Energybanner
Energybanner 640x360

Zrównoważony rozwój

Rozwiązania Alfa Laval umożliwiają optymalizację wykorzystania zasobów naturalnych.

Dwie strony zrównoważonego rozwoju

Zasady biznesowe

Zasady Biznesowe Alfa Laval, nasz Kodeks Postępowania, opisują sposób, w jaki działamy w społeczeństwie, realizując jednocześnie cele biznesowe. Cztery zasady: Społeczna, Uczciwości Biznesowej, Środowiska i Przejrzystości obejmują poszanowanie praw człowieka naszych pracowników i społeczności, w których działamy oraz naszą pracę na rzecz zmniejszenia wpływu na środowisko naturalne.

 

Przeczytaj o naszych Zasadach Biznesowych

Możliwości biznesowe

W Alfa Laval zrównoważony rozwój to również wykorzystanie możliwości biznesowych. Nasze produkty i rozwiązania biorą udział w oczyszczaniu wody, poprawie efektywności energetycznej, redukcji emisji dwutlenku węgla i minimalizacji zanieczyszczenia środowiska, a także w ogrzewaniu, chłodzeniu, separacji i transporcie żywności. Innymi słowy, zrównoważony rozwój jest podstawą naszej działalności.

 

Przeczytaj o naszych możliwościach biznesowych

Przyspieszenie przejścia na neutralność węglową i obiegowość

Alfa Laval umożliwia swoim klientom z branży spożywczej, morskiej i energetycznej sprostanie obecnym i przyszłym wyzwaniom związanym z ochroną środowiska - przeczytaj więcej na ten temat oraz o tym, jak radzimy sobie z naszymi własnymi wyzwaniami związanymi ze zrównoważonym rozwojem w naszym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju 2020. Odezwij się do nas na sustainability@alfalaval.com i daj nam znać, co myślisz!

plant with bubble 640x360

Wkład w realizację globalnych celów ONZ

Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju na rok 2030, znanych jako Cele Globalne, do których osiągnięcia zobowiązali się światowi przywódcy. Współpraca międzysektorowa pomiędzy społeczeństwem obywatelskim, środowiskiem akademickim i biznesowym jest kluczem do osiągnięcia tych celów. Główna działalność Alfa Laval w znacznym stopniu przyczynia się do osiągnięcia wielu z Celów Globalnych.

SDG Wheel v2

Przyspieszamy wdrażanie rozwiązań dla zrównoważonego rozwoju

Wyobraź sobie bardziej zrównoważony świat. Świat, w którym potrzeba mniej, aby wyprodukować jeszcze więcej. Świat, w którym efektywnie zaspokajamy nasze rosnące zapotrzebowanie na energię i jednocześnie redukujemy emisję CO2. Wyobraźmy sobie świat, w którym możemy wykorzystać moc zasobów naturalnych, jednocześnie je chroniąc.

Accelerating sustainable solutions-vignette640x360

Historie i przypadki