2020-06-23 Produkty

Alfa Laval wyznacza nowy standard bezpieczeństwa w zakresie wody wodociągowej – AlfaNovaTW.

Ograniczenie zanieczyszenia metalami ciężkimi wody pitnej, ma kluczowe znaczenie dla zdrowia publicznego i jest coraz częściej wymagane przez prawo w wielu krajach. Niestety, wiele technologi wymienników ciepła używanych w instalacjach wody użytkowej i ciepłej, powoduje przedostawanie się śladowych ilości  niklu i miedzi bezpośrednio do zasobów wody. Alfa Laval jako pierwsza wprowadza na rynek nowy produkt AlfaNovaTW, płytowy wymiennik ciepła w 100% ze stali kwasoodpornej dedykowany do pracy z wodą wodociagową.

 

„ONZ (Organizacja Narodów Zjednoczonych) definiuje dostęp do czystej wody, jako podstawowe prawo człowieka, a organizacje takie jak Unia Europejska, czy WHO (Światowa Organizacja Zdrowia), dążą do określenia wytycznych i sporządzenia przepisów, aby to zrealizować”, wyjaśnia Fredrik Ekström, Prezes Business Unit Brazed & Fusion Bonded Heat Exchangers, Energy Division w Alfa Laval. „Wprowadzamy AlfaNovaTW, aby zapewnić naszym klientom lepsze rozwiązanie spełniające normy i zapewniające możliwie najbezpieczniejszą wodę pitną dla użytkowników”.   

Sprawdzona wydajność i bezpieczeństwo

„Jeśli chcesz uniknąć ryzyka zanieczyszczenia miedzią lub niklem, Alfa Laval oferuje idealne rozwiązanie. Nasz produkt jest znacznie bezpieczniejszy niż tradycyjne lutowane wymienniki ciepła, które zostały pokryte powłokami, lub tak zwanymi produktami ze „stali kwasoodpornej”, do  których  jest dodawany nikiel, aby poprawić właściwości antykorozyjne. 

Alfa Laval oferuje portfolio wymienników ciepła AlfaNova z opatentowanym procesem łączenia płyt, który zapewnia konstrukcję w 100% ze stali kwasoodpornej. Rezultatem, jest kompaktowy wymiennik ciepła, który oferuje trwałość oraz wysoką wydajność cieplną lutowanych wymienników ciepła, bez dodatku miedzi oraz niklu. Dzięki wyjątkowej  konstrukcji, modele AlfaNova posiadają długą historię w zastosowaniach, w których metale ciężkie lub miedź wchodzą w reakcje chemiczne lub mogą powodować zanieczyszczenia.   

“W oparciu o sprawdzoną technologię, jako punkt wyjścia, opracowaliśmy nowy produkt AlfaNovaTW z konstrukcją dostosowaną do aplikacji związanych z podgrzewaniem i chłodzeniem ciepłej wody użytkowej” – mówi Ekström. Wśród zmian wprowadzonych do konstrukcji wymiennika, znajdują się  między innymi zmodyfikowane porty wlotowe, połączenia dostosowane do obowiązujących standardów oraz zoptymalizowana przestrzeń niezbędna do instalacji urządzenia. 

Ponadto, Alfa Laval usprawniła produkcję AlfaNovaTW, w celu zapewnienia efektywnego rozwiązania z krótkim czasem realizacji dla klientów. „Obecnie, oferujemy dwie wielkości urządzenia, ze standardowymi przyłączami do wody bieżącej” – wyjaśnia Ekström. „Naszym celem, było dostarczenie klientom wysokiej jakości niedrogiego produktu, który moglibyśmy szybko dostarczyć. Oferując wysyłkę tego samego dnia, z dumą mogę powiedzieć, że możemy zaoferować, że czas realizacji to jeden dzień roboczy dla modeli dostępnych w magazynie”.  

Zrównoważony rozwój

Oprócz zwiększonego bezpieczeństwa, AlfaNovaTW w całości wykonana ze stali kwasoodpornej, oferuje nowy sposób na osiągnięcie zrównoważnonego rozwoju i dbałość o środowisko. Dzięki zminimalizowanej możliwości uwalniania metali, urządzenie pomoże zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska miedzią. Jest to poważny problem w miastach, między innymi takich jak Sztokholm, gdzie aż sześć ton miedzi trafia do ścieków każdego roku. Dodatkowo zoptymalizowana konstrukcja płyty, zwiększa sprawność cieplną wymiennika, zmniejszając zarówno zapotrzebowanie na energię, jak i ilość materiału potrzebnego do zbudowania każdego urządzenia

“Oczywiście, praca ze 100% stalą kwasoodporną, daje nam produkt, który w 100% nadaje się do recyklingu”, dodaje Ekström. „Klienci mogą być pewni, że nie zwiększą ilości odpadów na wyspiskach, gdy wymiennik ciepła osiągnie koniec swojego długiego cyklu życia. Oznacza to również, ze w Alfa Laval możemy korzystać z metali pochodzących z recyklingu, a obecnie każda AlfaNova jest wykonana w 90% z materiałów pochodzących z recyklingu!”.

Aby dowiedzieć się więcej o AlfaNovaTW, odwiedź naszą stronę

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich w zakresie technologii oddzielania, wymiany ciepła i sterowania przepływami.

Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów. Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki.

Urządzenia Alfa Laval są stosowane w elektrowniach, na statkach, w przemyśle wydobywczym ropy i gazu, w przemyśle mechanicznym oraz w oczyszczalniach ścieków, a także w procesach ogrzewania i chłodzenia.

Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem ok 100 krajów sprawia, że Alfa Laval jest do dyspozycji Klientów praktycznie na całym świecie. Alfa Laval notowana jest na giełdzie Nasdaq OMX. W 2019 roku roczna sprzedaż wyniosła 46.5 mld SEK (około 4,4 mld EUR). Firma zatrudnia 17 500 pracowników. 

Powiązane treści: