Oczyszczanie oleju

Jakość oleju smarowego decyduje o żywotności silnika. Skuteczne oczyszczanie oleju ma kluczowe znaczenie dla zminimalizowania zużycia i uszkodzeń silnika okrętowego oraz zapewnienia stałej pracy z najwyższą wydajnością. Separatory i filtry automatyczne są zalecane przez producentów silników do ciągłego oczyszczania krążącego oleju smarowego ze względu na ich wysoką wydajność w usuwaniu zanieczyszczeń, nierozpuszczalnych produktów spalania i wody.

lube oil preview img640x360

Kompletne rozwiązania do oczyszczania oleju smarowego

  • Zmniejszenie tarcia prowadzącego do zużycia elementów silnika
  • Ochrona elementów silnika przed szkodliwymi osadami
  • Utrzymanie wydajnego transferu ciepła poprzez utrzymanie niskiej lepkości oleju smarowego
  • Unikanie przestojów i kosztownych napraw
  • Maksymalna wydajność i żywotność silnika
  • Ochrona silnika morskiego i innych wrażliwych urządzeń za pomocą rozwiązań Alfa Laval do uzdatniania oleju smarowego zapewnia, że będą one nadal świadczyć usługi, których oczekujesz
  • Filtry zintegrowane z układem zatrzymują pozostałości (cząstki stałe) przed przedostaniem się z powrotem do silnika
  • Separatory zainstalowane w obejściu głównego układu serwisowego oleju smarowego silnika usuwają pozostałości spalania, wodę i inne mniejsze zanieczyszczenia mechaniczne

Dłuższa żywotność i czystość oleju smarowego dzięki separatorowi Alfa Laval MIB 503

Na pokładzie Prins Maurits - holenderskiego statku rybackiego - główny inżynier Auke van Slooten podwoił żywotność oleju smarowego swojego głównego silnika, oszczędzając 1400 l oleju rocznie i zyskując prawie dwie godziny czasu poświęcanego na czyszczenie tygodniowo dzięki zastosowaniu separatora Alfa Laval MIB 503.

Uzdatnianie oleju smarowego

Olej smarowy jest istotną częścią eksploatacji statku i odgrywa ważną rolę w wydajności silnika i jego ogólnej żywotności. Im czystszy olej smarowy uda się utrzymać, tym lepiej będzie on służył silnikowi. Skuteczne czyszczenie oznacza również, że olej musi być rzadziej wymieniany, co w dłuższej perspektywie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Alfa Laval może zaoferować optymalne rozwiązanie, które zapewni, że Twój olej smarowy pozostanie czystszy i będzie służył dłużej, pomagając jednocześnie zapewnić ochronę silnika.

Zrównoważone i ekonomiczne zarządzanie olejem smarowym

Zapoznaj się z białą księgą, aby dowiedzieć się więcej o odzyskiwaniu ciepła w systemach uzdatniania oleju smarowego.

Lube oil treatment 640x360

Odzyskiwanie ciepła w systemach uzdatniania oleju smarowego

Efektywność energetyczna ma duży wpływ na opłacalność eksploatacji statku i jego wpływ na środowisko. Poprawa efektywności energetycznej obniża zużycie paliwa i związane z tym koszty. Ponadto sprawia, że operacja jest bardziej przyjazna dla środowiska. Instalując wymiennik ciepła Alfa Laval Heatpac® CBM, możliwe jest odzyskanie nadmiaru energii cieplnej za separatorem, ponowne wykorzystanie jej do podgrzania oleju przed separacją, a tym samym zmniejszenie obciążenia zarówno podgrzewacza separatora, jak i układu chłodzenia.

Heat recovery 640x360

Podsumowanie korzyści: Ekonomiczne oczyszczanie oleju smarowego

Zależy Ci na niskich kosztach operacyjnych? Poniższa infografika zawiera przegląd korzyści płynących z oczyszczania oleju smarowego wraz z jasnym porównaniem całkowitego kosztu posiadania różnych technologii.

cogwheels

Wirówka samoczyszcząca Alfa Laval (całkowity zrzut)

Wirówka Alfa Laval zatrzymująca cząstki stałe

Wirowanie oleju smarowego

Wirowanie oleju smarowego umożliwia pozbywanie się odpadów bez konieczności kupowania materiałów jednorazowego użytku, takich jak wkłady filtracyjne. Dzięki temu czyszczenie oleju smarowego jest wygodniejsze, tańsze i bardziej przyjazne dla środowiska.

Wydajne, produktywne i opłacalne

  • Usuwa zarówno wodę, jak i cząstki stałe w jednej operacji
  • Skuteczne czyszczenie nawet małych cząstek stałych
  • Minimalna konserwacja, umożliwiająca dłuższy czas pracy
  • Wydłuża żywotność sprzętu
  • Niski całkowity koszt posiadania (TCO)

Wirowanie oleju smarowego wykorzystuje siłę odśrodkową 5000 razy silniejszą od grawitacji do oddzielania cząstek o różnej gęstości i nieustannie kieruje oczyszczony olej z powrotem do procesu. Dzięki temu woda jest odzyskiwana, a zanieczyszczające cząstki stałe są przechowywane oddzielnie. Jeśli procesy powodują powstawanie niewielkich ilości odpadów stałych, można je usunąć ręcznie. Większe ilości odpadów są oczyszczane automatycznie. Wirowanie oleju smarowego może również obsługiwać duże ilości czyszczenia i tymczasowy wysoki napływ wody.

Skontaktuj się z nami

Przygotuj się na poprawę wydajności i obniżenie kosztów eksploatacji sprzętu. Masz pytania dotyczące czyszczenia oleju smarowego? Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego rozwiązania? 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Informacje te są przechowywane i przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności.