innovation centre hero finalv2

Świat czystej innowacji

Alfa Laval Centrum Zastosowań i Innowacji w Kolding, Dania

W naszym najnowocześniejszym Centrum Zastosowań i Innowacji w zakresie obsługi płynów współpracujemy z ekspertami branżowymi w celu optymalizacji procesów obsługi płynów w Państwa działalności. Pomożemy Ci przeprowadzić kwantyfikację i weryfikację Twoich procesów dzięki naszemu kompletnemu asortymentowi rozwiązań w zakresie pomp, zaworów, czyszczenia, mieszania i dyspersji. Dołącz do nas, aby poznać koncepcje jutra w zakresie ekonomicznego zwiększania wydajności, bezpieczeństwa higienicznego i zrównoważonego rozwoju. Czeka na Ciebie świat czystej innowacji!

Zaplanuj swoją wizytę!

Informacje te są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.

.
innovation centre fullwidth img
.

Przenieś swoją produkcję na wyższy poziom

W Centrum Zastosowań i Innowacji w zakresie Fluid Handlingu mamy doświadczonych ekspertów, którzy dobiorą dla Ciebie odpowiedni sprzęt do Twoich obowiązków i specyficznych wymagań Twojej firmy. Dołącz do testów osobiście lub przez łącze na żywo.

Pompy

Dzięki bogatej ofercie rozwiązań można ocenić wpływ różnych typów pomp i ich pracy na jakość produktów, przeprowadzając próby w oparciu o rzeczywiste warunki procesowe.

innovation centre pumping

Optymalizacja zaworów

Optymalizacja zaworów ma wpływ na czystość, wydajność i konserwację linii technologicznej. Oceń nasz asortyment zaworów higienicznych w warunkach produkcyjnych i w warunkach czyszczenia na miejscu (CIP). Możemy również współpracować z Tobą w celu optymalizacji wydajności CIP dla zespołów zaworów mixproof.

innovation centre valve optimizatoin

Czyszczenie

Współpracujemy z klientami, aby zoptymalizować procesy czyszczenia w celu wydłużenia czasu pracy bez uszczerbku dla higieny, a także zminimalizować zużycie wody i środków chemicznych, które wpływają na koszty operacyjne.

innovation centre cleaning

Mieszanie i dyspersja

Zapoznaj się z szeroką gamą mieszadeł, mikserów i rozwiązań dyspersyjnych dla skali do 20 m3. Możemy pracować w pobliżu Twojej rzeczywistej skali produkcyjnej, aby uniknąć zmian w wynikach procesu podczas skalowania.

innovation centre mixing dispersionv2

   

Opinie klientów

quote1.jpg

Symulując naszą produkcję, Alfa Laval przeprowadziła rzeczywiste próby w celu określenia możliwych oszczędności wody i energii. Obecnie oszczędzamy 1,2 mln litrów wody rocznie, a inwestycja w nową automatykę zwróciła się w ciągu zaledwie 4 miesięcy!

- Europejski klient z branży mleczarskiej

quote1.jpg

Poprosiliśmy Alfa Laval o przeprowadzenie próbnego czyszczenia w celu zastąpienia naszych obecnych głowic natryskowych. Podczas wykonywania około 20 operacji CIP miesięcznie, okazało się, że koszt zakupu głowicy Alfa Laval TJ20G zwrócił się już po 6 miesiącach - tylko dzięki oszczędności wody. Ponadto, mycie zostało znacznie usprawnione.

- Wiodący światowy producent środków higieny osobistej dla domu

quote1.jpg

Po przeprowadzeniu prób z mieszalnikiem proszków HPM15 w Centrum Zastosowań i Innowacji, byliśmy w stanie zmaksymalizować stężenie ksantanu w recepturze klienta i dokładnie przewidzieć koszty produkcji! Doświadczenie Alfa Laval pomogło nam w zdobyciu tego ważnego zamówienia.

- Niemiecki integrator

quote1.jpg

Dowiedzieliśmy się więcej o tym, co jest potrzebne do czyszczenia zbiornika mieszającego. Alfa Laval wykazała, że możemy czyścić zbiornik w ciągu zaledwie 17 minut przy użyciu Alfa Laval TJ20G. Oznacza to oszczędność czasu rzędu 60%. W tym samym czasie zwróciliśmy uwagę na minimalizację odpadów, co jak się okazało jest możliwe dzięki TJ20G.

- Wiodący światowy producent barwników/farb

   

Alfa Laval Centrum Zastosowań i Innowacji w Kolding, Dania

Część globalnej sieci centrów testowych Alfa Laval

 

Kolding-map.jpg

Czego możesz się spodziewać

Przemysł

Każda firma poszukująca optymalizacji procesów higienicznych, walidacji technologii i wielkości przed inwestycją, jak również zainteresowana oceną zrównoważonego rozwoju. Dotyczy to producentów, integratorów i konstruktorów systemów w przemyśle mleczarskim, napojów, żywności, farmacji i domowej opieki osobistej.

Urządzenia technologiczne

Kompletne portfolio Alfa Laval w zakresie higienicznego transportu płynów, obejmujące:

 • Pompy
 • Zawory
 • Sprzęt do czyszczenia zbiorników
 • Sprzęt do dyspersji i mieszania

Możliwości techniczne

 • Magazynowanie produktów ciekłych i stałych w temperaturze otoczenia i zimnej
 • Odbiór, przesyłanie i przetwarzanie płynów o objętości do 20 m3
 • Ogrzewanie i chłodzenie cieczy
 • Czyszczenie zbiorników z dedykowaną stacją CIP z dwoma zbiornikami, umożliwiającą optymalizację przy użyciu specyficznej receptury CIP klienta
 • Możliwość dyspersji proszków, mieszania i mieszania cieczy oraz dyspersji gazów w skalach od kilkuset litrów do 20 m3
 • Elastyczna konfiguracja pomp
 • Ustawienie zaworów z możliwością dodawania zaworów dla porównania typu neck-to-neck
 • Pełna automatyzacja z monitorowaniem w czasie rzeczywistym

Chcesz zobaczyć więcej?

Czeka na Ciebie świat czystej innowacji - pobierz naszą broszurę, aby dowiedzieć się więcej!

innovation centre brochure vignettev2