Fabryka Alfa Laval w Krakowie

Kim jesteśmy?

Zakład produkcyjny Alfa Laval Kraków zajmuje się wytwarzaniem specjalistycznych urządzeń do separacji odśrodkowej. Wirówki separacyjne i wirówki dekantacyjne (dekantery) są wykorzystywane między innymi w przemyśle morskim, stalowym, maszynowym, spożywczym, energetyce, oczyszczaniu wody i ścieków. W fabryce w Krakowie produkowane są również części zamienne oraz moduły. Produkty z fabryki Alfa Laval w Krakowie dostarczane są do Klientów na całym świecie. Obecnie zespół Alfa Laval w Krakowie zatrudnia 370 osób i nadal się powiększa.
Nasze obszary zatrudnienia to produkcja (obróbka skrawaniem, spawanie, montaż), inżynieryjne wsparcie produkcji (programowanie maszyn CNC, zapewnienie ciągłości i ulepszanie procesów produkcyjnych) oraz pozostałe działy operacyjne firmy (kontrola jakości, dział obsługi klienta, zakupy, planowanie produkcji, HR, finanse).

Zobacz film o naszej fabryce

Jak powstaje dekanter?

W krakowskiej fabryce produkowane są m.in. dekantery. To rodzaj wirówki pozwalającej oddzielić cząstki stałe od cieczy. Ma on szerokie zastosowanie – jest używany między innymi w oczyszczalniach ścieków, zakładach przetwórstwa spożywczego lub kopalniach. Proces produkcji dekantera składa się z wielu etapów m.in. wytworzenia przenośnika ślimakowego, którego rdzeń składa się z 5 spawanych ze sobą elementów. Oglądając poniższy film prosto z zakładu produkcyjnego Alfa Laval w Krakowie, dowiesz się, jak dokładnie wytwarza się to urządzenie.

Zobacz film o dekanterze

Alfa Laval Krakow.jpg

Dołącz do nas!

Alfa Laval dba o dobrą atmosferę pracy i ciągły rozwój naszych pracowników. Oferując szkolenia i wdrażając do firmy nowe rozwiązania sprawia, że mogą oni udoskonalać swoje umiejętności i zdobywać doświadczenie. Umożliwiając im rozwój kompetencji i wzmacniając ich zaangażowanie, firma jest w stanie być innowacyjna.
Każdego roku inżynierowie Alfa Laval opracowują innowacyjne rozwiązania, z których około 35-70 staje się nowymi zgłoszeniami patentowymi. Na koniec 2018 roku Alfa Laval posiadała w swoim portfolio ponad 3500 patentów.

Zobacz, kogo aktualnie poszukujemy do fabryki w Krakowie!

Aktualne oferty pracy

Kontakt

Recepcja

 

Telefon: +48122529999

 

reception.krakow@alfalaval.com

Zakład produkcyjny

 

Alfa Laval Kraków Sp. z o.o., Zawiła 56, 30-390 Kraków, Polska

 

reception.krakow@alfalaval.com

Shared Service Center

 

Stanisława Przybyszewskiego 56, 30-128 Kraków, Polska

 

reception.krakow@alfalaval.com

Nasze działy

Produkcja wirówek dekantacyjnych (DEC)

Wirówki dekantacyjne są to wysoko zaawansowane inżynieryjne maszyny pozwalające na efektywną separację cieczy od cieczy, cząstek stałych od cieczy jak i cząstek stałych od gazów. Fabryka działa od 2018 roku w którym to Alfa Laval zdecydowało na transfer produkcji z Danii do Krakowa. Projekt ten otworzył drogę do zbudowania nowoczesnej jednostki produkcyjnej, działającej w oparciu o lean manufacturing wyposażonej w całości w nowe maszyny i sprzęt pomiarowy.
Głównym celem fabryki jest produkowanie na czas (terminowość) w najwyższej jakości oraz stały kontakt z działem businessowym Alfa Laval w celu koordynacji działań ku satysfakcji klienta. Poza produkcją w skład fabryki wchodzą również działy: Inżynieryjny oraz Supply Chain.

dec_prjpg.jpg

img3.jpg

Produkcja części zamiennych (PMU)

Fabryka części zamiennych powstała z w 2006 roku, w odpowiedzi na problem długiego czasu oczekiwania na części produkowane pod zamówienia klientów. Dedykowanie maszyn i ludzi do produkcji zamówień ‘’specjalnych’’, pozwoliło na znaczne skrócenie czasu ich realizacji. Obok czasu realizacji zamówienia, istotnymi wskaźnikami, którymi mierzymy poziom usług są: terminowość wysyłek w stosunku do ustalonej daty oraz jakość mierzona ilością otrzymanych reklamacji. Czynnikiem X, wpływającym na ocenę pracy działu jest najwyższy poziom obsługi klienta. Poprzez szukanie elastycznych i dopasowanych rozwiązań problemów z którymi zgłaszają się do nas klienci, chcemy dać im poczucie ‘’bycia zaopiekowanym’’. W skład działu wchodzi również dział Inżynieryjny oraz Supply Chain.

Produkcja modułów (Engineering&Supply)

Ta część jest nowo powstałą fabryką, która będzie odpowiadać za łańcuch dostaw dla produktu Alfa Laval jakim jest Flex Module. Głównymi zadaniami są za równo pozyskanie komponentów (just in time), spawanie elementów jak i montaż modułów oraz wysyłka gotowego towaru. W tym momencie jesteśmy na początku procesu wdrażania projektu w E&S Kraków. Naszym celem jest zaplanowanie i ulepszenie procesów, tak aby zmaksymalizować liczbę realizowanych zamówień w najbliższych latach.
W późniejszym etapie asortyment sprzedawanych produktów zostanie rozszerzony o większe rozmiary i bardziej złożone moduły.

supp.jpg

hss.jpg

Produkcja wirówek separacyjnych (HSS)

Maszyny produkowane w tej części fabryki wyróżniają się innowacyjnością i wysoką jakością. Służą licznym klientom na całym świecie i w wielu branżach, od morskiej, gdzie oczyszczają wodę na statkach po spożywczą gdzie pracują przy produkcji oliwy z oliwek.
Najważniejsz cel to zadowolenie klienta, dlatego nieustannie rozwijamy produkcję za pomocą narzędzi Lean Manufacturing i Six Sigma podnosząc jakość wyrobów. Załoga składa się z wysoko wykwalifikowanych pracowników. To prawdziwi specjaliści zajmujący się obsługą m. in. zaawansowanych wieloosiowych obrabiarek CNC, wyważarek i urządzeń testujących gotowe wirówki przed wysyłką. Park maszynowy stale się powiększa i unowocześnia dzięki inwestycjom, które wdrażamy do naszej produkcji.

Logistics Control Tower (LCT)

Zajmuje się organizacją oraz kontrolą transportu przesyłek wychodzących z fabryk, oraz centrów dystrybucyjnych Alfa Laval. Eksporty zlecane są za pośrednictwem Transport Management System poprzez wiadomości EDI. LCT klientom oferuje platformę Track&Trace z możliwością śledzenia przesyłek w czasie rzeczywistym. Dla zleceniodawców świadczy również usługi audytu kosztów transportu. Pozostałe oddziały zlokalizowane są w USA oraz w Singauprze, dzięki czemu świadczą 24h wsparcie. W skład LCT wchodzą dwa działy: LCT Operations odpowiada za organizację transportów oraz proaktywne działania w przypadku odchyleń. LCT Support jest odpowiedzialny za kontrole kosztów transportu oraz czasów realizacji.

_DSC3038.jpg

Dokument do pobrania dotyczący informacji o realizowanej przez Alfa Laval Kraków strategii podatkowej za rok podatkowy 2020.    Pobierz dokument

Dokument do pobrania dotyczący informacji o realizowanej przez Alfa Laval Kraków strategii podatkowej za rok podatkowy 2021.    Pobierz dokument

Dokument do pobrania dotyczący informacji o realizowanej przez Alfa Laval Kraków strategii podatkowej za rok podatkowy 2022.    Pobierz dokument