Oczyszczanie olejów smarnych

Jakość oleju smarowego decyduje o żywotności sprzętu i poziomie wydajności. Oczyszczony olej smarowy zachowuje swoją jakość w czasie i dlatego jest niezbędny dla zdrowego, bezproblemowego procesu. Istnieje wiele opcji czyszczenia oleju smarowego. Nasza fachowa wiedza pomoże Ci wybrać właściwą z nich.

Bubbles in yellow oil

Czysty olej smarowy pomaga w płynnej pracy

 • Usuwa wodę i cząstki stałe w jednym cyklu roboczym
 • Skuteczne czyszczenie nawet małych cząstek
 • Minimalna konserwacja, umożliwiająca dłuższy czas sprawności procesu
 • Przedłuża żywotność urządzeń
 • Niski całkowity koszt posiadania (TCO - Total Cost of Ownership)

Filtracja, koalescencja i wirowanie to trzy główne technologie oczyszczania oleju smarowego, z których każda ma swoje własne cechy szczególne. Znalezienie odpowiedniej dla siebie będzie zależało od specyficznych wymagań danego procesu. Każda z tych trzech technologii została tutaj omówiona, a my zapewniamy wszystko, od wyczerpujących białych ksiąg po podręczne listy kontrolne, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Chcesz dowiedzieć się więcej o czyszczeniu oleju smarowego?

Szukasz produktów i części? Zobacz nasz katalog produktów lub poproś o szybką wycenę!

.

Trzy technologie oczyszczania oleju smarowego w skrócie

Udowodniono, że czyszczenie oleju smarowego zapewnia znaczne oszczędności. Ale jak wybrać najlepszą technologię — taką, która zapewnia najlepszą wydajność i najniższe koszty ogólne — dla danego zastosowania? Tutaj porównujemy trzy najczęstsze opcje: wirowanie, filtrację i koalescencję.

 • Wirowanie oddziela materię o różnej gęstości – zarówno wodę, jak i cząsteczki
 • Filtry wykorzystują różne rozmiary oczek do wychwytywania tylko ciał stałych
 • Koalescery usuwają wodę z oleju smarowego

 

Biuletyn informacyjny: Znaczenie czyszczenia oleju smarowego

Chcesz dowiedzieć się więcej o oczyszczaniu oleju smarowego? Nasza publikacja zawiera kompleksowy przegląd dostępnych technologii i stanowi przewodnik w wyborze najlepszej z nich dla danego zastosowania.

yellow oil with bubble
.

Szybki przewodnik po wyborze produktu

Przewodnik po produktach Alfa Laval to łatwe w użyciu narzędzie, które pomoże Ci filtrować, wybierać i wycenić najlepsze rozwiązanie do skutecznego czyszczenia chłodziw, płynów myjących i oleju smarowego. Wejdź do katalogu online i znajdź wybrane produkty i części. Jeśli produkty nie są widoczne w opcji dla Twojego kraju, wypełnij formularz kontaktowy.

guy with a phone

Lista kontrolna: Wybór najlepszej technologii oczyszczania oleju smarowego

Nie wiesz, jakiej technologii czyszczenia oleju smarowego użyć? Niniejsza lista kontrolna pomaga porównać dostępne opcje i określić, które rozwiązanie jest najlepsze dla danego procesu.

lube-oil-checklist-640x360

Prezentacja: Znaczenie czyszczenia oleju smarowego

Chcesz wyjaśnić innym na czym polega czyszczenie oleju smarowego? Skorzystaj z tej prezentacji, aby pomóc innym zrozumieć uzasadnienie i technologie.

lube-oil-cleaning-separator-blades-640x360
.

Serwis

Take care of your separator correctly

Zapewnij długą żywotność

Możesz oczekiwać dziesięcioleci skutecznego czyszczenia oleju smarowego, jeśli będziesz odpowiednio dbać o swój separator. Krótko mówiąc, jest to kwestia czytania instrukcji, używania oryginalnych części i odpowiednich narzędzi. Oferujemy kompleksowy pakiet szczegółowych instrukcji serwisowych oraz specjalne zestawy serwisowe z oryginalnymi częściami zamiennymi.

 • Zmaksymalizuj czas sprawności
 • Wspieraj długie życie maszyny
 • Gotowe do użycia zestawy upraszczają konserwację zapobiegawczą i pozwalają oszczędzić czas
 • Skrócony czas obsługi zamówienia
 • Globalne centra dystrybucji dla szybkiej dostawy

Pakiet konserwacji zapobiegawczej

Konserwacja zapobiegawcza Alfa Laval obejmuje serwis pośredni (IS) lub serwis główny (MS) zapakowane w pudełko z potrzebnymi częściami. Częstotliwość przeglądów zależy od godzin pracy lub ustalonego okresu czasu.

Zalecamy:

 • Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami serwisowymi zawartymi w instrukcji separatora
 • Wykonuj serwis pośredni co 3–6 miesięcy (2–4000 godzin)*
 • Wykonuj główny serwis co 12-18 miesięcy (8-12 000 godzin), w zależności od typu maszyny i warunków procesu*

* Instrukcja podaje maksymalne wymagania. Czyszczenie oleju smarowego jest ogólnie łagodną aplikacją, w której okresy między wymianami można nieco wydłużyć.

Instrukcje czyszczenia separatora oleju smarowego

Manual for lube oil cleaning separators

W tym miejscy znajdziesz najnowsze instrukcje obsługi swojego OCM (modułu czyszczącego olej).

Zawierają:

 • Instrukcje bezpieczeństwa
 • Instrukcja obsługi
 • Instrukcje serwisowe
 • Rozwiązywanie problemów
 • Specyfikacja techniczna

Należy pamiętać, że ponieważ ten asortyment produktów działa od wielu lat, w projekcie/konstrukcji mogą występować niewielkie różnice.

Podręczniki obejmują wszystkie aspekty prowadzenia i dbania o swoją inwestycję.

Posiadamy instrukcje do:

 • MAB 103 (OCM 103)
 • MAB 104 (OCM 104)
 • MAB 206 (OCM 206)
 • MMB 304 (OCM 304)
 • MMB 305 (OCM 305)

Rozmiar modułu separatora znajduje się na tabliczce znamionowej.

Jeśli instrukcja obsługi Twojego separatora oleju smarowego nie jest zgodna z Twoim produktem, skontaktuj się z nami.

Tak, poproszę instrukcję

Informacje kontaktowe

Tytuł/Rola

Te informacje są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.

Zamów zestaw serwisowy separatora

Konserwacja wirówki jest niezwykle prosta. W normalnych przypadkach wystarczy zamówić zestaw serwisowy separatora i zainstalować go na separatorze, aby zapewnić bezproblemową pracę. Aby znaleźć pasujący zestaw serwisowy i poprosić o wycenę, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po produkcie.

service kit

Filmy serwisowe

Mamy wiele filmów serwisowych, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości modułu oczyszczania oleju.

Montaż modułu czyszczącego olej smarowy

Moduł czyszczenia oleju smarowego podczas pracy

Ręczne czyszczenie separatora do oleju smarowego

.
.

Uzyskaj szybką wycenę

Korzystając z tego prostego formularza, możesz szybko i łatwo uzyskać oszacowanie kosztów czyszczenia oleju smarowego. Podaj podstawowe informacje o swoim systemie, a wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

machinery

Problemy z czyszczeniem oleju smarowego

Jeśli twój olej smarowy nie jest odpowiednio czyszczony lub konserwowany, Twoje urządzenia mogą zostać uszkodzone zarówno przez zanieczyszczenia stałe, jak i wodę. Prowadzi to do kosztownych konserwacji i napraw, a nawet przestojów. Tych problemów można uniknąć.

Zachowanie jakości oleju smarowego w czasie zapewnia najlepszą ochronę przed problemami spowodowanymi zanieczyszczeniem. Koncentrując się na czystym oleju, zwiększasz kontrolę nad kosztami konserwacji i pomagasz w utrzymaniu realizacji harmonogramu i budżetu.

Oil with bubbles

Stałe zanieczyszczenie

Cząsteczki stałe powodują wiele awarii operacyjnych. Cząstki większe niż określony rozmiar szczeliny blokują przepływ, podczas gdy te mniejsze niż rozmiar szczeliny powodują zużycie erozyjne, które może całkowicie zablokować szczeliny i spowodować mikropęknięcia. Najbardziej szkodliwe są ciała stałe nieco większe lub zbliżone wielkością do tolerancji dynamicznej między ruchomymi częściami. Powodują zużycie ścierne i zmęczenie powierzchni, co może prowadzić do awarii.

Zanieczyszczenie wodą

Woda jest główną przyczyną korozji i może prowadzić do kosztownej wymiany i/lub naprawy sprzętu. Woda w oleju może prowadzić do mikrowżerów na powierzchniach metalowych i w kontaktach metal-metal. Sprawia, że elementy stalowe stają się kruche i pękają. Obniża również lepkość oleju, zmniejszając smarowność.

Przegląd korzyści: Ekonomiczne czyszczenie oleju smarowego

Interesują Cię niskie koszty eksploatacji? Niniejsza infografika przedstawia przegląd korzyści płynących z czyszczenia oleju smarowego, z wyraźnym porównaniem całkowitego kosztu posiadania różnych technologii.

cogwheels
.

 

Blog dotyczący czyszczenia oleju smarowego

Utrzymywanie zanieczyszczeń z dala od oleju smarowego może być wyzwaniem, ale czyszczenie może być łatwe dzięki odpowiednim technologiom i know-how. Przejrzyj nasze posty na blogu dotyczące czyszczenia olejów smarowych, aby uzyskać porady dotyczące zwiększania produktywności, zmniejszania wymagań konserwacyjnych i obniżania kosztów operacyjnych.

.

.

Często zadawane pytania dotyczące czyszczenia oleju smarowego

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące czyszczenia oleju smarowego. Bardziej szczegółowe omówienie typowych problemów można znaleźć na naszym blogu dotyczącym czyszczenia oleju smarowego.

yellow oil with bubbles

Klient z sektora morskiej? Mamy optymalne rozwiązanie olejowe

Sektor morski ma swoje własne wymagania, jeśli chodzi o rozwiązania w zakresie olejów smarowych. Dlatego oferujemy asortyment zaprojektowany specjalnie z myślą o tych potrzebach.

Large ship sailing in a sunset
.

Skontaktuj się z nami

Przygotuj się na poprawę produktywności i obniżenie kosztów eksploatacji sprzętu. Masz pytania dotyczące czyszczenia oleju smarowego? Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego rozwiązania? Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak nasze rozwiązania do czyszczenia oleju smarowego mogą pomóc Twojej firmie.

Po prostu wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

 

Contact us at Alfa Laval

Poproszę o kontakt

Tytuł/Rola

Te informacje są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.