Przemysł morski

Niezależnie od tego, czy budujesz statki, czy też nimi pływasz, potrzebujesz rozwiązań, które pozwolą Ci osiągnąć przewagę. Alfa Laval Marine współpracuje z Tobą, aby zapewnić efektywne i niezawodne działanie, zgodność z przepisami i wydajność. Krótko mówiąc, nasze rozwiązania dla przemysłu morskiego zwiększają wydajność - przez cały okres eksploatacji statku. Alfa Laval Marine bazuje na stuletnim zaangażowaniu w zapewnienie długotrwałej sprawności statków.

Complete marine solutions

Wspólnie dla wydajności statku

  • Szeroki zakres sprawdzonego wyposażenia morskiego, które obejmuje większość krytycznych operacji na pokładzie
  • Wiedza i praktyczne doświadczenie w zakresie włączania sprzętu do pełnych zastosowań morskich i innowacyjnych rozwiązań
  • Ponad stuletnie doświadczenie w branży morskiej i dziesięciolecia pracy ze stoczniami zapewniające przyszłościowe rozwiązania

Pomagamy właścicielom i operatorom statków w zapewnieniu pewnej zgodności z przepisami morskimi, zarówno poprzez dedykowane technologie zgodności, jak i poprzez wspieranie przejścia na nowe paliwa.

Mając na uwadze niezawodność i łatwość obsługi, skupiliśmy się na tym:

  • Zwiększona wydajność
  • Ochrona silnika
  • Zwiększenie efektywności energetycznej i minimalizacja odpadów
  • Przyczynia się do wyższych zysków i niższych kosztów cyklu życia
StormGeo PR 1920x480
StormGeo PR 640x360

Przejęcie firmy StormGeo

Alfa Laval sfinalizowała przejęcie StormGeo

W centrum uwagi

Alfa Laval dołącza do grupy 150 liderów przemysłu morskiego, którzy wzywają rządy państw do podjęcia zdecydowanych działań w celu pełnej dekarbonizacji żeglugi międzynarodowej do 2050 roku.

Jako sygnatariusz działań, zwanych „Wezwanie do działania na rzecz dekarbonizacji żeglugi” (ang.”Call to Action for Shipping Decarbonization”), Alfa Laval przyłącza się do liderów branży morskiej, którzy wzywają światowych przywódców do dostosowania transportu morskiego do wymogów określonych przez Porozumienie Paryskie. Dokument wzywa rządy państw do przyśpieszenia działań dekarbonizacyjnych - które są już podejmowane w sektorze prywatnym – tak, aby do 2030 roku żegluga o zerowej emisji stała się wyborem domyślnym.

Decarbonising shipping 640x360

Napędzanie nowego etapu dekarbonizacji

Metanol jest kolejnym krokiem na drodze przemysłu morskiego do bezemisyjnej przyszłości. Obiecuje on zmniejszyć emisję CO2 o 95%, jednocześnie zmniejszając lub eliminując inne emisje ze statków. Jeśli będzie produkowany z odnawialnych, zielonych źródeł, może doprowadzić nas do poziomu neutralności węglowej. Jednak metanol będzie wymagał nowych technologii i innego sposobu patrzenia na bilans energetyczny na pokładzie statku. Alfa Laval jest w czołówce producentów rozwiązań dla metanolu i jest gotowa współpracować z Państwem w tym procesie.

Methanol as fuel 640x360

Alfa Laval inwestuje w rozwój technologii smarowania powietrzem dla zrównoważonego transportu morskiego

Smarowanie pneumatyczne dla statków morskich jest rozwiązaniem, które radykalnie zmniejszy zużycie paliwa i wpływ na środowisko. Po nabyciu mniejszościowego pakietu udziałów w Marine Performance Systems B.V., firmie z Rotterdamu zajmującej się technologiami morskimi, Alfa Laval będzie odgrywała kluczową rolę w procesie wprowadzania tej długo poszukiwanej technologii na rynek.

MPS Tharsis mv02 credit MPS 640x360

Alfa Laval i Wallenius zawiązały spółkę joint venture w celu opracowania nowoczesnego napędu wiatrowego

Alfa Laval i Wallenius ogłosiły zamiar utworzenia nowej spółki joint venture 50/50, której celem jest radykalne zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w przemyśle morskim. AlfaWall Oceanbird będzie koncentrować się na rozwoju i wdrażaniu technologii napędów statków napędzanych w pełni energią wiatru.

Oceanbird 640x360

Alfa Laval i NMRI odniosły sukces w testach wychwytywania CO2 na pokładzie statku przy użyciu systemu oczyszczania spalin

Ponieważ przemysł morski dąży do zmniejszenia emisyjności w przyszłości, Alfa Laval i jej partnerzy badają technologie niezbędne do osiągnięcia tego celu. Jedną z możliwości jest wychwytywanie i magazynowanie dwutlenku węgla (CCS), które w ostatnich testach przeprowadzonych przez Alfa Laval i Japoński Narodowy Morski Instytut Badawczy (NMRI) zrobiło krok w kierunku realizacji.

PureSOx 2021 640x360
.

Usługi cyfrowe dla urządzeń Alfa Laval

Łączność dla systemów pokładowych stwarza inteligentne możliwości obniżenia kosztów posiadania i zapewnienia spokoju ducha. Zdalny dostęp oznacza mniejszą liczbę i krótszy czas wizyt serwisowych, ale także możliwości optymalizacji w całej flocie. Odkryj rosnącą ofertę Alfa Laval w zakresie usług cyfrowych i poznaj związek pomiędzy danymi a wartością.

Marine-connect-vignettev2

W Centrum Testowo-Szkoleniowym Alfa Laval powstaje system metanolowych ogniw paliwowych o zerowej emisji dwutlenku węgla.

Innowacyjny system ogniw paliwowych oparty na technologii wysokotemperaturowej membrany protonowymiennej (HTPEM) firmy Blue World Technologies jest obecnie budowany w celu przeprowadzenia testów w Centrum Testowo-Szkoleniowym Alfa Laval w Aalborg w Danii. Instalacja testowa, wykorzystująca metanol jako paliwo, będzie badać potencjał technologii jako źródła energii pomocniczej dla statków. Projekt finansowany przez duński program rozwoju i demonstracji technologii energetycznych EUDP (Energy Technology Development and Demonstration Program) jest wspólnym przedsięwzięciem producenta ogniw paliwowych Blue World Technologies, Alfa Laval oraz armatorów statków DFDS, Maersk Drilling i Hafnia.

Mads Friis Jensen and Lars Bo Andersen 640x360

Rozpoczęcie testów metanolu na dużą skalę w Centrum Testowo-Szkoleniowym Alfa Laval.

Wkrótce w Centrum Testowo-Szkoleniowym Alfa Laval w Aalborg (Dania) rozpoczną się poważne testy metanolu jako paliwa żeglugowego. W ścisłej współpracy z MAN Energy Solutions i innymi partnerami, Alfa Laval zbada możliwość zasilania metanolem czterosuwowego silnika wysokoprężnego o mocy 2 MW - bez modyfikacji i innego paliwa pilotażowego. Testy są trzecim etapem trwającego projektu badawczego finansowanego przez duński EUDP (Energy Technology Development and Demonstration Program).

Smit LNG

Alfa Laval joins Mærsk Mc-Kinney Møller Center for Zero Carbon Shipping as Strategic Corporate Partner

Today, Alfa Laval and Mærsk Mc-Kinney Møller Center for Zero Carbon Shipping announced that they have formalized a strategic collaboration on the development of zero carbon solutions for the maritime industry by signing a Strategic Corporate Partnership Agreement by which Alfa Laval becomes an official partner to the Center.

Alfa Laval Concept Zero plate heat exchanger

Alfa Laval introduces the marine industry’s first biofuel-ready separators

Biofuels are a current and accessible fuel option that can help marine customers decarbonize. Yet while biofuels reduce CO2 footprint, they also pose new operational challenges. Alfa Laval is first in the market to address them with biofuel-optimized separators and separator upgrades.

Biofuel-ready separator 640x360

Secure the LNG advantage

Find solutions to maximize your benefit from LNG as fuel.

LNG as fuel 640x360

Odkryj więcej

Poznaj nasze webinaria

Tematy morskie Alfa Laval to dogłębne spojrzenie na wyzwania i zmiany, które stoją przed Twoim biznesem morskim. W tych webinariach znajdziesz aktualne analizy, wiedzę i rozwiązania, które pozwolą Ci utrzymać właściwy kurs. Omawiają je nasi eksperci z branży morskiej oraz niektórzy z najbardziej błyskotliwych przedstawicieli przemysłu morskiego.

Marine Talks 640x360

Alfa Laval na pokładzie

Zapoznaj się z ofertą wyposażenia pokładowego Alfa Laval dla różnych typów statków.

2020 and beyond 640x360

Oferty dla przemysłu morskiego

Nasz katalog 'Marine Essentials' oferuje szeroki zakres sprawdzonych urządzeń, obejmującego najbardziej krytyczne operacje na pokładzie statku.

Marine essentials front cover

Centrum Badawczo-Rozwojowe Alfa Laval. Z myślą o przyszłości.

Nasze rozwiązania w zakresie oczyszczania spalin i wody są nieustannie rozwijane w Centrum Badawczo-Szkoleniowym Alfa Laval. To właśnie w tym miejscu, urządzenia, instalacje i linie procesowe Alfa Laval są poddawane rozmaitym testom, w środowisku, które w pełni odzwierciedla warunki panujące na statku oceanicznym – a wszystko to z zachowaniem kontroli i swobody operacyjnej, nieosiągalnej na morzu.

Alfa Laval Test and Training Centre 640x360

Alfa Laval launches PureBilge Compact to extend the benefits of PureBilge technology to vessels of all sizes

With PureBilge Compact, Alfa Laval opens its door to both small and large vessel segments to enjoy the benefits of PureBilge technology for bilge water treatment. The compact, easy-to-install and cost-efficient solution with an enhanced environmental profile will help small and large vessels to meet compliance and sustainability targets.

PureBilge Compact no powerunit right 640x360
.

Morskie filmy Alfa Laval

Zapraszamy do oglądania filmów, w jaki sposób działają nasze maszyny przeznaczone dla przemysłu morskiego.

Video 640x360

NEAR marine

Zapisz się do naszego morskiego newslettera Alva Laval, aby otrzymywać najnowsze informacje na temat sprzętu i innowacyjnych rozwiązań.

NEAR Autumn 2019 640x360