Chłodzenie centrów przechowywania danych

Efektywne energetycznie chłodzenie ma kluczowe znaczenie w budowaniu bardziej zrównoważonych centrów przetwarzania danych. Alfa Laval od dziesięcioleci jest zaufanym partnerem branży IT, współpracującym z klientami przy projektowaniu niezawodnych, przyjaznych dla środowiska systemów chłodzenia centrów przetwarzania danych. Dzięki ponad 80-letniemu doświadczeniu w technologii termicznej, Alfa Laval oferuje wiedzę umożliwiającą tworzenie nowych możliwości w zakresie swobodnego chłodzenia.

data center cooling640x360

Klucz do zrównoważonych centrów danych

  • Zaawansowana technologia płytowego wymiennika ciepła, która minimalizuje konieczność stosowania tradycyjnego chłodzenia mechanicznego
  • Zmniejsz swoje rachunki za prąd i wpływ na środowisko dzięki unikalnym rozwiązaniom, które maksymalizują wydajność i minimalizują zużycie energii
  • Szeroka gama rozwiązań zwiększających zrównoważony rozwój poprzez wykorzystanie możliwości swobodnego chłodzenia oraz odzysku ciepła
  • Innowacje zwiększające niezawodność i łatwość serwisowania pomagają zmaksymalizować czas pracy i uprościć konserwację
  • Certyfikat AHRI wydany przez trzecią stronę daje pewność co do wydajności cieplnej wymiennika ciepła

Gotowy, aby zobaczyć przyszłość zielonego IT w swoim centrum danych? Skontaktuj się z nami.

.
Cleantech Herobanner 1920x480-final

Zrównoważony Rozwój

Przyspieszamy wdrażanie rozwiązań dla zrównoważonego rozwoju

.

data center center cooling overview

1. Wymiennik wieży chłodniczej

2. Swobodne chłodzenie wodą

Bądź na bieżąco, już w maju

3. Swobodne chłodzenie powietrzem

Bądź na bieżąco, już w maju

4. Odzysk ciepła

Bądź na bieżąco, już w czerwcu

5. Chłodzenie cieczą

Bądź na bieżąco, już w czerwcu

W centrum uwagi

Weź udział w serii webinariów na temat systemów chłodzenia

Aplikacje chłodnicze przechodzą gwałtowną transformację, a czynniki związane ze zrównoważonym rozwojem stwarzają nowe wyzwania. Alfa Laval może w tym pomóc. Dołącz do naszych ekspertów w pierwszej serii webinariów poświęconych najnowszym trendom i rozwiązaniom kształtującym naszą branżę. Weź udział na żywo - lub oglądaj na żądanie, zgodnie z własnym harmonogramem!

Zapisz się na nasz następny webinar

Zaangażowanie we współpracę z przemysłem

Alfa Laval ściśle współpracuje z partnerami z branży centrów przetwarzania danych, aby rozwijać przyszłe możliwości bardziej ekologicznego IT. Dlatego też jesteśmy podekscytowani faktem, że możemy odgrywać rolę członka dwóch organizacji branżowych: Szwedzkie Stowarzyszenie Branży Centrum Danych oraz Open Compute Project.

Posłuchaj ekspertów

Zajrzyj do świata centrów danych i wymiany ciepła oraz dowiedz się więcej o kolejnych krokach w kierunku zerowego zużycia energii netto. Weź udział w naszym podcaście Wymiana na wymiennikach i dowiedz się więcej o wydajnych centrach danych.

Dowiedz się więcej

Potrzebujesz plików BIM?

Wymienniki ciepła Alfa Laval są teraz dostępne w infrastrukturze cyfrowej dla obiektów BIM. Przeglądaj i pobieraj pliki BIM (Building Information Modelling) dla swoich rozwiązań wymiany ciepła.

header tools 640x360

Wymagaj nowych standardów dla swojego systemu chłodzenia

Dzięki dziesięcioleciom doświadczeń Alfa Laval jest pionierem w dziedzinie konstrukcji najnowocześniejszych na świecie uszczelkowych płytowych wymienników ciepła. Odkryj, w jaki sposób nasza linia technologii nowej generacji może przynieść wyższą efektywność, większą niezawodność i łatwość serwisowania w Twoim centrum przetwarzania danych.

Demand-new-standards 640x360

Ochrona i umożliwienie stosowania bardziej ekologicznych rozwiązań

Średnio, aż 40% zużycia energii w centrum danych przypada na chłodzenie serwerów. Na szczęście istnieje już technologia, która pozwala uczynić te systemy chłodzenia bardziej energooszczędnymi i niezawodnymi. Obejrzyj film, aby dowiedzieć się o możliwościach zwiększenia zrównoważonego rozwoju dzięki płytowym wymiennikom ciepła nowej generacji Alfa Laval.

Dowiedz się więcej o naszej unikalnej technologii wymienników ciepła

Wydajna i niezawodna technologia: to jest to, co robimy

Tylko Alfa Laval oferuje pełen zakres technologii wymiany ciepła dla centrów przetwarzania danych z certyfikatem sprawności wydanym przez niezależny Instytut Klimatyzacji, Ogrzewnictwa i Chłodnictwa (AHRI). Daje Ci to pewność, że system będzie działał efektywnie, ale w końcu sprzęt to dopiero początek. Dowiedz się, jak możemy współpracować z Tobą od pierwszego dnia, aby upewnić się, że Twój system chłodzenia będzie niezawodny i długotrwały.

Dowiedz się więcej o certyfikacji charakterystyki cieplnej AHRI

Unikalne doświadczenie zapewniające niezawodną trwałość przez długi czas

Zanieczyszczenia mogą znacznie skrócić zarówno oczekiwany okres eksploatacji wymiennika ciepła, jak i jego sprawność cieplną. Alfa Laval jako partner ma dostęp do wiodących na świecie ekspertów w dziedzinie chemii i technologii materiałowej. Mogą oni współpracować z Tobą w celu zidentyfikowania potencjalnych przyczyn powstawania zanieczyszczeń i opracować strategie zapobiegania im.

Dowiedz się więcej o naszym Centrum Technologii Materiałowych i Chemii

.
Koeling datacenter

Integrator systemów? Konsultant?

A może po prostu szukasz bardziej szczegółowych informacji? Odwiedź naszą stronę z modelami BIM, filmami szkoleniowymi i wsparciem projektowym, gdzie znajdziesz również dalsze informacje kontaktowe!

.

Zaawansowane rozwiązania dla centrów danych

Uszczelkowe płytowo-ramowe wymienniki ciepła

Nowa generacja przemysłowych, uszczelkowych płytowych wymienników ciepła Alfa Laval wyznacza nowe standardy sprawności cieplnej, niezawodności mechanicznej i łatwości serwisowania. Są one kluczem do bardziej zrównoważonego chłodzenia centrów przetwarzania danych.

prod gphe

Lutowane i spajane płytowe wymienniki ciepła

Alfa Laval posiada najbardziej wszechstronną na rynku linię lutowanych płytowych wymienników ciepła, z gamą rozwiązań zoptymalizowanych pod kątem współczesnych, bardziej ekologicznych, naturalnych czynników chłodniczych. Odkryj, jak możesz skorzystać z "więcej dzięki lutowaniu".

prod brazed

Cylindryczne kosze filtrujące

Alfa Laval oferuje gamę automatycznie samoczyszczących się filtrów i sitek, stosowanych do ochrony wymienników ciepła w systemach chłodzenia przed zatykaniem, zanieczyszczeniem i korozją. Zmniejszają ryzyko nieplanowanych przestojów i wydłużają okresy między serwisowe.

prod cylindrical filter baskets

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej kompleksowej ofercie usług? Kliknij tutaj 

Zapewnienie wsparcie, aby zmaksymalizować czas sprawności

Alfa Laval posiada prawdziwie globalną sieć serwisową, z doświadczonymi technikami w Twojej okolicy, którzy są w stanie udzielić Ci niezbędnego wsparcia - dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Począwszy od doradztwa w zakresie projektowania i instalacji systemu, poprzez szkolenia dla operatorów, rozwiązywanie problemów, rutynowe przeglądy techniczne, a nawet indywidualne protokoły czyszczenia, jesteśmy do Twojej dyspozycji przez cały okres eksploatacji urządzeń. Oto tylko niektóre ze sposobów, w jakie możemy Cię wesprzeć, aby zmaksymalizować czas sprawności:

Audyt wydajności

Nasi wyszkoleni eksperci dokonują przeglądu i analizy rzeczywistej wydajności cieplnej urządzeń. Korzystając z nowoczesnych narzędzi, mogą wykryć zanieczyszczenia lub podobne zagrożenia, co pozwala lepiej zaplanować potrzeby konserwacyjne w celu optymalizacji czasu pracy systemu.

datacoolingcenterchart 640x360

Mycie w systemie CIP

Systemy CIP (Cleaning-in-place) Alfa Laval umożliwiają szybkie i łatwe czyszczenie wymienników ciepła na linii produkcyjnej w celu usunięcia zanieczyszczeń. Dzięki zastosowaniu przyjaznych dla środowiska, biodegradowalnych środków myjących, nasz system CIP eliminuje niepotrzebne wielokrotne otwieranie urządzeń. W rezultacie, drastycznie zmniejsza się zużycie części zamiennych oraz roboczogodzin potrzebnych do konserwacji.

DCC-CIP-RC-640x360

Płukanie zwrotne

Alfa Laval zaleca częste płukanie zwrotne na dopływie wody chłodzącej przez krótkie okresy czasu. W tej sekwencji, cofająca się woda zgarnia i wypłukuje nagromadzone zanieczyszczenia z powierzchni płyt wymiennika ciepła. Stosowanie urządzeń do płukania wstecznego oszczędza czas i pieniądze, minimalizując czas przestoju.

DCC-back-flush-RC-640x360
.

Pytania? Wyzwania? Wsparcie? Nie martw się - właśnie po to tu jesteśmy.

Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób odpowiednia technologia może pomóc Twojemu projektowi centrum danych osiągnąć bardziej ekologiczne cele? Wypełnij formularz, a jeden z naszych ekspertów skontaktuje się z Tobą, aby udzielić Ci więcej informacji.

Informacje te są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.