2024-01-03 Produkty

Alfa Laval dostarczy system zasilania paliwem do Maersk w ramach pierwszego w branży projektu modernizacji instalacji wykorzystującej metanol dla kontenerowca

System zasilania paliwem Alfa Laval FCM Methanol został wybrany przez Maersk na potrzeby pionierskiego projektu modernizacji systemu zasilania paliwem metanolowym kontenerowca Maersk Halifax. Projekt ten stanowi znaczące osiągnięcie zarówno dla Alfa Laval, jak i Maersk, podkreślając wykonalność modernizacji statków w niezbędny sprzęt do napędu opartego na metanolu.

Nowy wymiar podróży z wykorzystaniem metanolu we współpracy z liderem branży

Alfa Laval kontynuuje transformację paliwową w przemyśle morskim dzięki swoim rozwiązaniom, wiedzy i doświadczeniu w zakresie metanolu. Firma rozszerzyła swoją wiedzę specjalistyczną związaną z metanolem, aby oferować rozwiązania spełniające unikalne wymagania zarówno nowych, jak i istniejących statków.

Alfa Laval będzie wspierać A.P. Moller-Maersk (Maersk) w instalacji systemu zasilania paliwem FCM Methanol o niskiej temperaturze zapłonu (LFSS) na pokładzie Maersk Halifax o pojemności 15 000 TEU. Modernizacja zaplanowana jest do połowy 2024 roku. Ta pionierska konwersja kontenerowca umożliwi statkowi żeglugę na ekologicznym metanolu z możliwością podwójnego tankowania.

W Alfa Laval współpracujemy z liderami branży w zakresie odkrywania i wdrażania innowacyjnych sposobów dekarbonizacji - mówi Viktor Friberg, szef działu separacji morskiej i systemów zaopatrzenia w paliwo w Alfa Laval. "Projekt z Maersk daje nam wyjątkową okazję do podjęcia nowego wyzwania - po raz pierwszy modernizujemy nasz sprzęt do użytku z metanolem. Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy poszerzyć naszą wiedzę o ten innowacyjny projekt modernizacji".

 

Przełomowy projekt modernizacji obejmujący zaawansowaną inżynierię

Projekt obejmie dodanie nowej linii paliwowej przeznaczonej dla metanolu obok tradycyjnej linii paliwowej, z poszanowaniem istniejących ograniczeń przestrzennych i napiętego harmonogramu. Modernizacja FCM Methanol to przełomowy projekt, który wymaga zaawansowanej inżynierii i zrozumienia praktycznych aspektów pracy z metanolem.

Zaangażowanie Alfa Laval w badania technologiczne i rozwój produktów, a także doświadczenie zarówno w realizacji projektów, jak i w eksploatacji statków (> 450 tys. godzin), przygotowały firmę do podjęcia wyzwań związanych z wyposażeniem zarówno istniejących, jak i nowych statków w rozwiązania metanolowe. System można zaprojektować tak, aby spełniał określone wymagania, zapewniając optymalną wydajność i efektywność środowiskową.

Wyznaczyliśmy ambitny cel zerowej emisji netto do 2040 r., a modernizacja silników na naszych statkach do zasilania metanolem jest ważnym elementem naszej strategii. Modernizacja rozwiązań w celu dostosowania do nowego paliwa, umożliwiając tym samym pracę silnika na metanolu, jest złożonym zadaniem, które wymaga specjalistycznej wiedzy i cieszymy się, że Alfa Laval jest częścią tego projektu - mówi Ole Graa Jakobsen, szef działu technologii floty, A.P. Moller-Maersk.

 

Największe doświadczenie w stosowaniu metanolu

Żegluga z ekologicznym paliwem metanolowym jest zrównoważoną opcją redukcji emisji, ale wymaga systemu zasilania paliwem, który może bezpiecznie i skutecznie obsługiwać ten rodzaj paliwa. Mając ponad 80 zakontraktowanych statków, Alfa Laval ma największe doświadczenie w instalacji i serwisie FSS na metanol od 2015 roku. Jest to jedyny system, który do tej pory zasilał statki napędzane metanolem, z ponad 450 000 godzin pracy i bezkonkurencyjną fachową wiedzą.

Zaangażowanie Alfa Laval w dostarczanie wysokiej jakości sprzętu i niezawodnych usług sprawiło, że FCM Methanol jest preferowanym wyborem do wspierania przejścia na metanol jako paliwo żeglugowe.

 

Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach Alfa Laval przeznaczonych do stosowania z metanolem, prosimy odwiedzić stronę: Wyposażenie statków i rozwiązania dla metanolu jako paliwa

Proszę zapoznać się ze zrównoważonymi rozwiązaniami i technologiami Alfa Laval: Zrównoważone rozwiązania i technologie żeglugowe | Alfa Laval

 

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy skontaktować się z:

Andrzej Smoleński

Regional Business Manager

Alfa Laval Marine Division

Telefon: + 48 601 454 748

E-mail: andrzej.smolenski@alfalaval.com

 

Viktor Friberg

Kierownik działu separacji morskiej

Alfa Laval Marine Division

Telefon: + 46 709 64 35 32

E-mail: viktor.friberg@alfalaval.com

 

Helena Sannicolo

Wiceprezes ds. komunikacji marketingowej

Alfa Laval Marine Division

Telefon: +46 70 569 3806

E-mail: helena.sannicolo@alfalaval.com

 

 

O Alfa Laval

Alfa Laval jest światowym liderem w dziedzinie wymiany ciepła, separacji odśrodkowej i transportu płynów, działającym w obszarach energetyki, przemysłu morskiego oraz spożywczego i wodnego, oferującym swoją wiedzę, produkty i usługi dla szerokiego zakresu branż w około 100 krajach. Firma jest zaangażowana w optymalizację procesów, tworzenie odpowiedzialnego wzrostu i napędzanie postępu, aby wspierać klientów w osiąganiu ich celów biznesowych i celów zrównoważonego rozwoju.

Innowacyjne technologie Alfa Laval są przeznaczone do oczyszczania, rafinacji i ponownego wykorzystania materiałów, promując bardziej odpowiedzialne wykorzystanie zasobów naturalnych. Przyczyniają się do poprawy efektywności energetycznej i odzysku ciepła, lepszego uzdatniania wody i zmniejszenia emisji. W ten sposób Alfa Laval nie tylko przyspiesza sukces swoich klientów, ale także ludzi i planety. Każdego dnia czynimy świat lepszym.

Alfa Laval zatrudnia 20 300 pracowników. Roczna sprzedaż w 2022 r. wyniosła 52,1 mld SEK (ok. 4,9 mld EUR). Spółka jest notowana na Nasdaq Stockholm.

https://www.alfalaval.pl/

Alfa Laval FCM Methanol 3rd generation (1)

Kontakt

Andrzej Smoleński

Regional Business Manager, Marine & Diesel Equipment

+48 601 454 748
andrzej.smolenski@alfalaval.com

Kontakt

Viktor Friberg

Head of Marine Separation Alfa Laval Marine Division

+46 709 64 35 32
viktor.friberg@alfalaval.com

Kontakt

Helena Sannicolo

Vice President Marketing Communications Alfa Laval Marine Division

+46 8 53 06 52 98
helena.sannicolo@alfalaval.com

Powiązane treści: