Usługi czyszczenia

Przedłużając żywotność urządzeń

Utrzymanie urządzeń w czystości ma istotne znaczenie dla efektywności procesu. Alfa Laval oferuje szeroki zakres usług czyszczenia, których zadaniem jest przywrócenie powierzchni procesowych do stanu optymalnego, co przedłuża żywotność urządzeń, obniża koszty użytkowania i pozwala zmniejszyć zużycie energii.

Usługi czyszczenia

Alfa Laval oferuje szeroką gamę jednostek CIP (Cleaning-In-Place) oraz środki chemiczne, specjalnie opracowane do efektywnego usuwania osadów z wymienników ciepła, wirówek i generatorów wody słodkiej.

Wykorzystywane środki chemiczne są bezpieczne dla środowiska.

Jednostki mycia w systemie CIP (Cleaning-in-Place)

Wybierz odpowiednią jednostkę CIP z szerokiej gamy systemów produkowanych ze stali nierdzewnej lub polietylenu dla najmniejszych modułów.

Alternatywnie, możemy zaprojektować systemy CIP dla bardzo dużych wymienników ciepła lub do stref zagrożonych wybuchem, które wymagają odpowiedniego wykonania.

Środki chemiczne

W celu zapewnienia bezpiecznego usuwania niepożądanych zanieczyszczeń z powierzchni urządzeń, Alfa Laval poleca specjalnie opracowane nietoksyczne środki chemiczne o niskim oddziaływaniu na środowisko. Zostały one dokładnie przetestowane w naszym laboratorium i gwarantują, że uszczelki i powierzchnie wymiany ciepła nie zostaną zniszczone podczas kontaktu z nimi.

Inne środki

Oprócz środków chemicznych, Alfa Laval oferuje także szereg innych substancji chemicznych w celu zwiększenia efektywności pracy wirówek i do procesu uzdatniania wody pitnej. Zostały one opracowane specjalnie do użytku z naszymi wysokoobrotowymi wirówkami a także w instalacjach odsalania wody.

Jak to działa

Nasi eksperci:

  • Zalecają odpowiednie dla urządzeń i aplikacji usługi czyszczenia.
  • Zapewniają usługi czyszczenia dla urządzeń innych producentów niż Alfa Laval. 
  • Przeprowadzają usługi czyszczenia na statku lub w zakładzie u Klienta.

 

Szukasz konkretnej usługi?

cleaning services 640x360

10 wskazówek jak utrzymać urządzenia Alfa Laval w najlepszym stanie technicznym