Proces renderowania na sucho
Produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, które nie nadają się do spożycia przez ludzi, nadal mają znaczną wartość ekonomiczną. Dzięki renderowaniu na sucho te produkty uboczne można przekształcić w surowce do produkcji karmy i paszy dla zwierząt, biopaliw oraz produktów technicznych, takich jak smary i składniki kleju.
Alfa Laval dostarcza szereg sprawdzonych komponentów i podsystemów do układów do suchego renderowania. Doskonale nadają się do modernizacji istniejących linii przetwórczych w celu poprawy wydajności, kosztów operacyjnych, zużycia energii, jakości i wydajności.

Systemy renderowania na sucho

Proces suchej utylizacji mięsa dzieli niejadalne produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego na cztery frakcje: mączkę mięsno-kostną, tłuszcz, minerały i wodę. Mączka mięsno-kostna jest często wykorzystywana jako składnik karmy dla zwierząt domowych i paszy dla zwierząt, podczas gdy tłuszcz może być stosowany w paszach dla zwierząt, zastosowaniach technicznych lub jako surowiec do produkcji biopaliw.
Rozdrabnianie i gotowanie
W początkowej fazie procesu renderowania na sucho surowiec jest kruszony, a następnie podgrzewany w pośrednio ogrzewanym piecu. Temperatura jest regulowana, dzięki czemu jest wystarczająco wysoka, aby stopić tłuszcz, ale wystarczająco niska, aby utrzymać wysoką jakość białka. Podczas gotowania tłuszcz i białko oddzielają się od materiału kostnego, a prawie cała woda zawarta w surowcu zostaje odparowana. Rezultatem jest mieszanka składająca się głównie z fragmentów kości, białka i tłuszczu.
Separacja i oczyszczanie
Większość tłuszczu jest odsączana z mieszanki mięsa i kości, która jest podawana do prasy wyciskowej, gdzie wyciskany jest pozostały tłuszcz.
Faza ciekła, składająca się z tłuszczu i części stałych, jest przesyłana do dekantera, gdzie usuwane są pozostałości mięsa. Są one następnie dodawane do placka prasowanego lub wsadu prasy. Tłuszcz może zawierać pewne pozostałości drobnych cząstek, które mogą być ekstrahowane w urządzeniu do polerowania oleju w celu zmniejszenia poziomu zanieczyszczeń do mniej niż 0,15%.
Odtłuszczony placek jest następnie chłodzony, mielony i oznaczany jako mączka kostna lub mączka mięsno-kostna.
Maksymalizacja efektywności energetycznej i wydajności dzięki Alfa Laval Dry Rendering Optimizer
Energia potrzebna do usuwania wody stanowi znaczny wydatek w zakładzie utylizacji na sucho. Alfa Laval Dry Rendering Optimizer to łatwa w instalacji modernizacja, która zmniejsza zużycie energii nawet o 40%, jednocześnie poprawiając jakość produktu. Modernizacja może być bezproblemowo zintegrowana z każdą istniejącą linią renderowania na sucho, zapewniając prosty sposób na obniżenie kosztów energii i poprawę ogólnego zrównoważonego rozwoju zakładu.
Alfa Laval Dry Rendering Optimizer umożliwia również przekształcenie istniejącego procesu renderowania na sucho w proces renderowania na mokro Centriflow. Poprawia to jakość i wydajność tłuszczu, podnosi poziom białka w mączce mięsno-kostnej i obniża zużycie energii.


Surowce do produkcji biopaliw i HVO
Rosnące rynki HVO i biopaliw spowodowały silny wzrost popytu na tłuszcz zwierzęcy. Alfa Laval oferuje rozwiązania, które umożliwiają oczyszczanie tłuszczu z procesu renderowania na sucho do poziomu spełniającego najbardziej rygorystyczne wymagania jakościowe przemysłu biopaliwowego. Otwiera to nowe możliwości sprzedaży tłuszczu po wyższej cenie rynkowej i tworzenia większej wartości z surowca.
Wymagania dotyczące surowców do produkcji biopaliw są często wysokie i obejmują:
- Wysoką zawartość tłuszczu
- Niski poziom zanieczyszczeń
- Niską zawartość wilgoci
- Niski poziom wolnych kwasów tłuszczowych
- Spójną kompozycję
Sprzedaż tłuszczu producentom biopaliw i HVO jest atrakcyjnym źródłem dochodu dzięki wysokiej cenie rynkowej. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możesz skorzystać z tych możliwości.
Urządzenia
Kompletne rozwiązania serwisowe zapewniające nieprzerwane działanie
Z Alfa Laval jako partnerem serwisowym zyskujesz bezpośredni dostęp do wykwalifikowanej pomocy i oryginalnych części zamiennych. Nasza globalna sieć biur serwisowych oferuje wsparcie na najwyższym poziomie – od rozwiązywania problemów i rutynowej konserwacji po zaawansowane audyty wydajności oraz konserwację predykcyjną.
Nasze usługi zdalne umożliwiają natychmiastową pomoc poprzez kanały cyfrowe. W przypadku potrzeby wsparcia na miejscu szybko wysyłamy techników terenowych do Twojej lokalizacji.
Aby uzyskać maksymalny zwrot z inwestycji, zalecamy zawarcie umowy serwisowej Alfa Laval. To w pełni spersonalizowane rozwiązanie serwisowe upraszcza budżetowanie i maksymalizuje wydajność oraz czas pracy bez przestojów. Podczas gdy Ty koncentrujesz się na codziennych operacjach, my zarządzamy planowaniem, zaopatrzeniem i realizacją wymaganych działań serwisowych.
