Chłodnictwo

Obecnie istnieją ogromne możliwości zmniejszenia emisji dwutlenku węgla przez przemysłowe i komercyjne systemy chłodnicze. Nowe, bardziej wydajne technologie termiczne umożliwiają zmniejszenie zużycia energii, a w konsekwencji emisji. Jednocześnie gazy cieplarniane emitowane przez tradycyjne czynniki chłodnicze mogą być obecnie wyeliminowane poprzez przejście na naturalne alternatywy, takie jak amoniak lub, paradoksalnie, sam CO2.

Dzięki wiedzy zdobytej w ciągu 90 lat doświadczeń w technologii płytowych wymienników ciepła, Alfa Laval opracowała szeroką gamę rozwiązań w zakresie wymienników ciepła, które umożliwiają tworzenie nowych, zrównoważonych możliwości w komercyjnych i przemysłowych systemach chłodniczych. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się jak nasze rozwiązania zwiększają efektywność nawet o 10%, co przekłada się na około 5500 GWh rocznych oszczędności energii. Możemy również pomóc Ci w opracowaniu unikalnych rozwiązań w celu rozwiązania problemów związanych z przejściem na naturalne czynniki chłodnicze.

cleantech-refrigeration-intro-img.jpg

Biała księga: Poruszanie się po zmieniającym się rynku czynników chłodniczych

Na rynku czynników chłodniczych zachodzą obecnie ogromne zmiany. Ze względu na troskę o środowisko, przepisy prawne wymuszają stopniowe wycofywanie tradycyjnych czynników chłodniczych na rzecz nowych alternatyw o niższym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Pobierz niniejszą białą księgę, aby zapoznać się z podstawowymi zasadami doboru i stosowania alternatywnych czynników chłodniczych w różnych zastosowaniach grzewczych i chłodniczych.

AL-NRVTS WP-640x360

Case story: Fachowa wiedza na temat czynników chłodniczych przyszłości

Dowiedz się, dlaczego eksperci w dziedzinie chłodnictwa, firma Bort de Graaf, wybrała technologię półspawaną Alfa Laval dla swoich systemów kaskadowych amoniak/CO2. Oprócz niezawodnej ochrony przed wyciekami, najnowszej generacji funkcje, takie jak CurveFlow™, zapewniają najwyższą na rynku sprawność cieplną.

 

Cleantech-proof-pack-Refrigeration.jpg

Zobacz liczby: potencjał efektywności energetycznej w chłodnictwie

Czy wiesz, że miliony wymienników ciepła Alfa Laval są obecnie zainstalowane w instalacjach chłodniczych na całym świecie? Łącznie pomagają one naszym klientom zaoszczędzić ponad 5,5 TWh energii elektrycznej każdego roku! Przekłada się to na zmniejszenie emisji CO2 o ponad 1 milion ton.

W rzeczywistości, gdyby efektywne rozwiązania Alfa Laval były stosowane we wszystkich nowych instalacjach, moglibyśmy zmniejszyć emisję zanieczyszczeń o kolejne 144 000 ton. To tak jakby pozbyć się 470 lotów pomiędzy Londynem a Singapurem!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak Alfa Laval może zmaksymalizować efektywność energetyczną w różnych aplikacjach chłodniczych? Pobierz naszą infografikę, aby zobaczyć więcej liczb.


Pobierz infografikę

Nasze rozwiązania

Alfa Laval AlfaNova

Większość płytowych wymienników ciepła stosowanych w chłodnictwie komercyjnym lub przemysłowym o małej wydajności jest zbudowana z lutu miedzianego. Chociaż jest to odpowiednie rozwiązanie dla wielu zastosowań, to jednak reaguje negatywnie z amoniakiem, który jest ważnym naturalnym czynnikiem chłodniczym. AlfaNova jest jedynym na rynku płytowym wymiennikiem ciepła wykonanym w 100% ze stali nierdzewnej, zbudowanym przy użyciu naszej unikalnej metody łączenia. Dlatego też stanowi on wysoce kompaktowe i wydajne rozwiązanie do chłodzenia bardzo czystych, wrażliwych cieczy oraz przy wykorzystaniu potencjału amoniaku o niskim współczynniku GWP.


Dowiedz się więcej

dont_crack_under_pressure_4.png

Półspawane płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval

W przypadku systemów chłodniczych stosowanych w chłodnictwie przemysłowym, nasze kompaktowe półspawane wymienniki ciepła zapewniają jeszcze wyższą efektywność i niezawodność przy wykorzystaniu amoniaku jako czynnika chłodniczego o niskim GWP. Półspawane wymienniki ciepła Alfa Laval są również wybierane jako wymienniki ciepła w systemach kaskadowych wykorzystujących CO2 jako czynnik wtórny w procesach zamrażania, redukując ładunek amoniaku i zapobiegając ryzyku zanieczyszczenia krzyżowego dzięki sprawdzonemu systemowi uszczelnień RefTight™.


Dowiedz się więcej

plate_heat_exchangers_brazed.jpg

Lutowane płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval

Nasze lutowane płytowe wymienniki ciepła są kompaktowym, wydajnym i bezobsługowym rozwiązaniem do ogrzewania, chłodzenia, odparowywania i skraplania w wielu zastosowaniach chłodniczych i z większością typów przyjaznych dla środowiska czynników chłodniczych o niskim GWP. Obejmuje to ważne naturalne czynniki chłodnicze, takie jak CO2 i węglowodory. Każda jednostka została zaprojektowana pod kątem optymalizacji działania i posiada szereg unikalnych cech, które zapewniają zarówno doskonałą wydajność cieplną, jak i maksymalną niezawodność.


Dowiedz się więcej

cleantech-refrigeration-commercial-refrigeration.jpg

Chłodnictwo komercyjne

Szeroki zakres wymienników ciepła Alfa Laval znajduje zastosowanie w wielu aplikacjach klimatycznych w budynkach mieszkalnych i komercyjnych - w tym w klimatyzacji (agregaty chłodnicze), ogrzewaniu wody wodociągowej (kotły/solarne), pompach ciepła i chłodnictwie transportowym.


Dowiedz się więcej

Cleantech-Refrigeration-industrial-refrigeration-final-210303.jpg

Chłodnictwo przemysłowe

Alfa Laval oferuje najnowsze, energooszczędne rozwiązania płytowych wymienników ciepła - od zamrażania i chłodzenia przemysłowego do chłodzenia lodowisk i procesów spożywczych. Dla przemysłu spożywczego oferujemy wysokowydajne chłodnice powietrza, które mogą być połączone z płytowymi wymiennikami ciepła.

Zakres zastosowań rozciąga się od chłodzenia w rzeźniach, przetwórniach ryb i mięsa, aż po kontrolę klimatu w magazynach świeżej żywności.


Dowiedz się więcej

Szukasz więcej informacji i pomocy technicznej?

Chcesz uzyskać więcej wiedzy, którą Alfa Laval zdobyła w ciągu dziewięciu dekad doświadczenia w dziedzinie transferu ciepła? Czy Twoja firma potrzebuje dostępu do plików BIM, rysunków 3D lub innych narzędzi doradczych? Zajrzyj na stronę Alfa Laval Heating & Cooling Hub, gdzie znajdziesz najnowsze materiały dla Twojej branży.

Alfa Laval Heating and cooling hub


cleantech_symbol_RGB_png.png

Czysta energia

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych zrównoważonych rozwiązań

Skontaktuj się z nami

Twoje informacje są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności i ochrony danych.