Mycie w systemie CIP

Skuteczne mycie w systemie CIP (Cleaning-In-Place) jest w mleczarstwie niezbędne. Kluczowa jest efektywność, rozumiana jako efekt mycia i wygenerowanych oszczędności. Ekonomika CIP jest uzależniona od nakładów i czasu mycia. Duże znaczenie ma też redukcja ilości odpadów. Właściwie skonfgurowane i wydajne urządzenia do mycia, pompowania i podgrzewania niezbędne są do równomiernego rozprowadzenia środków czyszczących na zmywanych powierzchniach.

Innowacyjne rozwiązania Alfa Laval

Płytowy wymiennik ciepła AlfaNova

plate heat exchanger for agressive CIP AlfaNova•  Higieniczna i wysoce odporna na korozję konstrukcja, niespotykana w przypadku lutowanych miedzią wymienników ciepła
•  Dostosowana do mycia CIP w agresywnych warunkach

Obrotowa głowica myjąca Alfa Laval

tank cleaning rotating spray head Alfa Laval Sani SB•  Mycie zbiorników w systemie CIP w każdym procesie i dla każdego produktu, zgodnie z normami certyfkatu EHEDG i 3A
•  Wysoka jakość mycia
•  Niższe zużycie wody i środków chemicznych
•  Krótszy czas mycia CIP w porównaniu do statycznych kul myjących

Pompa Alfa Laval LKH Prime

centrifugal pump Alfa Laval Prime•  Najwyższa efektywność wpływa na obniżenie zużycia energii i emisji CO2. 
•  Wszechstronność: Przystosowana do procesów mycia CIP (cleaning in place) z zastosowaniem roztworów napowietrzonych, może być również używana do pompowania produktu, eliminując konieczność zakupu dodatkowej pompy, co obniża koszty inwestycyjne.
•  Alfa Laval LKH Prime opiera się na sprawdzonej konstrukcji pomp LKH, które są znane z jakości i niezawodności.

Optymalizując procesy mleczarskie

Najwyższa jakość mycia

LLANDYRNOG CREAMERY, UK.

Jeden z największych producentów twardych serów w Wielkiej Brytanii zwiększył efektywność procesu mycia zbiorników surowego mleka o 35%, zmniejszając zużycie wody o 30%. Statyczne kule myjące w zbiornikach magazynowych surowego mleka zastąpiono głowicami obrotowymi Alfa Laval Toftejorg SaniMega. Czas mycia został skrócony średnio z 43 do 28 minut na zbiorniku, przy poprawie jakości czystości. Czas rozgrzania zbiornika przed CIP został zachowany na tym samym poziomie.

Katalog produktów

Najnowsza wersja on-line katalogu 'Close at hand'   

Wyszukaj produkt Alfa Laval

Katalog części

Najnowsza dostępna wersja on-line katalogu 'Close at hand' części zamienne

Wyszukaj części wymienne Alfa Laval

Broszura: W samym centrum mleczarni