Przemysł morski

Niezależnie od tego, czy budujesz statki, czy też nimi pływasz, potrzebujesz rozwiązań, które pozwolą Ci osiągnąć przewagę. Alfa Laval Marine współpracuje z Tobą, aby zapewnić efektywne i niezawodne działanie, zgodność z przepisami i wydajność. Krótko mówiąc, nasze rozwiązania dla przemysłu morskiego zwiększają wydajność - przez cały okres eksploatacji statku. Alfa Laval Marine bazuje na stuletnim zaangażowaniu w zapewnienie długotrwałej sprawności statków.

marine-2020-640x360

Wspólnie dla wydajności statku

  • Szeroki zakres sprawdzonego wyposażenia morskiego, które obejmuje większość krytycznych operacji na pokładzie
  • Wiedza i praktyczne doświadczenie w zakresie włączania sprzętu do pełnych zastosowań morskich i innowacyjnych rozwiązań
  • Ponad stuletnie doświadczenie w branży morskiej i dziesięciolecia pracy ze stoczniami zapewniające przyszłościowe rozwiązania

Pomagamy właścicielom i operatorom statków w zapewnieniu pewnej zgodności z przepisami morskimi, zarówno poprzez dedykowane technologie zgodności, jak i poprzez wspieranie przejścia na nowe paliwa.

Mając na uwadze niezawodność i łatwość obsługi, skupiliśmy się na tym:

  • Zwiększona wydajność
  • Ochrona silnika
  • Zwiększenie efektywności energetycznej i minimalizacja odpadów
  • Przyczynia się do wyższych zysków i niższych kosztów cyklu życia

Zapoznaj się z naszą broszurą Marine Essential, aby uzyskać wszystkie informacje na temat sprzętu i usług morskich.

Dowiedz się wszystkiego o  Centrum Badawczo-Szkoleniowe Alfa Laval w którym testujemy pomysły, sprzęt, aplikacje i linie technologiczne w skali statku oceanicznego z kontrolą i wygodą, które są niemożliwe na morzu.

Zrównoważone rozwiązania i technologie

W Alfa Laval zrównoważony rozwój jest podstawą naszej działalności, służąc jako zasada przewodnia, która kształtuje każdą podejmowaną przez nas decyzję.

Oferujemy rozwiązania i usługi, które umożliwiają naszym klientom dekarbonizację, oszczędność energii i zgodność z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Nasze rozwiązania ułatwiają wdrażanie paliw o niskiej i zerowej emisji dwutlenku węgla oraz wspierają przejście na technologie bezemisyjne i inteligentne operacje.

Poznaj nasze zrównoważone rozwiązania

Kliknij na obrazek, aby zapoznać się z naszymi produktami i usługami odpowiednimi dla danego typu statku.
Marine Essentials light_June_2023_high.jpg

.

W centrum uwagi

Smarowanie kadłuba powietrzem - Odfjell wybiera Alfa Laval OceanGlide

Odfjell Ship Management nawiązał współpracę z Alfa Laval w zakresie dekarbonizacji, wybierając system smarowania powietrzem Alfa Laval OceanGlide do zainstalowania na jednym ze swoich tankowców. Alfa Laval OceanGlide to nazwa nowo nabytego systemu smarowania powietrzem Alfa Laval, opartego na opatentowanej technologii fluidalnej. Technologia ta jest najnowszym dodatkiem do zrównoważonego portfolio Alfa Laval, którego celem jest wspieranie armatorów w rozwiązywaniu wyzwań związanych z paliwem i emisją.

Odfjell Tanker- Photo by  Odfjell

Alfa Laval to deliver the world’s first methanol-fired steam boiler solutions, enhancing fuel flexibility with methanol

Alfa Laval is taking a pivotal role in driving the marine industry’s transition to carbon-neutral green methanol with its methanol-capable solutions. The company has expanded its portfolio of alternative fuel solutions with the introduction of methanol-fired Aalborg boiler systems that offer exceptional fuel flexibility, accommodating a wide range of fuel types including methanol. This addition marks a significant milestone in the marine industry as it will be the first time a methanol boiler will be installed onboard a ship.

Methanol boiler in the TTC 640x360

Rozpoczęcie testów metanolu na dużą skalę w Centrum Testowo-Szkoleniowym Alfa Laval.

Wkrótce w Centrum Testowo-Szkoleniowym Alfa Laval w Aalborg (Dania) rozpoczną się poważne testy metanolu jako paliwa żeglugowego. W ścisłej współpracy z MAN Energy Solutions i innymi partnerami, Alfa Laval zbada możliwość zasilania metanolem czterosuwowego silnika wysokoprężnego o mocy 2 MW - bez modyfikacji i innego paliwa pilotażowego. Testy są trzecim etapem trwającego projektu badawczego finansowanego przez duński EUDP (Energy Technology Development and Demonstration Program).

Rio Tinto OceanGlide PR

Alfa Laval wprowadza pierwsze w przemyśle morskim separatory przystosowane do biopaliw

Biopaliwa są aktualną i dostępną opcją paliwową, która ma ogromne znaczenie dla klientów z branży morskiej w procesie dekarbonizacji. Alfa Laval jako pierwsza na rynku podejmuje je poprzez zastosowanie separatorów zoptymalizowanych pod kątem biopaliw i ich modernizacji.

Biofuel-ready separator 640x360

Alfa Laval launches PureBilge Compact to extend the benefits of PureBilge technology to vessels of all sizes

With PureBilge Compact, Alfa Laval opens its door to both small and large vessel segments to enjoy the benefits of PureBilge technology for bilge water treatment. The compact, easy-to-install and cost-efficient solution with an enhanced environmental profile will help small and large vessels to meet compliance and sustainability targets.

Methanol as marine fuel

Napędzanie nowego etapu dekarbonizacji

Metanol jest kolejnym krokiem na drodze przemysłu morskiego do bezemisyjnej przyszłości. Obiecuje on zmniejszyć emisję CO2 o 95%, jednocześnie zmniejszając lub eliminując inne emisje ze statków. Jeśli będzie produkowany z odnawialnych, zielonych źródeł, może doprowadzić nas do poziomu neutralności węglowej. Jednak metanol będzie wymagał nowych technologii i innego sposobu patrzenia na bilans energetyczny na pokładzie statku. Alfa Laval jest w czołówce producentów rozwiązań dla metanolu i jest gotowa współpracować z Państwem w tym procesie.

Methanol as fuel 640x360

Alfa Laval inwestuje w rozwój technologii smarowania powietrzem dla zrównoważonego transportu morskiego

Smarowanie pneumatyczne dla statków morskich jest rozwiązaniem, które radykalnie zmniejszy zużycie paliwa i wpływ na środowisko. Po nabyciu mniejszościowego pakietu udziałów w Marine Performance Systems B.V., firmie z Rotterdamu zajmującej się technologiami morskimi, Alfa Laval będzie odgrywała kluczową rolę w procesie wprowadzania tej długo poszukiwanej technologii na rynek.

MPS Tharsis mv02 credit MPS 640x360

Alfa Laval i Wallenius zawiązały spółkę joint venture w celu opracowania nowoczesnego napędu wiatrowego

Alfa Laval i Wallenius ogłosiły zamiar utworzenia nowej spółki joint venture 50/50, której celem jest radykalne zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w przemyśle morskim. AlfaWall Oceanbird będzie koncentrować się na rozwoju i wdrażaniu technologii napędów statków napędzanych w pełni energią wiatru.

Oceanbird 640x360

Alfa Laval dołącza do grupy 150 liderów przemysłu morskiego

Jako sygnatariusz działań, zwanych „Wezwanie do działania na rzecz dekarbonizacji żeglugi” (ang.”Call to Action for Shipping Decarbonization”), Alfa Laval przyłącza się do liderów branży morskiej, którzy wzywają światowych przywódców do dostosowania transportu morskiego do wymogów określonych przez Porozumienie Paryskie. Dokument wzywa rządy państw do przyśpieszenia działań dekarbonizacyjnych - które są już podejmowane w sektorze prywatnym – tak, aby do 2030 roku żegluga o zerowej emisji stała się wyborem domyślnym.

Decarbonising shipping 640x360
.

Odkryj więcej

Secure the LNG advantage

Find solutions to maximize your benefit from LNG as fuel.

LNG as fuel 640x360

Usługi cyfrowe dla urządzeń Alfa Laval

Łączność dla systemów pokładowych stwarza inteligentne możliwości obniżenia kosztów posiadania i zapewnienia spokoju ducha. Zdalny dostęp oznacza mniejszą liczbę i krótszy czas wizyt serwisowych, ale także możliwości optymalizacji w całej flocie. Odkryj rosnącą ofertę Alfa Laval w zakresie usług cyfrowych i poznaj związek pomiędzy danymi a wartością.

Marine-connect-vignettev2

Morskie filmy Alfa Laval

Zapraszamy do oglądania filmów, w jaki sposób działają nasze maszyny przeznaczone dla przemysłu morskiego.

Video 640x360