Petrochemia

Sektor chemiczny odpowiada aż za 10% globalnego zużycia energii. Ponieważ koszty energii stanowią znaczną część budżetu operacyjnego przeciętnego zakładu petrochemicznego, bardziej efektywne wykorzystanie energii stało się kluczowe dla utrzymania rentowności w tej konkurencyjnej branży. A ponieważ bezpośrednia emisja CO2 z pierwotnej produkcji chemicznej wynosi 7% całkowitej światowej emisji CO2, efektywność energetyczna w przetwórstwie petrochemicznym ma kluczowe znaczenie dla przyspieszenia globalnego zrównoważonego rozwoju.

Alfa Laval posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z zakładami petrochemicznymi w celu optymalizacji wydajności ich procesów. Oferujemy szeroką gamę wymienników ciepła, które umożliwiają odzyskiwanie większej ilości ciepła odpadowego, a tym samym zmniejszają zapotrzebowanie na paliwo i emisję dwutlenku węgla, jednocześnie zwiększając wydajność produkcji i minimalizując zużycie materiałów. Dzięki bardziej wydajnym rozwiązaniom termicznym, można nawet zaoszczędzić pieniądze, na przykład poprzez wykorzystanie pary o niższej jakości lub wygenerować dodatkowy dochód poprzez sprzedaż nadwyżki energii elektrycznej i ciepła sąsiednim zakładom.

Cleantech-Petrochemicals-intro-img-final.jpg

Cleantech-proof-pack-Petrochemicals.jpg

Patrz na liczby: potencjał efektywności energetycznej w zakładach petrochemicznych

Płytowe wymienniki ciepła Alfa Laval są do pięciu razy bardziej efektywne termicznie niż tradycyjne wymienniki płaszczowo-rurowe. Jaką różnicę może to zrobić dla Twojego zakładu? Obecnie, dzięki zastosowaniu technologii płytowych wymienników ciepła w przemyśle petrochemicznym, można zaoszczędzić do 19 TWh energii - tyle samo, ile potrzeba do ogrzania prawie 2 milionów europejskich domów.

Wyobraźmy sobie, że każdy zakład petrochemiczny przestawiłby się dziś na bardziej wydajne technologie transferu ciepła. Moglibyśmy zmniejszyć globalną emisję CO2 o 28 milionów ton, czyli tyle, ile rocznie produkuje 3,7 miliona ludzi mieszkających w Qingdao w Chinach.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Ci zmaksymalizować wydajność energetyczną? Pobierz naszą infografikę, aby zobaczyć więcej liczb.


Pobierz naszą infografikę

Customer cases

cleantech_Petrochemicals-customer-case01v2.jpg

Zmniejszenie zużycia energii w największym zakładzie chemii specjalistycznej w Indiach

Balaji Amines, jest największym producentem amin metylowych w Indiach. W ramach współpracy partnerskiej sięgającej 2002 roku, zainstalowano 86 wymienników ciepła Alfa Laval i są one pod stałym wrażeniem ich wydajności. Poprawa efektywności energetycznej już po zainstalowaniu pierwszych ośmiu wymienników Compabloc Alfa Laval przyniosła oszczędności rzędu 700 000 USD rocznie. Co więcej, Balaji Amines docenia wysoki poziom wiedzy na temat procesów technologicznych i profesjonalną obsługę, jaką zapewniają eksperci Alfa Laval.


Dowiedz się więcej

cleantech_Petrochemicals-customer-case02.jpg

Ograniczenie emisji i zwiększenie wydajności dla Dow Wolff Cellulosics w Belgii

Kiedy firma Dow Wolff Cellulosics napotkała pilny problem związany ze zużytym kotłem w technologii shell-and-tube, zwróciła się o pomoc do Alfa Laval. Mając na uwadze poprawę efektywności energetycznej, Alfa Laval pokazała możliwości wymiany dwóch starszych jednostek na bardziej efektywne technologie płytowe. W rezultacie uzyskano roczną oszczędność energii na poziomie 22 400 GJ oraz redukcję emisji CO2 o 1250 ton.


Dowiedz się więcej

cleantech_Petrochemicals-customer-case03.jpg

Inteligentne wykorzystanie energii procesowej w zakładzie w Azji

Fabryka paraksylenu w Azji stale poszukuje nowych sposobów na poprawę efektywności energetycznej. Z pomocą Alfa Laval, inżynierowie zwiększyli odzysk ciepła o ponad 23 MW po wymianie starszych skraplaczy chłodzonych powietrzem na bardziej efektywne płytowe wymienniki ciepła.


Dowiedz się więcej

Our solutions

Compabloc_640.jpg

Alfa Laval Compabloc

Alfa Laval Compabloc jest mistrzem wymiany ciepła: sprawdzone rozwiązanie dla wymagających zastosowań. Dzięki przepływowi przeciwprądowemu, który umożliwia przekroczenie temperatur w pojedynczym urządzeniu, może on zaoferować optymalną wydajność w wymagających zastosowaniach petrochemicznych. Bliskość temperatury oznacza również, że zimny strumień może być podgrzewany o kilka stopni niżej niż przychodzący gorący strumień, co maksymalizuje odzysk ciepła.


Dowiedz się więcej

Spiralne wymienniki ciepła

Spiralne wymienniki ciepła Alfa Laval zostały zaprojektowane tak, aby sprostać najtrudniejszym wyzwaniom związanym z wymianą ciepła. Niezależnie od tego, czy chodzi o częste zanieczyszczanie się mediów, czy też ograniczenia wynikające ze spadku ciśnienia i zajmowanej powierzchni, spiralne wymienniki ciepła Alfa Laval stanowią doskonałe rozwiązanie problemów w instalacjach ciecz-ciecz i dwufazowych. Dzięki sprawdzonej reputacji, że prawie nigdy nie dochodzi do zakamienienia, ich solidne, wydajne i kompaktowe konstrukcje są idealne do wymagających zastosowań w petrochemii.


Dowiedz się więcej

Płytowe uszczelkowe wymienniki ciepła

Nasza szeroka gama przemysłowych uszczelkowych płytowych wymienników ciepła jest odpowiednia dla ogromnego zakresu zastosowań petrochemicznych od ogrzewania, chłodzenia i odzysku ciepła do kondensacji i odparowania. W oparciu o naszą współpracę z klientami, stale unowocześniamy linię przemysłową, aby lepiej sprostać wymaganiom Państwa procesów. Dzisiejsze modele wyznaczają nowe standardy wydajności, niezawodności i łatwości serwisowania.


Dowiedz się więcej

Odkryj korzyści płynące z współpracy z Alfa Laval

Producenci petrochemiczni wymagają ciągłości procesów i zrównoważonej wydajności. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu we współpracy z zakładami petrochemicznymi na całym świecie, Alfa Laval posiada wiedzę i doświadczenie, aby sprostać wymaganiom procesów, na których opiera się Twoja działalność. Alfa Laval oferuje wysoce efektywne rozwiązania, które wykonują najtrudniejsze zadania z zachowaniem spójności, jakości i niezawodności.

Nasi eksperci z branży petrochemicznej mogą współpracować z Państwem od początku do końca. Wspólnie z Państwem zaprojektujemy najbardziej efektywny i opłacalny system dla Państwa procesów. Dzięki rozbudowanej sieci serwisowej, nasi inżynierowie serwisowi oraz oryginalne części zamienne Alfa Laval są do dyspozycji klientów przez całą dobę, w każdym miejscu na świecie.


Dowiedz się więcej o tym, jak możemy Cię wesprzećcleantech_symbol_RGB_png.png

Czysta energia

Skontaktuj się z nami

Dowiedź się więcej na temat naszych zrównoważonych rozwiązań

Skontaktuj się z nami

Twoje informacje są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności i ochrony danych.