszonej emisji CO2 oraz zużycia mediów - wszystko to przy minimalnych nakładach inwestycyjnych projektu.

Sprawdzone rozwiązania

Od ponad 30 lat pomagamy rafineriom w optymalizacji ich procesów. W rafineriach na całym świecie zainstalowanych jest kilka tysięcy wymienników ciepła Alfa Laval, a niezawodność naszych rozwiązań została potwierdzona w warunkach rzeczywistych przez wiele lat. Dane operacyjne, które gromadziliśmy przez lata, pozwalają nam na ciągłe doskonalenie naszych rozwiązań w celu uzyskania wyższej sprawności i dłuższych cykli pracy.

Pełne wsparcie od A do Z

Dostosowujemy nasze usługi do potrzeb każdego klienta i projektu. Poniżej znajduje się lista standardowych usług, które oferujemy. Często są one dostosowywane do wymagań naszych klientów i oferowane w pakietach. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy Cię wesprzeć.

  • Warsztaty optymalizacji procesu
  • Wsparcie studium wykonalności
  • Optymalizacja projektu podstawowego
  • Wsparcie FEED
  • Dobór i projektowanie urządzeń
  • Wsparcie przy instalacji i uruchomieniu

Serwis posprzedażny

Po uruchomieniu nowej inwestycji, dział serwisowy Alfa Laval może pomóc w przeprowadzeniu różnego rodzaju czyszczenia, napraw i modernizacji przez cały okres eksploatacji urządzenia. Oferujemy również audyty wydajności i warunków pracy oraz umowy serwisowe dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie usług

process experts discussing at table.jpg

cleantech_symbols.jpg