2021-04-07 Produkty

Lutowane wymienniki ciepła Alfa Laval AC74 wspierają zrównoważony rozwój instalacji chłodniczych

Alfa Laval, wiodący na rynku innowator technologii wymiany ciepła, nadal koncentruje się na rozwoju zrównoważonych systemach ogrzewania i chłodzenia, wprowadzając na rynek Alfa Laval AC74: nową generację lutowanych płytowych wymienników ciepła. AC74, zaprojektowany jako elastyczne rozwiązanie do układów klimatyzacji i chłodzenia procesowego, zawiera unikalne technologie opracowane w celu poprawy efektywności energetycznej i umożliwienia stosowania czynników chłodniczych o niskim współczynniku potencjału tworzenia efektu cieplarnianego(GWP).

 

“„Coraz większa liczba naszych klientów zmaga się z wyzwaniami wynikającymi z przepisów mających na celu ograniczenie globalnego efektu cieplarnianego powodowanego przez gazy fluorowane (gazy F)” - wyjaśnia Fredrik Ekström, prezes Business Unit Brazed & Fusion Bonded Heat Exchangers, Energy Division at Alfa Laval. „Stworzyło to rosnące zapotrzebowanie na nowe rozwiązania, które radzą sobie z dzisiejszymi czynnikami chłodniczymi o niskim współczynniku GWP”

 

Wiele czynników chłodniczych o niskim współczynniku GWP, oferując korzyści dla środowiska, stawia wysokie wymagania technologiom wymienników ciepła. Może to obejmować między innymi niskie temperatury, które powodują zamarzanie, co z kolei powoduje uszkodzenie sprzętu. Niektóre czynniki chłodnicze, takie jak R-32 (difluorometan), również wymagają wysokich ciśnień roboczych, które stanowią wyzwanie dla wielu istniejących na rynku wymienników ciepła.

 

„Jednocześnie zauważyliśmy również, że efektywność energetyczna nadal jest czynnikiem o rosnącym znaczeniu w wielu gałęziach przemysłu oraz zastosowaniach związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem”, kontynuuje Ekström. „W ten sposób zaprojektowaliśmy AC74, aby pomóc klientom spełnić oba te wymagania - efektywność energetyczną i nowe czynniki chłodnicze - w najlepszy możliwy sposób”.

 

Właściwa technologia dla dzisiejszych wymagań

"Generacja AC74 łączy w sobie szereg unikalnych technologii, które Alfa Laval opracowała w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie w tych zastosowaniach” - mówi Ekström. „Obejmuje to DynaStatic ™, elastyczny system dystrybucji, który można dostosować do właściwości danego medium. Zapewnia to idealne dopasowanie, na przykład do czynników chłodniczych o niskim współczynniku GWP".

 

Zapewniając idealną dystrybucję mediów, DynaStatic dodatkowo przyczynia się do wyższej wydajności wymienników ciepła AC74. AC74 posiada również nową płytę kanałową, która wykorzystuje technologię FlexFlow ™ firmy Alfa Laval, opatentowaną asymetryczną konstrukcję płyty, która umożliwia efektywną wymianę ciepła dzięki zoptymalizowanemu spadkowi ciśnienia i zwiększonej turbulencji.

 

„Kolejną kluczową cechą jest IceSafe, który obejmuje szereg elementów w naszych projektach z niską temperaturą i zapewnia kontrolowane, nieniszczące zamrażanie podczas pracy z mediami poniżej zera”, zauważa Ekström. „Dodatkowo jeden model w generacji produktów ACK74, jest specjalnie zoptymalizowany do użytku z R-32. ACK74 charakteryzuje się naszą sprawdzoną konstrukcją PressureSecure, zapewniającą niezawodną pracę przy ciśnieniach do 49 barów. ”

 

Elastyczność w wielu aplikacjach

Alfa Laval zaprojektowała głównie wymienniki ciepła AC74 do zastosowań w układach klimatyzacji i chłodzeniu procesowym, ale zrównoważona konstrukcja oferuje nowe możliwości w szerokim zakresie zadań. Modele AC74 obejmują również wyższy zakres mocy niż podobne wymienniki ciepła w przeszłości, od 50 kW do 160 kW.

 

„To naprawdę imponujący zakres wydajności, który stworzy nowe elastyczne rozwiązania dla naszych klientów”, mówi Ekström. „Możliwość pokrycia szerszego zakresu roboczego przy użyciu tego samego kompaktowego rozmiaru uprości orurowanie dla konstruktorów systemów, oszczędzając czas i pieniądze, które ostatecznie zostaną przekazane klientowi końcowemu”.

 

Dowiedz się więcej o Alfa Laval AC74 i linii Alfa Laval AC 

 

www.alfalaval.pl

 

ALF0449

Osoby kontaktowe

Erik Uppman

Product Manager

Alfa Laval Lund AB

Phone: + 46 46 36 67 98

E-mail: erik.uppman@alfalaval.com

Powiązane treści: