Alfa Laval w skrócie

3 kluczowe technologie

Działania Alfa Laval oparte są na trzech kluczowych technologiach: oddzielania, wymiany ciepła i technologii przepływów. Wszystkie trzy są niezwykle ważne dla funcjonowania zakładów przemysłowych. 

3 segmenty sprzedażowe

W strukturze Alfa Laval zostały wydzielone trzy segmenty sprzedażowe: energetyczny, spożywczy i wodny oraz morski. Dodatkowo został utworzony Dział Serwisu, którego zadaniem jest wsparcie klientów i zapewnienie doskonałej wydajności ze strony urządzeń Alfa Laval. Nasi Klienci działają w różnych przemysłach, takich jak: chemiczny, wydobycia ropy i gazu, papierniczo-celulozowy, oczyszczalni ścieków, morski, energetyczny, spożywczy. 

Jesteśmy obecni w 100 krajach

Urządzenia Alfa Laval są sprzedawane w około 100 krajach. W 50 z nich działają lokalne firmy Alfa Laval. Ponadto, Alfa Laval posiada 42 dużych zakładów produkcyjnych (w tym 22 w Europie, 10 w Azji, 8 w USA i 2 w Ameryce Łacińskiej).

17 000 pracowników na świecie

Alfa Laval zatrudnia obecnie około 17 000 pracowników na całym świecie. Większość z nich pracuje w Szwecji, Chinach, Danii, USA, Indiach.

134 lat temu

Gustaf de Laval był wspaniałym inżynierem i geniuszem, który wynalazł wirówkę odśrodkową i turbinę parową. Podczas swojego życia zarejestrował 92 patenty i założył 37 firm. W 1883, razem ze swoim partnerem Oscarem Lamm Jr., założył firmę AB Separator, której spadkobiercą obecnie jest Alfa Laval.

Nowe produkty

Działalność Alfa Laval opiera się na utrzymaniu pozycji lidera w trzech kluczowych technologiach: wymiany ciepła, oddzielania i przepływów. Nieustanny rozwój produktów stanowi istotną przewagę konkurencyjną firmy. Około 2.5 % całkowitej sprzedaży przeznaczane jest rocznie na prace badawczo-rozwojowe, w efekcie czego Alfa Laval wprowadza na rynek 25-30 produktów rocznie. 

Serwis

Spokój Klientów zależy od dobrej organizacji serwisu. Dla Alfa Laval serwis to pojęcie, pod którym kryją się wszelkie działania, począwszy od dostarczania najmniejszej części zamiennej aż do współpracy partnerskiej prowadzonej przez cały okres eksploatacji urządzeń. Alfa Laval posiada międzynarodową sieć ponad 200 wykwalifikowanych specjalistów serwisowych, szeroki zakres konkurencyjnych rozwiązań w obszarze serwisu, unikalną wiedzą specjalistyczną i ośrodki serwisowe w ponad 50 krajach.