2023-05-23 Produkty

Alfa Laval zwiększa produkcję lutowanych płytowych wymienników ciepła

Alfa Laval ogłasza ogłasza zwiększenie produkcji lutowanych płytowych wymienników ciepła, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu w trwającej globalnej transformacji energetycznej.

"Naszym zamiarem jest dotrzymanie kroku naszym klientom i popytowi rynkowemu generowanemu przez przemysł energetyczny", mówi Małgorzata Moczyńska, Prezes Business Unit Brazed & Fusion Bonded Heat Exchangers. "Inwestujemy również w nasze podstawowe kompetencje i innowacje produktowe. Z niecierpliwością czekamy na nowych współpracowników w naszych nowych obiektach".

Alfa Laval kontynuuje wzmacnianie swojej światowej produkcji lutowanych płytowych wymienników ciepła poprzez intensywną rozbudowę mocy produkcyjnych w fabrykach w San Bonifacio (Włochy), JiangYin (Chiny), Ronneby (Szwecja) i Richmond (USA). Inwestycja obejmuje również rozbudowę o dodatkowe budynki w obecnych lokalizacjach we Włoszech, Chinach i Szwecji

"Nowe fabryki stanowią ważne kamienie milowe w naszej strategii zmierzającej do uczynienia produkcji zarówno inteligentniejszą, jak i bardziej wydajną w całym łańcuchu dostaw" - mówi Massimo Balestrini, Product Group President BHE/FHE. Dzięki zwiększonej wydajności jesteśmy lepiej przygotowani do zaspokajania potrzeb naszych klientów w zakresie zrównoważonych rozwiązań i wspólnie z nimi będziemy napędzać rozwój asortymentu produktów jutra".

Lutowane płytowe wymienniki ciepła

Lutowane miedzią płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval to kompaktowe, wydajne i bezobsługowe rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia, odparowywania i skraplania w wielu zastosowaniach, w tym w pompach ciepła. Każda jednostka została zaprojektowana z myślą o optymalizacji pracy, z szeregiem unikalnych cech, które zapewniają zarówno doskonałą wydajność cieplną, jak i maksymalną niezawodność. Zapewnia to najdłuższą możliwą żywotność - nawet w warunkach ekstremalnie wysokiego ciśnienia projektowego. Idealne rozwiązanie do stosowania z naturalnymi czynnikami chłodniczymi dzięki kompaktowym wymiarom, zoptymalizowanej konstrukcji płyt i wysokiemu ciśnieniu projektowemu.

O Alfa Laval

Alfa Laval działa w obszarach energetyki, przemysłu morskiego oraz przetwórstwa żywności i oczyszczania wody, oferując swoją wiedzę, produkty i usługi dla szerokiej gamy branż działalności gospodarczej w około 100 krajach. Firma jest zaangażowana w optymalizację procesów, tworzenie odpowiedzialnego wzrostu i przyspieszanie postępu - zawsze idzie o krok dalej, aby wspierać klientów w osiąganiu ich celów biznesowych i celów zrównoważonego rozwoju.

Innowacyjne technologie Alfa Laval są dedykowane do oczyszczania, rafinacji i ponownego wykorzystania materiałów, promując bardziej odpowiedzialne wykorzystanie zasobów naturalnych. Mają one również znaczący wpływ na poprawę efektywności energetycznej i odzyskiwania ciepła, optymalizację procesów uzdatniania wody i redukcji emisji zanieczyszczeń.

W ten sposób Alfa Laval przyczynia się nie tylko do sukcesu swoich klientów, ale także do pozytywnych zmian środowiskowych. Codziennie ulepszamy świat - Advancing better™.

Alfa Laval zatrudnia 16,700 pracowników. Roczna sprzedaż w 2020 roku wyniosła SEK 41,5 mld (ok. EUR 4 mld). Firma jest notowana na giełdzie Nasdaq OMX.

www.alfalaval.com

brazed heat exchanger close-up 640x360

Więcej inforamcji:

Therese Tonning

Marketing & Communications Manager

Business Unit Brazed & Fusion Bonded Heat Exchangers, Energy Division

Phone: +46 708 47 72 09

E-mail: therese.tonning@alfalaval.com

Powiązane treści: