Produkcja serwatki, laktozy i kazeiny

Kluczem do maksymalnego wykorzystania możliwości, jakie oferuje serwatka jest zdolność efektywnego rozdzielenia i zagęszczania poszczególnych składników, by zatrzymać ich specyficzne właściwości. Urządzenia Alfa Laval zaprojektowane są z myślą o wyzwaniach, jakie stwarza przetwarzanie serwatki. W ofercie znajduje się szeroki asortyment membran do separacji i zagęszczania, wspomagający dywersyfikację produktów końcowych oraz efektywność energetyczną.

Whey-casein-lactose-processing

W zgodzie z najnowszymi trendami w produkcji laktozy i serwatki

Przetwarzania serwatki jest szybko rozwijającym się segmentem przemysłu mleczarskiego. Obecnie zarówno serwatka słodka jak i kwaśna są wykorzystywane do produkcji białek, śmietany i masła. Wykorzystywane są również do produkcji składników na bazie serwatki poprawiających konsystencję żywności, a także napojów energetyzujących, suplementów do żywności dla niemowląt czy produktów dietetycznych. Powyższej wymienione procesy to tylko niektóre wyzwania dla producentów. Należy do nich jeszcze zaliczyć wyższy popyt i lepszą jakość produktów końcowych, mimo różnic w składzie serwatki, które wynikają z wahań sezonowych w mleku lub rasy krowy. 

Wykorzystanie surowej serwatki w jak najlepszy sposób wymaga połączenia wiedzy i wysoce wydajnej technologii membranowej. Alfa Laval posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie wymiany ciepła, separacji i sterowania przepływami z łatwymi do utrzymania w czystości wyparkami/skraplaczami, systemami oddzielania i filtracji membranowej, które są sercem produkcji serwatki. Dzięki takiemu rozwiązaniu linie produkcyjne są zoptymalizowane pod kątem czasu pracy, wysokiej wydajności i doskonałej jakości produktów, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia zasobów i zużyciu części krytycznych. .

Dlaczego warto wybrać Alfa Laval?

  • Udowodniona niezawodność
  • Szeroka oferta membran do oddzielania i zagęszczania, pozwalajaca na dywersyfikację produktu w zależnosci od potrzeb Kienta

Katalog produktów

Najnowsza wersja on-line katalogu 'Close at hand'   

Wyszukaj produkt Alfa Laval

Katalog części

Najnowsza dostępna wersja on-line katalogu 'Close at hand' części zamienne

Wyszukaj części wymienne Alfa Laval

Broszura: W samym centrum mleczarni

Artykuły techniczne

AlfaL-ThinkingA.jpg

Duński przemysł spożywczy i mleczarski

danish dairy and food industry.PNG

Urządzenia do procesów higienicznych Alfa Laval

Alfa Laval brochures with hygienic equipmentZnajdź informacje na temat rozwiązań Alfa Laval dla przemysłu spożywczego i biotechnologicznego.

Wymienniki ciepła 

Pompy  

Filtracja membranowa  

Wyposażenie zbiorników 

Armatura kwasoodporna 

Zawory i automatyka 

Animacje

Przejdź do strony z animacjami i zobacz urządzenie, jego budowę i zasadę działania. 

Przejdź do strony z animacjami