2023-06-27 Produkty

Alfa Laval AC900 – jednoobwodowy lutowany płytowy wymiennik ciepła do czynników chłodniczych o niskiej gęstości i niskim GWP.

Alfa Laval AC900 do nowa generacja lutowanych płytowych wymienników ciepła. Dzięki bardzo dużemu otworowi wylotowemu gazu, jednoobwodowy AC900 jest zoptymalizowany zarówno do pracy przy pełnym, jak i częściowym obciążeniu. Dzięki bardzo dużemu otworowi wylotowemu gazu, jednoobwodowy AC900 jest zoptymalizowany zarówno do pracy przy pełnym, jak i częściowym obciążeniu. Obejmuje on moce od 300 do 600 kW w agregatach chłodniczych ze sprężarkami śrubowymi, przemysłowych agregatach chłodniczych i pompach ciepła.

Odpowiedz na potrzeby rynku

Rynki klimatyzacji i ogrzewania doświadczają bezprecedensowych zawirowań" - mówi Małgorzata Moczyńska, prezes działu lutowanych i zgrzewanych wymienników ciepła w Globalnej Dywizji Energii Alfa Laval. "Pompy ciepła szybko zastępują kotły parowe i gazowe w przemysłowych systemach grzewczych. W rzeczywistości w najbliższej przyszłości spodziewamy się, że rynek wysokotemperaturowych przemysłowych pomp ciepła wzrośnie bardziej niż rynek agregatów chłodniczych, zwłaszcza w Europie Środkowej, Środkowej i krajach skandynawskich..”

Idealne dopasowanie zarówno do przemysłowych pomp ciepła, jak i agregatów chłodniczych

"Jednocześnie", kontynuuje, "nowe przepisy dotyczące F-gazów również stworzyły - i nadal będą tworzyć - nieoczekiwane wyzwania dla producentów agregatów chłodniczych i pomp ciepła. Czynniki chłodnicze o niskiej gęstości i niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) stały się standardem, zmuszając wielu producentów agregatów chłodniczych i pomp ciepła do przeprojektowania swoich systemów". Alfa Laval stworzyła AC900, jednoobwodowy lutowany płytowy wymiennik ciepła nowej generacji, specjalnie po to, aby sprostać wyzwaniom na tych rynkach.

Wydajna alternatywa dla płaszczowo-rurowych wymienników ciepła

Ponieważ AC900 może zarządzać większymi niż przeciętne wydajnościami, stwarza nowe możliwości w zastosowaniach, w których obecnie dominują płaszczowo-rurowe wymienniki ciepła. Dzięki bardzo dużemu otworowi wylotowemu gazu i systemowi rozdzielacza DynaStatic, AC900 jest w stanie pokryć moce do 600 kW i może być indywidualnie skonfigurowany, aby zapewnić maksymalną wydajność, od częściowego do pełnego obciążenia, w szeregu zastosowań.

Oszczędność pieniędzy i zasobów

AC900 jest również doskonałym rozwiązaniem dla małych i średnich agregatów chłodniczych ze sprężarkami śrubowymi, a także dla pomp ciepła i przemysłowych agregatów chłodniczych. Wymaga znacznie mniejszej ilości czynnika chłodniczego i jest bardziej kompaktowy, co czyni go tańszym w instalacji, a także pomaga oszczędzać niezbędne zasoby stali i miedzi.

Niższy koszt instalacji to tylko jedna część. Jest to również korzystne z punktu widzenia ochrony środowiska: im mniej czynnika chłodniczego, tym lepiej.

Wydajność na światowym poziomie

Niedawno AC900 został przetestowany jako skraplacz i parownik u producenta pomp ciepła wykorzystujących czynnik chłodniczy o niskiej gęstości. AC900 wypadł znacznie lepiej niż konkurencja, osiągając nowy poziom wydajności cieplnej. "Liczby były imponujące, a klient uważa AC900 za absolutnie najlepszy w swojej klasie w tym zastosowaniu" - mówi Roman Rathsack, Senior Global Business Development Manager, Business Unit Brazed & Fusion Bonded Heat Exchangers.

Zaprojektowany z myślą o środowisku

Alfa Laval jest zaangażowana w promowanie zrównoważonych rozwiązań na rynku energetycznym. Mając to na uwadze, AC900 został zaprojektowany zgodnie ze specyfikacjami wydajności SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio), określonymi przez Air Conditioning, Heating and Refrigeration Institute. Spełnia również surowe nowe wymagania ECO-projektu określone przez Europejską Agencję Środowiska.

Najnowsza innowacja z San Bonifacio we Włoszech

AC900, najnowszy dodatek do oferty lutowanych płytowych wymienników ciepła Alfa Laval, jest również najnowszą innowacją opracowaną i wyprodukowaną w najnowocześniejszych zakładach Alfa Laval w San Bonifacio we Włoszech.

Dowiedz się więcej tutaj: here

Unikalne cechy

Alfa Laval AC900 posiada kilka unikalnych cech.

  • Dystrybucja DynaStatic, najnowszy system dystrybucji Alfa Laval, jest bardzo elastyczny, co ułatwia zmianę geometrii wewnątrz dystrybutora. Dzięki temu AC900 można dostosować do przyszłych trendów i przyszłych potrzeb klientów, w tym zmian w wymaganiach dotyczących aplikacji, nowych czynników chłodniczych lub innych wymagań.
  • IceSafe zapobiega zamarzaniu i wspiera zarządzanie w zastosowaniach, w których występują niskie temperatury.
  • ReFuture zapewnia, że AC900 został zaprojektowany z myślą o optymalnej wydajności nie tylko z dzisiejszymi czynnikami chłodniczymi, ale także z przyszłymi, co czyni go przyszłościową inwestycją, która pozwala klientom proaktywnie realizować cele zrównoważonego rozwoju i wymogi prawne.

Więcej informacji:

Roman Rathsack, Senior Global Business Development Manager
Business Unit Brazed & Fusion bonded Heat Exchangers, Energy Division
Phone: +49 17 13 15 06 91
E-mail: roman.rathsack@alfalaval.com

Therese Tonning, Marketing Communications Manager
Business Unit Brazed & Fusion Bonded Heat Exchangers, Energy Division
Phone: +46 46 36 72 09
E-mail: therese.tonning@alfalaval.com

Płytowe lutowane wymienniki ciepła Alfa Laval

Dzięki solidnej konstrukcji i innowacyjnemu projektowi, kompleksowe portfolio technologii lutowanych płyt Alfa Laval stanowi energooszczędną alternatywę dla tradycyjnych płaszczowo-rurowych wymienników ciepła. Doświadczenie ekspertów Alfa Laval w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia, w połączeniu z najnowocześniejszymi pracami badawczo-rozwojowymi i produkcją, zapewnia zawsze dostęp do najbardziej konkurencyjnych rozwiązań. Lutowane wymienniki ciepła są idealne do wszystkich typów pomp ciepła, klimatyzacji i agregatów chłodniczych oraz komercyjnych i przemysłowych zastosowań chłodniczych.

O Alfa Laval

Alfa Laval działa w obszarach energetyki, przemysłu morskiego oraz przetwórstwa żywności i oczyszczania wody, oferując swoją wiedzę, produkty i usługi dla szerokiej gamy branż działalności gospodarczej w około 100 krajach. Firma jest zaangażowana w optymalizację procesów, tworzenie odpowiedzialnego wzrostu i przyspieszanie postępu - zawsze idzie o krok dalej, aby wspierać klientów w osiąganiu ich celów biznesowych i celów zrównoważonego rozwoju.

Innowacyjne technologie Alfa Laval są dedykowane do oczyszczania, rafinacji i ponownego wykorzystania materiałów, promując bardziej odpowiedzialne wykorzystanie zasobów naturalnych. Mają one również znaczący wpływ na poprawę efektywności energetycznej i odzyskiwania ciepła, optymalizację procesów uzdatniania wody i redukcji emisji zanieczyszczeń.

W ten sposób Alfa Laval przyczynia się nie tylko do sukcesu swoich klientów, ale także do pozytywnych zmian środowiskowych. Codziennie ulepszamy świat - Advancing better™.

Alfa Laval zatrudnia 16,700 pracowników. Roczna sprzedaż w 2020 roku wyniosła SEK 41,5 mld (ok. EUR 4 mld). Firma jest notowana na giełdzie Nasdaq OMX.

www.alfalaval.com

www.alfalaval.com

Powiązane treści: